Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek ennyire bevallani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek ennyire bevallani bárkinek is, hogy ki tetszik/miket szeretek?

Figyelt kérdés

Csak most(19 évesen) döbbentem rá, hogy mennyire félek/féltem magam "megmutatni". Olyan egyszerű dolgokat nem mertem "elárulni", hogy milyen sorozatot nézek, melyik színész tetszik...akkor sem, ha megegyezik a többség véleményével. Már oldódott a helyzet egy kicsit.

Hiába beszélt a legjobb barátnőm órákat arról a fiúról, aki neki tetszik, én nem mertem elmondani neki és senkinek sem, hogy nekem ki tetszik. Azt hiszem szégyelltem magam. Tudom, hogy ez az érzés valamelyest mindenkiben benne van, ha a "titkos szerelmét" árulja el, de én lehetetlennek tartottam, hogy bárkinek is szóljak...és nem csak ennél, egy színész, egy sorozat nevét sem ejteném ki pl. metrón, félnék, hogy valaki meghallja és rájön, hogy ő nekem tetszik/azt a sorozatot nézem.

Küzdök ellene, csak nem értem, hogy ez miért van így nálam...vagy mitől alakult ki. Van ötletetek? És arra, hogy hogyan "javuljak meg"?



2013. máj. 7. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
túlságosan zárkózott voltál. ez vezethet arra is hogy a suliban piszkáltak, vagy esetleg a családi hátér nem volt valami kedvező.
2013. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy nem piszkáltak a suliban. Csendes, visszahúzódó voltam/vagyok, inkább csak nem vettek észre. A családi hátterem...semmi durva nem történt velem, anyukámmal pedig nagyon jó a kapcsolatom, de neki se merek elmondani ilyesmiket :(
2013. máj. 7. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pont az ellentéted vagyok, mindent kikotyogok: családi titkok, aktuális álompasim, pletykák... :D

Valahogy vedd rá magad, hogy például amikor a barátnőd kérdezi, hogy hívják a srácot, aki tetszik, akkor gyorsan mondd ki a nevér, és utána már úgysem tudod visszavonni. Ne gondolkozz, csak mondd ki gyorsan! Lehet, hogy így már könnyebb lesz róla beszélni. Szerintem nagyon rossz így, hogy a gondolataidat megtartod magadnak, ha megosztanád a szeretteiddel őket, még szorosabb lenne a kapcsolatotok, hiszen a bizalmadba engeded őket, és ez jól esik nekik. Csak bátran, nyugodtan mondd ki, nekem mi/ki tetszik! :)

2013. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van, ha már egyszer kimondom utána lehet, hogy könnyebb lesz...csak olyan nehéz ezeket elmondanom. Úgy kezelem ezeket a "titkokat", hogy legbelül tárolom őket, nehogy bárki hozzáférjen. Ezért amikor szóba kerülnek, nincs a nyelvem hegyén, hogy na most elmondom, belülről kéne "kikotornom" őket...ez az, ami lehetetlennek tűnik. De már fejlődtem, igyekszem megnyílni :) csak nehezen megy
2013. máj. 7. 23:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen megismerkednék veled, szerintem aranyos lány vagy! :)
2013. máj. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, mert? Pont, hogy szerencsétlen vagyok, nem aranyos...
2013. máj. 8. 00:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már kislány, ez valóban aranyos :)

Kis félénk, visszahúzódó vagy :)


Mondd csak, el szoktál pirulni, ha ilyen dolgokról kell beszélned? Zavarban vagy egy ilyen helyzetben? Miért érzed azt, hogy elszégyelled magad?

2013. máj. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!