Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a fogantatast szeretnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fogantatast szeretnem kiszamolni az ultrahangon megallapitott adatokkal akkor abbol le kell vonni 2 hetet hogy megkapjam a fogantatas valoszinu napjat?

Figyelt kérdés
Ugy vannak az ultrahang kepek beallitva hogy plusz 2 hetet ott is raszamollnak?

2013. okt. 21. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A terhességet az utolso megjött menstruácio elso napjátol számolják. Tehát ha szeptember 21-én jött meg utoljára, akkor onnantol számold. Ha 28 napos a ciklusod, akkor a példábol kiindulva 2 hétre rá, valoszinűleg okt 5-én volt a fogantatás. Persze ha minden nap uzitek az ipart akkor csak +-2 nap pontossággal tudod csak kiszámolni a fogantatást, viszont ha heti egyszeri alkalom a pároddal, akkor úgy értelmszerűen könyebb.
2013. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hasznos valasz de nem ez volt a kerdes! Hanem hogy az ultrahang gep pl azt irja ki hogy 9 hetes 5 napos akkor az valojaban 7 hetes es 5 napos? Tehat hogy az ultrahang gepekbe is bele van kalkulalva a 2 het?
2013. okt. 22. 02:30
 3/8 anonim ***** válasza:
De, ezt kérdezted. Mint mondtam, a megtermékenyítés napját nehezebb kiszámolni. Ha a nődoki és te sem tudod biztosre, akkor nem egy gép fogja megmondani. De az a legbiztosabb ha rákérdezel a dokinál.
2013. okt. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az UH is az utolsó menstruáció napjától számítja a terhesség idejét (mivel hivatalosan így számítják mindenhol, nem pedig a fogantatástól).

Viszont egyáltalán nem pontos az UH.

2013. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a fogantatás időpontját nem fogod tudni pontosan kiszámolni. Illetve annyit tudsz tenni, hogy az átlagos ciklushosszadból levonsz 14 napot, és a kimaradt menstruáció időpontjából is, és akkor (jó eséllyel) megkapod a fogantatás időpontját. Az UH ebben jóval pontatlanabb, nem fogja napra pontosan megmondani a fogantatást, de néha még hétre pontosan sem. Simán benne van a pakliban akár 1 hetes eltérés is.

A fogantatásnak csak akkor lehet jelentősége, ha több apajelölt is van... de akkor sem 100%, mert spontán ovuláció bármikor lehetséges.

2013. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én ertem a kérdesedet, ellentétben a többiekkel...en mar par eve nem menstrualtam, amikor terhes lettem, tehat sztem te is erre gondolsz. Mivel en tudtam a fogantatas datumat, nekem azt igazolta vissza az uh, h le kell beelole vonni a ket hetet. Es ahogy te irod, ilyen korai terhessegnel meg eleg pontos az uh, ott mar nem mindegy 2-3 het. Tehat, ha te most az uh szerint 9 hetes terhes vagy, akkor a baba ket hete fogant (pár nap elteres belefer). Én igy tudom.
2013. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tehat megegyszer: az uhu gep nem magzati kort ad meg, hanem egy olyant, MINTHA az utolso mensitol lenne a terhesseg.
2013. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2013. okt. 22. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!