Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szobában lakás a nővéremmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szobában lakás a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy szobában lakom a nővéremmel. Én 16 vagyok ő 18. Eddig annyira nem zavart, mindig is jól megvoltunk, de most, hogy így "kamasz lettem", utálom ezt, és már kértem az aynukámat, hogy had kapjak egy külön szobát és így nézett hogy miket beszélek. Igazából látom rajta, hogy ő talán benne lenne, de apám nagyon ellenezte, és valami ilyet mondott "Amíg ebben a házban laksz, nem lesz külön szobád, ez van". Pedig mindig ott mondogatja, hogy milyen jól keres(és tényleg nagyon jól keres). A nővérem meg "miért akarsz külön szobát, nem szeretsz velem egy szobában lakni? Nem, nem lesz külön szobád"..... Én tudom, hogy ez nem normális, hogy ennyire idősen egy szobában lakunk. Csak nem tudom, hogyan térjek megint rá a témára. Gondolom azt hoznák fel, hogy "Mi 40 éve egy szobába aludtunk, te is megleszel". A házunk is nagy, van vagy 110 m^2, simán át lehetne egy kicsit ezt a részét alakítani. Tényleg nem értem miért csinálják ezt, mert ha jól tudom egy szülőnek az a feladata, hogy a gyerek jól nevelkedjen fel, meg jó legyen neki. utána kerestem és mindenhol azt írták hogy a külön szoba alap. És ez tényleg nem egy olyan kérés, főleg nekünk, amit nem lehetne teljesiteni ( Ez már kb egy alap elvárás a mai gyerekeknél szerintem). Minden gyerek ismerőseim külön szobában laknak. Mindig amikor haverokkal vagyunk és fel akarunk menni valakinek a lakásába, és kérdik hogy nem megyünk-e át hozzád és kitalálok valami sztorit, hogy miért nem lenne jó. Akkor is szarul érzem magam itt amikor átjön az egész család valami ünnepkor. Nem tudom felfogni, hogy a szüleimnek miért jó az, hogy egy szobába lakom a a tesómmal. Elég szarul érzem magam itthon, hogy egész nap ott ül velem szemben. meg itt fuvolázik. És nem értette, hogy miért nem ugrottam a nyakába, amikor 5 nap távollét után hazaérkezett. Komolyan megsértődött.

Valami véleményt adnátok, hogyan győzzem meg őket a témában? Vagy bármi ötlet ezzel kapcsolatban?



Előre is köszi a válaszokat


2013. szept. 1. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

tényleg nem normális hogy ennyi idősen a nővéreddel vagy egy szobában

főleg ha van hely

vhogy biztos meg lehetne oldani

2013. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Jesszusom, ez beteges. A fejlődésed érdekében sem egészséges ez. Valahogy nyaggasd őket addig amíg át nem alakíttatja faterod, mert mi ez már így...


Addig meg hozzám költözhetsz. Kúrogatásért cserébe nem kérek lakbért :)

2013. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Csávó vagyok

2. Többiek, ti is írjatok még legyetek szívesek

2013. szept. 1. 15:38
 4/7 kendrazoltan ***** válasza:

Kicsit többrétű ám ez a dolog, amivel szembesültél.


Az némi túlzás, hogy ez alap elvárás...mitől lenne alap az, hogy ha már jól keresnek a szülők, akkor alakítsák át a házat...azt külön meg kell terveztetni és engedélyeztetni is kell, hiába akár csupán egy egyenes falról van szó...nem beszélve a külön fűtésről, vagy éppen a villanyról. Sokkal de sokkal többe kerül ám az ilyen, mint azt gondolod.


Másfelől meg is tudlak érteni, mert példának okáért, ha áthívnád a barátaid, vagy épp a barátnődet (ha van), akkor rossz dolog a nővéredtől függeni. Bizonyára ezzel ő is fog szembesülni záros határidőn belül (vagy már szembesült is).


Első körben a nővéreddel kellene (valami hasonló indoknál fogva) egyetértésre jutnotok, hiszen akkor már ketten lennétek ezen a véleményen és nem képezné többet vita alapját a kérdés (mert ha ezen vitáztok, az szüleitek számára is bosszantó, tehát a legrövidebb úton, egy határozott NEM-mel lezárják a dolgot).


Onnantól fogva érdemes időről-időre felhozni a témát szüleiteknek is, de nem túl sokszor és főleg nem úgy, hogy ha nemet mondanak, akkor megsértődsz, mert akkor sosem lesz külön szobád. Támaszd alá a fenti észérvekkel, de fogadd el, ha nemet mondanak.


Apud a keményebb dió, így vele beszélj erről. SOHA ne akard megkerülni úgy, hogy anyudat meggyőzöd és megkéred, hogy beszéljen apuddal, mert azzal maximum vitát generálsz közöttük.


Ha apud látja, hogy nem csak azért kell külön szoba, mert másnak is az van, hanem vannak határozott érveid, akkor talán jobban átérzi a dolgot. Amennyiben valami egyéb akadálya van a dolognak, akkor - ha komolyan és értelmesen állsz a kérdéshez, nem sértődözöl, nem feleselsz - bizonyára el fogja mondani, mert látja, hogy komolyabban, észérvekkel állsz a dologhoz, és egy felnőttől észérvre észérv a válasz...

2013. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem normális. A legalapvetőbb emberi szükséglet, hogy legyen egy saját zugod, ahova el tudsz vonulni.

Jelezd a szüleidnek, hogy sokszor zavarjátok egymást, hogy így nem tudsz úgy tanulni, nem tudsz figyelni.

Nekem az a fura, hogy a nővéred nem akarja ugyanezt.

És persze, lehet, hogy annak idején nem volt külön szoba (apukámnak sem pl), ettől függetlenül 6 (!!!) éves koromban kaptam külön helyet.

Nem tudom, hogy miért mondják ezt ennyire, de hidd el, ha egyszer például lefotózod a nővéred, és megzsarolod, hogy ha nem áll ki melletted, elküldöd a képet az összes ismerősének, akkor azonnal melletted lesz :D

Na jó, ez nyilván durva ötlet, de érted. Nincs magánéleted, nem tudsz magaddal foglalkozni. Komolyan, a nővéred nem szokott maszturbálni? Nyilván nem az orrod előtt teszi... Akkor őt is zavarnia kéne a jelenléted.

2013. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

-Ezt alapvetően a szüleid döntik el, akár tetszik, akár nem

-Becsüld meg nővéred, amíg még lehet...

-Szerintem nyugodtan elmondhatod a barátaidnak, hogy mi a helyzet. Ez nem rád fog rossz fényt vetni, max. a szüleidre.

-A fuvolázás engem is idegesítene :D

2013. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hm...2. vagyok: ja és annyit, ha srác vagy tárgytalan. De a nővéred oboázhatna rajtam XD
2013. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!