Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ezért kötődöm az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy ezért kötődöm az exemhez?

Figyelt kérdés

Az első szerelmemmel nagyon egy hullámhosszon voltunk, minden tudtunk egymásról, minden érdekelt ami a másikkal kapcsolatos, 100%-os kapcsolat volt minden szempontból. Szexuálisan is összhangvolt, olyannyira, hogy rendszerint egyszerre élveztünk el.

Mióta vele vége (lassan 3 éve), nem találkoztam még senkivel, aki ennyire a részemmé válhatott volna. Egy ideje van párom, szeretem őt, egy rossz szavam nem lehet rá, de mégis kevésnek érzem a legelső szerelmemhez képes (pedig már nem szeretem, maximum az emlékek hiányoznak), mármint nem a srácot érzem kevésnek, nem a személyiségét hanem a kapcsolat intenzitását, érzelmileg, szellemileg, intimitást tekintve egyaránt.

Az első kapcsolat varázsa, hogy különlegesnek érzem, vagy lehet mással is olyan felemelő kapcsolatom -ha sikerül teljesen lezárnom a múltam és már az emlékek sem húznak vissza-?

Mit gondoltok?


2013. dec. 27. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamiért mégsem működött, ha vége lett...

Az könnyen lehet, hogy a mostani nem felel meg neked, de ez nem azt jelenti, hogy akkor már soha nem lehet jó kapcsolatod. Erre jók amúgy a kapcsolatok, hogy mindegyikben megtapasztalod, hogy mi jelent számodra értéket, és mi nem, és a későbbiekben tudatosan ez alapján keresel partnert.

2013. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az elsőnek azért lett vége, mert a srácnak elég komoly pszichés problémái voltak (1 év után derült ki) amiből adódóan csúnya dolgokat csinált. úgy vélem arról nem ő tehetett...
2013. dec. 27. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is, 3 éve szakítottam az akkori "első szerelmes" barátnőmmel, és azóta is csak őt veszem alapul mindenkinél.
2013. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy érzem "belém égett". várom, hogy elmúljon, de egyelőre hiába...
2013. dec. 27. 16:54
 5/8 Költőnő? ***** válasza:

nekem 6 évem ment rá erre anno. Te ne ess bele ebbe a hibába! Ne "azt" az érzést keresd, mert az a Ti, KETTŐTÖK szerelme volt. Ergo mással nem lehet olyan, mert a másik fél más.

Aztán. Ne a szerelemhez keress embert. Hanem egy embert keress, akit később szerethetsz.

2013. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 27. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom, 12 évig éltem együtt az első nagy szerelmemmel, akivel mindent tudtunk egymásról a legapróbb dolgokig. Csak egy példát írok, ami tudom, undorítónak tűnik, de tökéletesen tükrözi a kapcsolatunk bensőségét, hogy még az aranyerét is én kenegettem. A jelenlegi párommal három éve vagyunk együtt és bár imádom, nagyon más a kapcsolatunk. Én nem az exemet keresem a páromban, hanem azt a közvetlen társas együttlétet, azt a bensőséges viszonyt, ami az exemmel volt és ami szerintem minden kapcsolatnak az alapja kéne, hogy legyen.
2013. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7, tökéletesen megfogalmaztad, ugyan ezt a hiányt érzem én is.

nem az exem személye hiányzik, hanem a kapcsolat mélysége.


köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!