Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban nem számít a zenei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nem számít a zenei hovatartozás egy párkapcsolatban? Nem régiben volt egy kérdés, miszerint nem számít, de én ezt cáfolom!

Figyelt kérdés
24 éves alteres lány vagyok, ami az jelenti, hogy alternatív (rock) zenéket hallgatok. Nem úgy vagyok a zenével, hogy ez minden gondolatom, de nem régiben volt egy 2 hetes kapcsolatom egy technos sráccal, ő teljesen másképp volt ezzel. Ő túlságosan is a zenének élet, már csak ezért sem jöttünk ki egymással. Ilyen volt az egész baráti társasága, más stílusból nem is voltak barátai. Egyszer voltam velük egy kisebb bulin bográcsolni, de nagyon azt vettem észre, hogy nem örültek a jelenlétemnek. Furcsa volt, nem voltam még ilyen emberek között. A saját stílusomban elfogadunk mindenkit, jól megvagyunk együtt, bárkivel szívesen barátkozunk zenei ízléstől függetlenül, csak legyen jófej. Ez a társaság viszont más volt. Mindenki elektronikus zenét hallgatott, más volt az életérzésük és a kultúrájuk, mint a miénk, vagy egy átlag emberé. A kérésem az lenne, hogy hogyan tudja befolyásolni ennyire az embereket a zene? Illetve nem is az, hogy a zene, mert egy műfajnál sem tapasztaltam még ilyen összetartást, mint az elektronikus zene kedvelőinél, vagy a reppereknél. A repperek szintén nem fogadják el a rock zenét, de ez már megint csak más téma. Tulajdonképpen ez egy kultúrának tekinthető be inkább, nem pediglen csak egy zenei műfajnak?
2013. júl. 18. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
bocs de nem olvasom végig. az a helyzet, hogy nem, nem számit de azért egy rocker és egy justin bieber rajongó nem valoszinű, hogy összejönnek...
2013. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szomorú, ha a zenei ízlés válik meghatározóvá egy ember személyiségében. (technós srác, alteros lány, hardcoretescopop-os erdei borz, stb...)


Ha ez akadályt jelent, akkor ott ezer más gebasz van.

2013. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem számít! A vőlegényem, rock zenéket hallgat,én nem szeretem. De nem okoz gondot egyáltalán. :)
2013. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Technos vagyok, de semmi problémám más zene kedvelőivel.
2013. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy azonos zenét kedvelők hamarabb összejönnek, illetve ők nyilván jobban fogják érezni magukat együtt egy koncerten, mint egy rocker diszkóban, vagy egy technós egy rockkoncerten, ha elkíséri a másikat. Amúgy szerintem csak intelligencia kérdése, hogy hogyan tudod elfogadni a másikat, azt hiszem, bármelyik stílusnál lehet találni olyanokat, akik kevésbé favorizálják a másik ember stílusát, szerintem azért pl. a rockerek többsége is nehezebben vesz be a csapatba mondjuk egy diszkóst. Kivételek persze mindenütt lehetségesek.
2013. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
szerintem sem működhet ilyen eltéréssel mert te alter vagy azok maguk a személyek is másak nem azt az életet éled mint ő aki elektronikus zenét hallgat az megint más ember teljesen máshogy él.Én sem jönnék össze egy rocker pasival már csak azért sem mert mind igénytelen és egyszerűen mások.
2013. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Én például nem is műfajban gondolkodom, hanem előadóban. Szerintem az előadó, a zene mögött lévő emberek a lényeg, és nem pedig a címke. Egy-egy adott dallam lehet, hogy szép szintivel, míg egy másik inkább bőgővel. Ezért hát, ha azt kérdezik, hogy milyen a zenei irányzatom, kicsit zavarba jövök, mert nem tudom azt mondani, hogy "rock" vagy "metál" pedig, hát javarészt Iron Maident hallgatok.

Szerintem egyszerűen hülye volt az a gyerek akiről írtál. :D

2013. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem számított. 2 más műfajt szeretünk mégis sok éve működik a dolog :)

Szerintem egy normálisa kapcsolatban nem számít, ha téged meg nem kedveltek, akkor nagyon kétlem, hogy ez volt az oka.

2013. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen! Nem! Nem tudom! :)

Sok ismerősöm van népzenei közegből. Amikor ott valaki megtudja, hogy milyen alt.rock zenéket hallgatok, akkor általában azt mondják, hogy "ezt nem néztem ki belőled".

Én meg arra csodálkozok rá, hogy egyesek milyen ócska slágerzenéket kedvelnek onnan.

Jól látod, kulturális közeg.

Valószínűleg azért néztek rád furán, mert tudták, hogy te nem tartod sokra azt, amiért ők rajonganak. (Tehát az ízlésüket, vagyis őket sem tartod sokra.)

2013. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!