Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka nem fizet gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apuka nem fizet gyerektartást mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmmel ő az anyuka, mindent megosztunk egymással, és elmesélte a problémáját, hogy 4-5hónapja különköltözött a párjától azonban 2gyerek után 1kindertojást vett nekik, anyukának megígérte, hogy fizet minden hónapba 35ezret, így nem ment bíroságra, azonban egy forint sem érkezett, a barátnőm dolgozik és ő tartja el a gyerekeket egyedül, idáig nem volt probléma, de ugye itt a tél, és a dolgok kezdenek kicsúszni a keze alól, tőlem kért kölcsön, én persze adtam, de úgy gondolom, hogy ez nem állapot, hogy a apuka saját 2gyereke után nem hajlandó fizetni, mondtam, hogy forduljon bírosághoz, aztmondta, hogy az 4-5hónap míg lemegy az ügy, de ugye tél most van, mit lehet tenni hasonló helyzetbe ha az "Apa" nem hajlandó fizetni?
2014. jan. 28. 02:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Bíróság, be kell perelni, ha ez megtörténz, és utánna sem fizet 6 hónapig. Akkor az állam visszamenőleg azt a 6 hónapot kifizeti. Utánna pedig havonta utal az állam ha akkor sem hajlandó fizetni. Havi kb 15ezer amit igy kaphat/gyerek
2014. jan. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen indítsa el a gyerektartás utáni pert.


Az lehet, hogy több hónap, mire határozat lesz, de utána az apának a beadvány idöpontjától kell visszamenöleg is fizetnie a gyerektartást. Így ugyan most télen nem lesz több pénze, de utána vissza tudja fizetni, amit másoktól kért, ezen kivül ha vár, akkor erre az idöszakra elveszti az igényét is.


Egyébként sok esetben az állam megelölegezi a tartásdíjat, szóval onnan is kaphat valamennyi pénzt.

2014. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van nekem barát, neve Igor, ki szereti családok, és segít kisgyerekes nők. Meglátogathat apuka egy este, hogy kér pénzt gyerekeknek.

Service díj csak 20%, azt fizet apuka.

2014. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!