Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szörnyen érzem magam mert úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szörnyen érzem magam mert úgy érzem nem tudom boldoggá tenni a barátnőmet?

Figyelt kérdés

sokszor vagy búvalbaszott így ez is közrejátszik benne, és félek hogy ez miatt rámegy a kapcsolat, de egyszerüen képtelen vagyok vidám lenni..

tanács:?



2013. nov. 15. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy sajnálatos állapot a mai világban. A hazánkra, a világra rátelepedő depressziós hangulat egyre jobban rányomja a bélyegét. Napokban olvastam egy érdekes cikket, mely kapcsolódik ezen érdekes világszemlélethez, világérzéshez.

[link]


Könnyű mondani mindenféle tanácsot, de tény, minden változás önmagunkban kezdődik. Apró lépésekkel kell haladni, bár van akiknél a ragtapasz módszer a megfelelő, gyorsan letépni, hamar túl lenni rajta.

Hazánkban nem divat, pedig komoly igény lenne a pozitív életszemléletre. Mondható, nehéz a sok problémával jókedvűnek lenni, ám ez nem így van. Erre akkor döbbentem rá, mikor művezető lettem egy csökkent képességűeket (is) foglalkoztató cégnél. Dolgoztak ott vak,csökkentlátó, siket-néma, gerincbeteg, mozgássérült, és mindenféle betegségű emberek, mégis a legjobb hangulatú munkahelyem volt! Állandóan kellemes volt a légkőr, minden nap pörögtek, viccelődtek, nevetgéltek, élvezettel csevegtek. Főnökként figyelnem kellett, nehogy túlzásba vigyék, nehogy a munka rovására menjen a jó hangulat. Más cégeknél, ahol kvázi egészséges emberek dolgoztak a lustasággal, a trehánysággal, az obszcén beszéddel (káromkodásokkal), olykor üvöltözéssel kellett megküzdenem, mint főnök. Akiket az élet már jól megrágott, majd kiköpött teljesen másképp látják az életet, más az értékrendjük. Ezen utolsó szavamon van a hangsúly, értékrend. Ez az ami totálisan felborult a világban, de főként hazánkban. A legtöbben beszoptuk azt a maszlagot, "Mert megérdemled!". Az élet nem úgy működik, mint ahogy a reklámokon, politikai kampányszövegeken keresztül belénk sulykolnak. Egészséges ember tudja, addig nyújtózz, ameddig a takaród ér, és annak örülj, amid van.

Nem vagyok semmilyen elvakult hívője semmilyen vallásnak, eszmének, de idézném Buddhát: "Az ember akkor lesz boldog, ha nem vágyik elérhetetlen után, nem akarja megváltoztatni a megváltoztathatatlant."

Még egy idézet:

"Próbálj meg minden zavaró, kedvezőtlen körülményt az életben átmenetinek tekinteni. Ahogy a víz színén fodrok keletkeznek, majd hirtelen eltűnnek, épp olyan a világon minden más is. Gondjaink keletkezése és múlása is végtelen ciklus forgásában történik. Az egyik jön, aztán már nincs is sehol, de máris megjelenik a következő, mely hamarosan szintén a semmié lesz." (Dalai Láma)


Én évekig hajtottam, éllej-nappal dolgoztam, megvettem mindenféle marhaságot, amiről azt gondoltam, boldoggá tesz , szórakoztat... Majd munkanélküli lettem. Nem hamar, de ráeszméltem totál feleslegesen hajtottam magam, egy valamit értem el vele, kizsákmányoltam a saját testemet. (magas vérnyomás, cukorbetegség, fekély, ízületi panaszok...) Megváltozott az életszemléletem, az értékrendem, majd arra lettem figyelmes, boldog, kiegyensúlyozott vagyok. Megtisztultam.

Amint mondtam, nem követek semmilyen eszmét, szektát, vallást, egyszerűen ráeszméltem, mi a fontos, és mennyit kell tenni a létért, hol a határ, amit nem kéne átlépnem.

2013. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!