Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek? Próbáljak meg kibékülni? Fontos

Figyelt kérdés

Kérlek segitsetek, nagyon fontos lenne :(


Tavaj nyáron összejöttem egy lánnyal, és 11 hónapot voltunk együtt.

Nagyon szép és jó volt minden, egy bizonyos pontig... utána elkezdődtek a veszekedések, mindenért baj volt, csomó féltékenykedés, és veszekedés veszekedés hátán. De tényleg sokat veszekedtünk. Nagyon szerettem, és ezt leszámitva minden jó volt, de nem telt el olyan nap,hogy valami miatt ne legyen vita... miért nem irok vissza egyből, miért nem irok jóéjt smst, miért ez miért az stb..


Aztán betelt a pohár, és szakitottam... nem úgy váltunk el mint ellenségek.. megmondtam, hogy én igy ezt nem tudom folytatni.. Utána kb 2-3 hétig nem beszélgettünk, néha 1-2 sms, de több semmi... aztán amikor a suli megkezdődött, mint barátok szinte minden szünetben együtt lógunk, beszélgetünk meg minden..

Sokszor elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha újra kezdenénk... de félek, hogy megint jönne a folyamatos veszekedés, és nem müködne a dolog.

Még mindig szeretem, de nem tudom, megérnée kockáztatni még egyszer :(


Most akadt neki egy másik fiú hódolója, és elhivta sétálni... mikor megtudtam ezt, nagyon rosszúl esett...

Egyrészből örültem, hogy túltette magát rajtam, mert őt sokkal jobban megviselte a dolog, másrészből meg bántott.. :(


Nagyon nem tudom mit tegyek.. néha mikor beszélünk úgy érzem, hogy rettentően hiányzik a csókja, meg az, ami régen volt...


De félek.. valami visszatart :(


Szerintetek müködhetne még egyszer ez a dolog? Volt valaki hasonló helyzetben?

17 éves vagyok, ő lány és 18.. első kapcsolatunk volt mindkettőnknek.


Előre is köszönöm


2013. okt. 19. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az egészben az jön le, h egyikőtök sem tudja, h mit akar és úgy meg nem lehet elkezdeni egy kapcsolatot, h TALÁN ezt és ezt érzem még iránta! Adjatok időt egymásnak, ismerkedjetek másokkal,azért beszélgessetek és majd meglátjátok! Vannak olyan párok, akik újra kezdték a kapcsolatukat és jobban meg voltak, mint először, de sok esetben az ellenkezője történt... :( Kinél hogy.. :)
2013. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közösen arra jutottatok, hogy meg kéne próbálni? OK. Összejöhet! De!


Nem ártana egy pártkapcsolati mini-tréning! :)


Ha nem tetszik az ötlet, nem kell megcsinálni. Ha mindkettőtöknek tetszik, akkor indulat nélkül a végső jót tekintve álljatok neki mind a ketten.


Tehát ez egy játék. Lehet nyomtatottan vinni a papírokat, és kézzel írtan is (ugye az utóbbinál kiderül, ki írt a cetlire, de ha úgy is el akarjátok fogadni a másikat, akkor ez nem jelenthet gondot).


A feladta egyszerű: Nézz tükörbe és értékeld újra a kapcsolatotokat!

Miért tört meg az első kapcsolat, hol akadt el? Fejleszteni kéne kommunikációs képességeiteken? Az eddigi kapcsolatban mi volt az a pároddal az összeférhetetlenség fő oka? Miért volt ilyen a párod?

Nyugodtan le lehet írni papír fecnikre (sértegetés nélkül!, tárgyilagosan) azokat a hibákat, amik nem tetszettek a kapcsolatban. Sajátot is, másét is, közöset is.

Ezeket a cetliket mindketten gyártsátok le úgy, hogy a másik nem befolyásoljon titeket.


Másnap húzzátok ki egy "kalapból", és beszéljétek meg, hogy tudjátok, ez volt a hiba, milyen megoldást lehet erre találni.


Végeredményben sok mindent meg fogtok tudni beszélni. Tudatosabb alapra helyezitek ezzel a kapcsolatot. Lesznek olyan hibák, amikről csak a másik tudott és te nem vetted magadban észre (ezeket csak azok tudják megmutatni neked, akik igazán törődnek veled). Lesznek olyan hibák, amiket magadról is tudsz már. Lesznek olyanok, amik nem is hibák, csak túl érzékenyen lettek lereagálva (itt kommunikációt kell megerősíteni, hogy ne legyen több félreértés ebből). Lesznek olyanok, amikre van saját megoldásotok, van amire a másik segít megoldást keresni és lesz olyan, amire nincs. Lesznek olyan hibák, amiket el tudsz fogadni a másikban, de értenie kell neki, hogy nem bántásként hoztad fel és el tudod fogadni ezzel is. Amire nem találtok ötleteket, de együtt tudtok élni velük, az is többet ér, mintha hazugsággal etetnéd a másikat, hogy bár nem tetszik neked, de nem mersz szólni (nem mersz kedvesen sem őszinte lenni).

Ez segít abban, hogy újra tudd értékelni magad, abban, hogy jobb társ lehessél, abban hogy fejleszthessed magad, azért hogy könnyebben tudd kezelni a kapcsolatodat. Megerősít mindkettőtöket.


Ha erre képesek vagytok, talán meglátjátok, hogy igen, együtt tudunk majd lenni, vagy hogy ennek kevés az esélye.


Még egyszer: ez csak egy tipp. Ha nem tetszik valamelyikőtöknek, nyugodtan dobjátok el.

2013. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az jönne ki, hogy mégsem lenne jó együtt. Akkor igenis lehettek még barátok. Segíthettek a másiknak bepasizni/becsajozni, stb. Láttam már ilyet is.
2013. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!