Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, hogy észrevegye:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyünk, hogy észrevegye: a barátnője elrontja?

Figyelt kérdés

Van egy hat fős baráti társaságom, négy fiú, két lány felállásban. Az egyik fiúnak (legyen P.) kilenc hónapja van barátnője, és teljesen megváltoztatta. Velünk, a barátaival alig foglalkozik, most is körülbelül három hete nem is láttuk, mert minden percét a csajjal tölti. Ráadásul ha találkozik is velünk, alig szól hozzánk, és korán hazamegy. Inni nem iszik, még egy sört sem, mert a csaj nem szól hozzá, és fenyegetőzik, hogy kidobja (engem nem az zavar, hogy nem iszik, hanem az, hogy ennyire papucs). Két hónapja voltunk sátorozni [hagyományosan minden évben megyünk néhány napra, mindig az a nyár fénypontja], és berúgott. A csaj megtudta, szakítani akart és két napig nem szólt hozzá. Ki ő, az anyja? És az egészben az a legfelháborítóbb, hogy 17 (!!!) évesek. A csaj rühell minket, mert voltunk nyaralni a nyáron egy hétig egy belföldi városban, ő is ott volt, és utolsó este ittunk, ráadásul P. ivott velünk egy feles tequilát. Mindemellett a csaj úgy beszél vele, mint a kutyával (rólunk nem is beszélve). Öt napig nyaraltunk, az alatt körülbelül öt percet beszéltem P.-vel összesen (és nem túlzok). Teljesen elzárkózik mindenkitől, egyedül a csaj érdekli, akiről süt, hogy csak azért van vele, mert nincs jobb. Beszéltünk már vele, de kerek-perec kijelentette, hogy neki a csaj a legfontosabb a világon. Mi viszont szeretjük, és nem akarjuk, hogy elszakadjon tőlünk, ráadásul látjuk, hogy nagyon meg fogja sínyleni ezt az egészet. Mit tehetnénk?

Bocsi, tudom, hogy hosszú lett:S

Ahogy átolvastam, úgy tűnhet, hogy mi folyton piálunk:D, pedig nem így van. Egyszerűen az zavar, hogy látjuk, ahogy elcs*szi a tinédzserkorát.


2009. szept. 20. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő döntése. Bizony egy normális kapcsolat a barátság előtt kell álljon. Azt honnan tudod, hogy miért ilyen a lány? Én pl undorodom és rettegek a részeg emberektől. Imádom a párom, és nagyon kiábrándulnék belőle, ha inna. A tinikor nem ebből áll. De más kéréds, hogy nem is keresek olyat aki iszik, mert én meg nem, parancsolgatni nem fogok neki.

Ha tényleg ilyen csaj ahogy elmondjátok akkor nektek van igazatok, de ez az ő döntése. De az is lehet, hogy eltúlozzátok, ahogy a barátok szokták akiknek még nincs kapcsolata, hogy utdják az a legfontosabb. Ha igazatok van, akkor sem sokat tudtok tenni helyette.

2009. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Drágám,nektek az ő magánéletéhez kb. semmi közötök sincs,ne ti akarjátok már megmondani neki,hogy ki a papucs,meg ki nem!Örülnétek ti is neki,ha lenne ,,papucsotok",ugye?Szóval,az irigykedést befejezni,ne igyatok annyit először is,másodszor pasizzatok/ csajozzatok be,és akkor majd meglátjátok,hogy a szerelmes embernek ki kerül az első helyre!A barátnőjét meg lehet békén hagyni,attól még,hogy nem alkoholista,nagypofájú, ,,én legalább tudok élni" nagymenő szingli,attól még lehet normális emberi lény ő is.Csak ti állítjátok be házisárkánynak,mert féltékenyek vagytok rá.Sárdobálás helyett mi lenne,ha ti is azon lennétek,hogy kialakítsatok magatoknak egy normális kapcsolatot?(Attól,hogy zabáljátok a tequilát,még nem lesztek ám nagyobbak!)
2009. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek előzményeként meg kell nézni,hogy ti,hogy fogadtátok a lányt?Mert,ha éppenséggel nem valami pozitív módon akkor,ő kényelmetlenül érzi magát a társaságotokba!A barátotok meg mivel fontos neki a lány,döntésképtelen helyzetbe került!Mert valahol szeretne veletek lenni,de a lányt se szeretné elveszíteni két tűz közé kerül!Az,meg hogy nem iszik,és valakit szeret,az nem papucsság!Gondolom,ha annyira rossz lenne neki azzal a lánnyal,akkor 9hónapja nem lenne vele,hanem már lépett volna!Pláne 17évesen!Különben mennyi idősek vagytok,hogy ezt a 17évet kihangsúlyoztad???Annyit viszont mondhatok,hogyha a barátotoknak most a lány a fontos,akkor ezt a döntését el kell fogadjátok!Majd,ha rossz lesz neki ez a kapcsolat,akkor kilép belőle!A barátoknak nem az a dolguk,hogy ítélkezzenek!Amúgy a társaságotok felállási aránya miatt,gondolnék egy kis féltékenységre is!Abban az esetben,ha ez nem így van,akkor próbáljátok elfogadni a kapcsolatát,olyan közös programokat szervezni,ahol a lány is ott lehet,és ha egy módja van nem fújtatni rá,hanem megismerni!Akkor talán még esély is lesz rá,hogy többet találkozzatok,a barátotokkal is!Amúgy meg viszont nem értem,hogy miért sínylené meg,és rontaná el az életét?Azért mert nem iszik?Bocs,de mivel a leírásban ezt emlegetted a legtöbbet,ezért tudok csak erre hivatkozni!Vagy azért,mert nem lóg veletek egyfolytába?Ti párkapcsolatban vagytok?Ha nem,akkor ,majd rájöttök,arra,hogy amikor a kapcsolat alakul ki,vagy van,akkor a barátok a háttérbe vonulnak,nem szakadnak meg a barátságok,de kevesebb lesz a találkozás!Mert mindenkinek a párja lesz a fontosabb,az a személy,akivel tervezi a jövőjét!És ebben semmi rossz nincs!Az igaz barátok,akkor is megmaradnak!Ezért mondom,hogy ha a barátotok rosszul érzi magát abban a kapcsolatban,akkor majd kilép belőle!De addig is,ezt nektek el kell fogadnotok!És lehetőleg minél több olyan közös programot szervezni,ami nem a piálásról szól,és a lány is ott lehet,megismerni a lányt is!És akkor a barátotok is szívesebben fog veletek találkozni!Bocs a hosszúságért!
2009. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Először is: szerintem egyik válaszadóval sem vagyok olyan viszonyban, hogy drágámnak szólítson... már bocs.

A bandánk hat tagjából négynek van kapcsolata... P.-nek, nekem, a másik csajnak, és még egy srácnak, mégsem csináljuk ezt.

A végén pedig direkt kihangsúlyoztam, hogy nem a piálás a lényeg.

A lányhoz soha egy rossz szavunk nem volt, ha a sráccal beszéltünk is erről a problémáról, sosem mondtuk neki, hogy "házisárkánynak" tartanánk a barátnőjét, ellenben ő előszeretettel hasonlítgatja össze a mi párunkat az övével, és tesz megjegyzéseket az én vagy akár a barátnőm barátjára. Csakhogy mi még emlékszünk arra az időre, amikor nem volt képben a csaj, és tudott hozzánk normálisan is szólni... épp ezért küzdünk ezért a barátságért. És féltjük is őt, mert a csaj olyanokat mond a barátnőjének (akivel mi is jóban vagyunk), hogy ott akarja hagyni P.-t, mert kérdezgeti tőle, hogy mikor alszik már nála (9 hónap után ő felháborítónak tartja, hogy a barátunk ilyet mer kérdezni tőle).

Oké, Valószínűleg én írtam le rosszul a leírást, akaratlanul is túl sokat emlegetve a piálást, de ettől függetlenül még nem érzem úgy (főleg a második válaszadónak mondom), hogy ennyire le kellene ugatni emiatt. Persze névtelenül könnyű az ilyesmi.

Mellesleg P. amikor összejöttem a mostani barátommal, többször is leszólta, annak ellenére, hogy nekem soha egy rossz szavam nem volt a barátnőjére, és terveim szerint nem is lesz. És mindössze annyi a bajunk, hogy évek óta ismerjük, és egyáltalán nem ilyen volt. Mégis ki szóljon neki, ha nem a barátai? Én meghallgatom a barátaim véleményét a párommal kapcsolatban. Bocs, én ennyire kirívok a tömegből ezek szerint.

2009. szept. 20. 19:12
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, és mindannyian azt hangsúlyoztátok, hogy nekünk nincs kapcsolatunk... ezt mégis miből szűrtétek le? Nekem akkor sem normális, hogy abból álljon egy kapcsolat, hogy az egyik fél teljesen alárendeli magát a másiknak, és nincs saját akarata... A bandánkban senki más kapcsolata nem ilyen, az enyém sem, és nem is bírnék ilyenben élni.
2009. szept. 20. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos,akkor ezen van a hangsúly,hogy te nem tudnál ilyen kapcsolatban élni!Nem minden ember egyforma!Az meg,hogy megváltozott!?Egy kapcsolat valamilyen szinten megváltoztatja az embereket!A piálást meg csak szerintem azért említette meg bármelyikünk is,mert ezt hangsúlyoztad a leírtakban!Olvasd csak vissza!Ha te ilyen kérdést olvasol,ahol a pia folyamatosan emlegetve van,akkor mit ragadsz ki belőle!Mert amit leírtál abból annyi jött le,hogy nem tudjátok mit csináljatok,mert a barátotok egy csaj miatt,(aki nem szereti az alkohol jelenlétét),nem akar veletek lógni,és piálni,és emiatt tönkre teszi az életét!Amúgy meg milyen barátság az,ahol egymás partnereit szóljátok le?Azt már tudjuk,hogy kapcsolatban vagytok!De azt még mindig nem írtad ide,hogy mennyi idősek vagytok,hogy azt a 17évet ennyire említetted!Ha a barátotoknak a lány fontos,akkor ezen döntését,ha igaz barátok vagytok,elfogadjátok!És,ha azt szeretnétek,hogy ez a barátságotok meg is maradjon,akkor meg kell tanuljátok egymás életét,kapcsolatát tisztelni!
2009. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, és továbbra is engem osztasz le, holott leírtam, hogy pont Ő fikázza a mi kapcsolatainkat, nem fordítva.

És azt is leírtam, hogy igen, kihangsúlyoztam a piálást, és ezért megértem, hogy erre haraptatok.

Három 18, két 17 (én és P.), és egy 16 éves van a bandában, pont ezért nem értem, miért tesznek úgy 17 évesen, mint a negyven éves házasok. Bár úgy látom, a kommentem érdemi részét nem vetted figyelembe, csak azokat a részeket, amiknek okán újból kötekedni tudsz.

2009. szept. 20. 20:06
 8/15 A kérdező kommentje:
"És azt is leírtam, hogy igen, kihangsúlyoztam a piálást, és ezért megértem, hogy erre haraptatok."-> mint láttad, ezzel kapcsolatban egyedül a te hozzászólásodra reagáltam, mert olyan stílusban írtál, amilyenben.
2009. szept. 20. 20:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj!Vedd kötekedésnek ha akarod!Panaszkodhatsz a stílusomra,ha nem látod meg a sorok közt a lényeget!Nem egy csitrivel beszélgetsz,nem kevés élettapasztalat van a hátam mögött!És nekem is van baráti társaságom,több,mit 20éves barátságok!És ezek azért működnek még mindig,mert elfogadtuk a másik döntését,és nem akartunk,mindenáron az életébe bele kotorni!Véleményeket lehet adni,azt a másik vagy elfogadja,vagy nem!Ez az élet rendje!De,ha ezek után se érted meg a mondandómat,akkor nagyon sajnálom!(Hagyjátok élni az életét,ha rossz lesz neki,akkor kilép a kapcsolatból,és akkor visszatalál hozzátok,mindenki a saját dolgaiból tanul!)Én ezennel befejeztem!
2009. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben. Most minden cinikusság nélkül mondom, hogy köszönöm, hogy írtál, és hogy elmondtad a véleményed. Bocs, ha én is olyan stílusban írtam, amilyenben nem kellett volna.
2009. szept. 20. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!