Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság vagy...

Az öngyilkosság gyávaság vagy inkább bátor dolog?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkettő...Bátorság, hiszen egy regényben is olvastam: "CSak a legbátrabbakból lesznek öngyilkosok"...De szerintem mégiscsak gyávaság...fél megbirkózni az ember a gondjaival és ezt választja inkább...És az az ember, aki már próbálkozott öngyilkossággal és azt mondja utána, szerinte az öngyilkosság bátorság? Szerintetk az tényleg öngyilkos akart lenni vagy csak azt akarja, hogy észre vagyék...? (ez egyébként teljesen normális dolog...)
2009. ápr. 7. 19:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz megmondni mert tényleg gyávaság szembenézni a problémákkal, de ugyanakkor bátorság is kell hozzá, mert pl leugrani a 10ről azt nagyon el kell határozni mert az életösztön húz vissza,ott tényleg neki kell veselkedni, kvázi bátornak kell lenni. persze én most azokról beszélek akik tényleg meghalnak nem azokról akik figyelemfelhívás gyanánt teszik. 2 ismerősöm már próbálkozott, egyiknek sikerült. Rémes volt.
2009. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Bátor, mert az öngyilkos nem fél az ismeretlen haláltól. Gyáva, mert nem mer megküzdeni a gondokkal.


DE!!!


Mi van, ha minden nap bántalmazzák? Mi van, ha minden nap a vére folyik? Mi van, ha betegségtől szenved? Akkor bátor, vagy gyáva?


Nézd:

1, van, akinek az esik jól, ha fizikai fájdalma van, mert csak így tudja elviselni a pszichológiai fájdalmakat.

2, van, aki tényleg csak a figyelmet akarja felkelteni.

3, van, aki a halálra játszik, de hidd el, nekik mindig sikerül...


Ennyi erővel lehet önző is. De ki is az önző?


Az az önző, akit otthon bántanak, kínoznak, megaláznak; de vannak barátai, akik imádják őt, de ő mégis meg akar halni, ott hagyná őket, a veszteséggel?

Vagy az az önző, aki megpróbálja rávenni, hogy életben maradjon, hogy éljen, és közbne szenvedjen tovább?

2009. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
70%
Ha öngyilkosságról beszélünk az sosem lehet bátor dolog.. nem azért kaptuk az életünket hogy a problémáink győzzenek.szerintem nincs is olyan probléma amit(akár segítséggel)ne lehetne megoldani. élethelyzet lehet ha valaki olyan családba vagy környezetbe született hogy azt hiszi h a halál jobb lenne.. de senki se mondja hogy ne tudna rajta változtatni.én úgy hiszem ezt az emberek figyelemfelkeltésből teszik. lehet túl optimista vagyok de szerintem ez nem megoldás semmire. biztos hogy sok erő kell ahhoz hogy egy ien dolgot valaki véghez vigyen, de aki elég elkeseredett az ahhoz is gyenge hogy komolyan megtegye.mondjuk sajnos az ellenkezőjére is van példa:S
2009. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Én már próbáltam öngyilkos lenni, sikertelenül DE ettől még gyáva dolognak tartom. Igen, gyáva voltam de amiken keresztül mentem azok után...
2009. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri

Balsorsa minden nyűgét s nyilait;

Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen,

S fegyvert ragadva véget vet neki?"

- ez a kérdés egyidős az emberiséggel :)

Én személy szerint bátor dolognak tartom. Ha úgy dönt, nem akarja ezt így tovább, és képes véget vetni az életének, nem vegetál tovább a fájdalomtól/ismeretlentől félve. -De a másik oldal érveit is megértem.

2009. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem helyzet függő! Attól függ milyen okból teszed meg! De azért kell hogyzzá bátorság hogy megtedd!

Vagyis lehet hogy gyáva vagy folytatni, de bátor megalni... Nekem volt ismim aki öngyilkos lett és megértem miért tette!

2009. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

vagy önző, vagy.. semleges..

ha itthagysz vkit, bárkit, akinek fáj, h ezt tetted mképp elítélendő mert hatalmas fájdalmat okozol... meg mekkora űr maradhat utánad, h mi kell ahhoz, tényleg, h vki ezt tegye...

amúgymeg... sztem szép. szép ha vki úgy és akkor megy el amikor szeretne. milyen ritka, mikor mi döntünk.,.. csak ez az egy megoldás van rá..

2009. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%
de nem hiszem, h köze van a bátorsághoz vagy a gyávasághoz..bocsi, előző
2009. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Az élet ajándék. Az élet Istentől van. nincs jogunk kioltani. ha nem tiszteljük ezt az ajándékot, az embert vetjük meg és annak teremtőjét.

az élet nem zárul le a halállal, minden keresztény tudja.

2009. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
43%

Utolsónak: És mégis honnan?:D


Kérdezőnek: Gyávaság, mint már sokan elmondták, kétféle öngyilkos ember van, és az, akinek problémái vannak, olyanok, amiket nem lehet megoldani, ha öngyilkos lesz, az bátor. De a mondvacsinált problémák miatt öngyilkos emberek gyávák, de az ilyenek meg is érdemlik a halált...

2009. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!