Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valakit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha valakit megcsalnak, mindenki együtt érez vele; de ha nem kelendő és ez fáj neki, még mások is belerúgnak?

Figyelt kérdés

A két dolog első hallásra nem rokon, de elmagyarázom, mire gondoltam. ha valakinek félrelép a párja, illetve ha akarata ellenére szingli, akkor a legnagyobb fájdalmat mindkét esetben az okozza, hogy úgy érzi, ő kevés a másiknak, illetve másoknak és ezért kerestek/keresnek mást helyette.

Azonban az első esetben a legtöbb ember mellette van, míg a második esetben a sértett fél gyakran még a kívülállóktól is bántásokat kap. Pedig a második eset szerintem még rosszabb, mert az egyes legalább elmondhatja, hogy ő kellett valakinek.



2013. szept. 27. 00:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20 éve vagyok egyedül, eddig még nem rúgtak belém. :D
2013. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
ha megcsalnak akkor arról nem mindig tehetsz viszont ha nem vagy kelendő arról csak te tehetsz.
2013. szept. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

annyiban téves a kérdésfeltevésed,hogy max szemtől szemben éreznek együtt a megcsalttal.

igazából mindenki röhög rajta és sokkal szánalmasabbnak tartja,mint a nem kelendőt.

pont ezért lehet szörnyű annak akit megcsalnak,mert ezzel a megcsaló kb megsemmisíti a környezete előtt a megcsaltat.

2013. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nam adom fel, és ha például születési rendellenesség miatt vagy hasonló ok miatt?
2013. szept. 27. 00:55
 5/15 anonim ***** válasza:
ezt nemmondtad,de ebben az esetben te arról nem tehetsz,bár így is előfordulhat h nem akarnak az emberek kezdeni veled.van konkrét fogyatékosság amire gondolsz?
2013. szept. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

A feltevésed jogos, noha nem értek vele 100%-ig egyet.


A megcsalás szerintem annyiban rosszabb általában, hogy ott az illető kapcsolatban volt, ám a másik fél ezt figyelmen kívül hagyta (és akkor még lágyan fogalmaztam!) és mással létesített testi kapcsolatot. De ott is előfordulhat olyan eset, amikor a megcsalt fél igenis megérdemelte, pl. ha nem figyeltek rá vagy ne adj' Isten ellehetetlenítették vagy erőszakot alkalmaztak vele szemben (megverték).


Viszont igen sok emberben az a tévhit van, hogy aki egyedülálló, az azért van, mert erről ő maga tehet: lusta, nem jár társaságba, nem tud a másik fél felé kezdeményezni, ronda, pancser, stb. Holott abba bele se gondol senki, hogy pl. előfordulhat, hogy az ember mindig olyanba bukik bele, aki foglalt vagy olyan nagy igényű, hogy egyszerűen lehetetlen teljesíteni az ő kérését. És igen, jól írtad, egy egyedülálló is lehet sértett fél, engem pl. lenéznek, semmibe vesznek a nők, mindig van valami kifogásuk azért, hogy már csírájában elfojtsák az egészet, 0-hoz közelítve annak esélyét, hogy legyen valami az egészből. És igen bosszantó tud lenni, hogy az egyiknek azért nem vagyok jó, mert nem vagyok páwa, a másiknak túl idős vagyok, a harmadiknak túl szegény, a negyediknek túl alacsony, az ötödiknek csak szimplán nem jövök be, a hatodik gáznak tart (miközben ő semmit nem tett le az asztalra még életében), és így tovább, aztán csodálkoznak sokan, hogy nincs barátnőm, hát persze, hogy nincs, mert mindig van valami, ami nem oké velem szemben, csak aztán a csaj meg választ mást, utána meg hallom vissza, hogy az illető, elhanyagolja / veri / nem figyel rá eléggé, dehát ő jobban néz ki, aztán emiatt mégis ő nyert, én meg, aki szívét-lelkét beleadná a kapcsolatba meg bezzeg hoppon maradok. Csak akkor azt nem értem, hogy ebben mi a jó, hogy pusztán a szépség miatt a másik srác nyert, de ott rosszul érzi magát a lány a kapcsolatban; én többet tudnék neki megadni, de én meg nem kellek neki??? Aztán persze jön a szöveg a "kedves" ismerősök részéről, hogy hogyhogy nincs barátnőd, hát ezért!!! És nem azért, mert én nem teszek érte, mert ez nem igaz! Aki nem tudja, mit élek át, csinálja utánam ugyanazon körülmények között, aztán kívánok sok sikert neki! És annak ellenére nem jön össze, hogy káros szenvedélyektől mentes vagyok, nem tűnök el napokra szó nélkül, stb. Ja és akkor olvasom az interneten a lányoktól, hogy legyen határozott a férfi. Könyörgöm a 100-adik elutasítás után hogy legyen valaki határozott?? Ez olyasmi elvárás, minthogy a 100 egymás utáni vereségnél elvárni a focistától, hogy úgy menjen ki a pályára, hogy szántsa fel a pályát. Biztos van olyan, aki akkor is végletekig harcol, de a többség nem. Én már sokszor úgy megyek oda, hogy lesz, ami lesz; ha sikerül, hurrá, ha nem, akkor lépni tovább... Felesleges görcsölnöm, mert akkor se lesz jobb eredmény, tapasztalat.


És hadd ne mondjam, hogy ismerőseim körében is egyre több az egyedülálló! Szóval kedves kérdező, én maximálisan megértem a kérdésedet! És elnézést a hosszú üzenetért!

2013. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pl. van a Tourette-szindróma, a múltkor láttam egy filmet, amiben ebben szenvedett a fickó. Időről időre furcsa, vakkantás-szerű hangokat ad ki öntudatlanul is, emellett teljesen rendben lenne. Ezt csak nagyon kevesen viselnék el.

De ugyanígy lehetnek leli sérülések is, amiket élete során szerez valaki. És így tovább, milliónyi lehetőség létezik.

2013. szept. 27. 01:44
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Én azt nem értem, hogy akit megcsaltak, abba miért nem rúgnak bele és miért éreznek vele együtt, hiszik azt, hogy jajj ő szegény? Akit megcsaltak, az tett érte barátaim, hogy megcsalják, mindennek oka van, ha nem adott meg mindent a másiknak, vagy nem volt belé szerelmes a másik, akkor észre kellett volna venni időben. Persze mindkettő saras, de ne higgyük azt, hogy az, akit megcsaltak szent és ártatlan.


A magányosokba meg gondolom azért rúgnak bele, hogy vegyék már észre magukat, kezdjenek valamit az élettel ne csak várják a sült galambot és sajnáltassák magukat, hogy nekik semmi se jön össze. Baromira irritáló ugyanis ez a hozzáállás. Vagy szarj, vagy kelj fel a biliről!

2013. szept. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

81 %, semmi baj, nagyon örültem, hogy ilyen részletes üzenetet küldtél! Különösen az a rész tetszett, amiben a határozottság-elutasítások paradoxonról írtál. sosem értettem, hogy miképpen nyilváníthatnak ebben véleményt a nők, akik napi tucatnyi bókot kapnak, rendre megnézik őket és kedveskednek nekik. És még ezek ellenére is sokuk (állítólag) önbizalomhiányos.

Én tavaly kaptam legutoljára egy nőtől egy kedves megjegyzést. Olyan érzés volt, mintha egy kellemes meleg hullám áradna végig a testemen, egyszerűen hihetetlen volt!!!És ez csak egyetlen kedves mondat hatására!

ha én akár csak tizedannyi bókot kapnék, mint a nők szoktak, széttörne alattam az aszfalt, olyan magabiztos lennék! Ők meg még ebben a helyzetben is képesek hülyeségeken agyalni. :O

2013. szept. 27. 01:53
 10/15 A kérdező kommentje:
63 %, ez elég igazságtalan megjegyzés volt, úgy érzem. Teszem azt, én magányos vagyok. Időről időre kapok olyan megjegyzéseket, hogy nem-e vagyok fiúpárti véletlenül vagy nincsenek-e gondok a férfiasságommal. Pedig még csak ki sem nyitottam a számat. Elbújni meg nem lehet, mivel élni kell a mindennapi életünket.
2013. szept. 27. 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!