Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan 1 éve hogy bevallottam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 1 éve hogy bevallottam önmagamnak meleg érzéseim, de problémák adódtak az önelfogadás és megvalósítás terén, mit tegyek? 20F

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve annak, hogy bevallottam azt a tényt a pszichológusomnak (és Édesanyámnak), amit nagyon sok éve éreztem már önmagamban: a lányok mellett a fiúk is érdekelnek engem. Volt már barátnőm és remekül éreztük magunkat nagyon sokáig, összesen másfél évig voltunk együtt. Ez volt életem legszebb idöszaka és gyakran emlékszem vissza a szép dolgokra. Viszont érdeklődésem a fiúk iránt nem szünt meg.


Jelenleg 1 éve vagyok egyedül (pont azóta, amióta elmondtam a dolgot a pszichológusomnak), s ezen időszak alatt nagyon sok mindenen elmélkedtem és igyekeztem válaszokra lelni. Sokkal visszahúzódobb, csendesebb, komolyabb lettem mint voltam, ami nagyszerű hatással volt az életemre: a korábbi zaklatóim elfogadtak engem. Mások életeseményeit, mint külső megfigyelő szemléltem, amikböl sokmindent tanultam.


Tudni kell rólam, hogy alkotó szellemiség vagyok és rendkívül gyakran rajzolok képeket, írok történeteket és verseket, illetve szeretem a különféle művészeti alkotásokat amikben mély érzelmek vannak. Ez nagyban megkönnyíti a dolgomat és amolyan "önterapia" ez. Mélyen tisztelem azokat az alkotókat, akik büszkén felvállalják önön meleg érzéseiket és lerajzolják, leírják őket. (Vagy esetleg eljátszák, ha színészekről beszélünk) Nagyon sok az olyan rajzom, amiben többé kevésbé fellelhetőek burkoltan homoszexuális érzelmeim is.


Amióta külső szemlélőként látom a dolgokat, rendkívül szomorúan tapasztalom, hogy az iskolában a leszbikus lányokkal, de főleg a meleg fiúkkal rendkívül dúrván és rosszindulatuan bánnak a diákok, de gyakran még a tanárok is. (Sok tanár nyílvánosan gyűlöli a melegeket) Azok a lányok, fiúk, akik felvállalták ezt rengeteg támadasban és megaláztatásban részesülnek, folyamatosan éreztetik velük hogy "nem a közösségbe valóak". Volt sokszor példa arra, hogy én vígasztaltam meg öket és bizony nem esett jól a lelkemnek látni a fájdalmukat. PONTOSAN az ilyen negatív élmények miatt vagyok rendkívül boldog, hogy a biszexuális érzéseimről egyedül a pszichológusom és Anya tud.


Sajnos nagyon magányos vagyok s a mostani 1egyedüllétben ez az érzés folyamatosan jelen volt. Nagyon szívesen ismerkednék fiúkkal, de tudom, a világ nem ennyire egyszerűen működik. Beszélgettem meleg fiúkkal akik felregisztráltak meleg társkereső oldalra, vagy melegbárban jöttek össze valakivel és rendkívül megrázó dolgokat hallottam, sokukat nagyon csúnyan kihasználtak. Igyekszem annyira fegyelmezetten és burkoltan kezelni az érzéseimet, amennyire csak lehetséges, senkit sem szeretnék ilyesmikkel terhelni, hiszen mindenkinek megvan a maga gondja. Viszont sokszor érzem azt, hogy szinte felrobbanok a lelki tehertől amit egyedül kell cipelnem és tudom, nem szabad elmondanom senkinek sem. A művészi alkotás pedig nem jelent számomra teljes értékű megoldást.


Ti mit javasoltok? Hogyan cselekedjek?


2013. okt. 6. 23:16
 1/6 MrSlender:3 ***** válasza:
100%
Tudom nem a kerdesre valaszolok de minden tiszteletem a tiéd. Idevágtál nekünk egy élettörténetet igy megfogalmazva.+1
2013. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

fogalmazás *5-ős.


Hogy mit tegyél...azt amit eddig tettél...óvatosan, nyitott szemmel és figyelmesen járj kelj a világban....és majd csak összejön valami.

2013. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túlbonyolítod a dolgot. Először is "csak" biszex vagy, tehát nem kötelező fiúval lenned, egyszerűen csak éld az életed aztán majd találkozol valakivel aki tetszik. Amíg azt sem tudod, hogy fiú lesz-e vagy lány addig felesleges ennyire aggódni. És azért ma már nem ennyire tragikus a melegek helyzete. Iskolában talán nem kell elmondani, mert ott senkinek nincs hozzá köze, de manapság simán szerezhet olyan baráti társaságot az ember, ahol ez nem probléma.
2013. okt. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül. De tudod, nekem is csak a szüleim tudják, s az emberek, nemcsak ha ilyen meleg az ember hanem ha több pénze van stb. különbségek terén is már piszkálják a másikat.. ez van, ez egy ilyen világ.

Ha van kedved, rám írhatsz! Igaz nekem rosszabb, hogy egy eldugott faluban élek, s nincs senkim, az ilyen srácok mint te, messze laknak tőlem stb. s ez csak nem jó :/

Én is 20éves leszek 12hét múlva.

Azt tudom javasolni, itt a gyakorikerdesek.hu weboldalon ismerkedj, van több srác aki szó szerint lelki társunk/testvérünk. Igazi példa te vagy, ilyen terjedelmes kiegészítőinformációt senki se írt mostanában max én.. :)

19/F

2013. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Megértem, hogy nehéz egyedül viselni a terhet; annó nekem is az volt. Amit én akkor tettem az ad1: elmondtam a legközelebbi barátaimnak az igazat magamról (ezt utólag 90%-ban megbántam, mert csalódnom kellett többségükben), ad2: olyan barátokkal vettem körbe magam, akik hozzám hasonlóak, adott esetben akár melegek is és elfogadnak, szeretnek olyannak, amilyen vagyok... azt kell mondjam, hogy nagyon értékes embereket sikerült megismernem (és itt mindenekelőtt kiemelném a lelki-, szellemi-, fizikai- és élettársamat a barátom személyében). Ha gondolod, nyugodtan írhatsz nekem is privátot. :)


Kívánom a legjobbakat!

23f meleg

2013. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vigasztaljon a tudat, hogy nem vagy egyedül
2013. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!