Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok az egyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vagyok az egyetlen férfi aki úgy gondolja, hogy a nők kicsit messzire mentek a nagy egyenjogúskodásban?

Figyelt kérdés

Ne értsen félre senki, nem azt mondom, hogy kuss a nőknek, hanem hogy már a gimis lányok is több f szt fogtak mint kilincset, a bulikban is csak meg kell nézni mit művelnek. Volt barátnőmmel is azért szakítottam, mert közel a 30-hoz kijelentette, hogy ő élni akar, nem akar a családdal vesződni. Vagy lehet, hogy csak én vagyok ki ettől?

31F



2014. febr. 7. 21:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem akarom megváltoztatni őket :)

Értsenek meg ők engem, ezért is fejtem ki véleményem. Én őket megértettem, csak nem értek velük egyet, és örülök ha egy valaki is kicsit máshogy látja a dolgokat, mert hall más véleményt is, nem csak azt, hogy ezért meg azért éppen kit kell elítélni. Meg bíráskodni felettük, amikor rosszat nem tesznek.

2014. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
54%

15-ös! Akkora blődségeket puffogtattál el, hogy még mindig fogom a fejem...

Nem mindenki egyformán működik, miért kell általánosítani? Emberek vagyunk, nem majmok, hogy az ösztöneink után menjünk mindig. Mi van akkor ha egy nő ki akarja próbálni a szexet több partnerrel? Semmi a világon, ha vágyik rá tegye meg.

Kedves kérdező! Azért mert egy nő 30-hoz közeledve még nem a gyerekről ábrándozik, hanem van más elképzelése is az már egyenjogúskodásnak számít? Szerinted minden nőnek 25 évesen szülni kéne és kész? Nem tudom te melyik világban élsz, de nem a maiban az biztos.

Én 28 éves vagyok de a fejemben nincs a gyerekvállalás pedig van tartós párkapcsolatom.

2014. febr. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
38%

Igen, én sosem mindenkiről, csak a nagy többségről beszélek, az általánosságokról. Az emberek 60-70-80%-áról.


De az ösztöneink után megyünk az élet sok területén. Például a szexualitásban. Én nem tudatosan döntöm el, hogy kire áll fel és te sem, hogy kire nedvesedsz, hanem az ösztöneid. Az hogy ki "tetszik" nekünk, kihez vonzódunk, ez mind az ösztöneink működéséről szól. Az meg teljesen jellemző, hogy sokan szeretik ezt degradálni (olyanok mint a majmok) vagy tudomást sem venni róla. Nem foggal körömmel harcolni kellene az emberiség múltja ellen, hanem tudomásul venni hogy mi sem túl régen jöttünk az állatvilágból és csak a nagyon felszínesen gondolkodók hihetik azt, hogy mi valami hatalmas civilizált tömegek vagyunk.


Egy nőnek azért kellene szülni 18-28 évesen, mert akkor van hozzá a legjobb korban. Magának tesz ezzel jót. Akkor tudja a legjobb férfit kifogni, akit egész életében kitud. Akkor néz ki a legjobban, van fizikailag a legalkalmasabb korban a szüléshez, stb.

Egy férfinél ugyanez a kor inkább 25-35 éves kora.


Szerintem azoknak a nőknek lenne érdemes szülni a fenti korban kb, aki a legjobbat akarja kihozni magából ebben az értelemben.


30 felett egy nőnél:

1. Már nem jönnek úgy a lovagok, hercegek mint régen. Aki minőségűek 25 évesen ostromolták, azok már nem őt, hanem a mostani 25 éveseket ostromolják. Még rosszabb, ha ezt a nő nem tudja elfogadni és ugyanolyan minőségű emberekre vár, mint régen és nem hajlandó engedni az igényeiből (főleg ha gyereket akar).

2. Kevesebb az esély a gyerekre, ezáltal az életen át tartó párkapcsolatra. Az 1. pont pont nem azt mondta, hogy vigyázzon a nő, mert 30 felett egyedül maradhat. Erre is van esély, de 30 évesen még mindig lehet 35+ korú, akár 40 feletti férfi párja. Csak egy ilyen párosnak minden nappal egyre kisebb az esélye minden szempontból a gyerekvállalásnak.

Azt pedig nem tagadhatjuk, hogy a gyerek a legfontosabb összekötő kapocs egy évtizedeken át tartó párkapcsolatban. A házasságok fele, ahol gyereket vállalnak az emberek, válással végződnek. Akkor mennyi lehet a szakítási ráta olyan kapcsolatokban, ahol még gyerek sincs?


És még egyszer, amiket elmondtam, tudom hogy nem vonatkoznak mindenkire. Vannak kivételek nyilván. A fentiek csak általánosságban érvényesek, az emberek jelentős többségére; annyira hogy ha általánosítva beszélek, akkor ha nem is mindenkire de a jelentős többségre vonatkozik.


A biológiát, az ösztönöket és az evolúciós múltba tekintést el lehet tolni magunktól felemelt fejjel azzal, hogy ilyen "barbár" dolgok nem vonatkoznak ránk, meg hogy "már nem vagyunk majmok". De ha akarjuk, ha nem, ma is nagy szerepet játszanak az egyén életének alakulásában.

2014. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat a mondatokat ismételgeted, értettem elsőre is.

Nem igaz hogy ösztönből választok, hogy "kire nedvesedek", mert a választásaimat nem evolúciós alapokra helyeztem sosem. Tetszett már nekem olyan férfi akire a te elved alapján sose kellett volna gerjedjek. Ez nem ösztön, hanem egyéni ízlés kérdése, van akinek a soványak, van akinek a testesek, magasak, alacsonyabbak, kék szeműek stb. tetszenek, és sokan bármilyen hihetetlen a belső tulajdonságokat helyezik előtérbe. Mint mondtam, nem állatok vagyunk, hanem emberek, én legalábbis biztosan. Az különböztet meg minket az állatoktól, hogy gondolkodunk és nem a farkunk, p*ncink után megyünk. Csak egy példa, ha evolúciós szempontot nézünk, hogy ki mire van kódolva eredetileg, akkor pl. nem lennének monogám kapcsolatok...

Azt meg kikérem magamnak, hogy egy nő 28 éves koráig van csak a "csúcson". Én egy hajszállal sem vagyok kevésbé vonzó mint 25 évesen, sőt, most sokkal jobban vonzódnak hozzám a férfiak, mert mostanra találtam meg igazán a nőiességemet.

A gyerekvállalás pedig a mai világban nem központi téma az emberek életében, pláne nem huszonévesen. Huszonévesen még mindenki tanul, utazgat, bulizik, ismerkedik, éli világát és 30 éves kora környékén vagy az után kezd el a gyerekvállaláson gondolkozni, ha elkezd egyáltalán. 30 évesen egy nő nem túlkoros, akkor érik meg a családalapításra. Lehet néhány száz éve még más volt a trend, más volt a szokás, de most már nem így van.

Minden ismerősöm 30 éves kora után szülte az első gyerekét és mindenki boldog, kiegyensúlyozott és egészséges kisbabát szült.

2014. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

15: sok mindenben egyetértek veled, viszont azért a következő mondatból kiindulva: "A férfiak számára már nincs sok előnye a családnak", egyenesen ki lehet állítani azt, hogy pl. egy jó állással rendelkező, akár vállalkozó nőnek sincs szüksége manapság családra, főleg ha a férj nyűgjeit és sokszor ki nem nőtt gyerekes viselkedését nézzük, a gatyamosásról, állandó főzésről (főleg, ha a férj igényli a minden napi főzést), utána való takarításról és egyéb pretenciókról ne is tegyünk említést. És egy férfi sem beton egészséges egész életében, még akkor sem, ha 40 fölött azt hiszi, hogy a szinte napi szex egy 18-25-ös pipivel és az állandó konditerem kigyógyítja a betegségekből. Lehet, hogy 5-15 évig nem igényel semmiféle gondoskodást és szeretet, de lesznek még idők, amikor egyenesen sóvárogni és fizetni fog érte és nyálazni fog meleg családi fészekért.

Sokkal nyugodtabban alszik és rendezi életét egy édesanya, ha a gyermekét szépen neveli, nem kényezteti el és leginkább az egymás iránti mély barátságra összpontosít, természetesen anya-gyerek kapcsolattal kombinálva.

Ridegen hangzik? Igen, az, viszont az általad említett mondat és annak kifejtése sem jobb ízű.

Nagyon sajnálom azt, hogy pont ti férfiak vagytok teljesen agymosva a média által és pretencióitok az egekbe szöknek és szintén ti törtök pálcát azok a nők felett, akik igyekeznek eleget tenni minden elvárásaitoknak! Mindemellett nagyon ritkán tudtok józanul felmérni eseteket és óvodás módján teszitek magatokat túl csalódásokon. Mindez magányban sikerülni fog? Dehogyis!

2014. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
"Sokkal nyugodtabban alszik és rendezi életét egy édesanya EGYEDÜL,"
2014. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 haemorgen ***** válasza:
50%

Tisztelt Kérdező!


Szerintem is nagyon messzire elmentek a nők, elég ha csak a válásokra gondolsz. A válóperek 3/4-ét ma MO.-n nők adják be, azért mert nekik ez egy aranybánya, szinte mindig ők kapják meg a gyereket, kivéve akkor ha lemondanak róla, természetesen hatalmas tartásdíj mellett. mert az nekik jár ugye. És ez majdnem minden másban is így van, manapság a női egyenlőség azt jelenti, hogy valamiben vagy ugyanannyi, vagy több joguk van. A férfiakba már kisgyerek korba belenevelik, hogy a nőkkel szemben elnézőnek kell lenni. Ebben a mai szabadelvű világban meg már lassan bármilyen kilengés megvan engedve, s mint ahogy a Kérdező is írta, sokan élnek vele. Az én meglátásom az, hogy a kilengések kb. 60%-a nő, 40%-a férfi, csak a férfiakon valahogy jobban látszik, míg a nők általában jobban titkolják, bár én még sajnos, de sajnos nem láttam olyat akiről ki ne derült volna, hogy a színfalak mögött könnyűvérű, lehet, hogy más környezetében ez máshogy van, vagy becsukja a szemét, de én ezt láttam.



Szóval az a lényeg, hogy szerintem is ez az egyenjogúság rossz, jogilag, és mindenféle más szempontból is, bár szerintem nem a nők változtak meg, hanem már több mindent megtehetnek következmények nélkül.


20/F

2014. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
89%

27: te meg sem születtél még akkor, amikor a válások 80%-át az erős emigráció által kisodort férfinépség gerjesztette 1989-1991 között, a rengeteg elhagyott családanyák csak hoppon maradtak csemetéjükkel és erről egy teljes regényt lehetett írni.

Te is hallottad valahonnan a médiából vagy utcán nevelkedő suhancoktól, hogy jahj a nők így meg úgy. Én a te korodban nagy baráti társaságokban mind azt láttam évekig, hogy 95%-ban a srác lép félre, s ennek az egyik leggerinctelenebb módja az, amikor pont az esküvő után ...

Amióta nincs sorkatonság, ez a társadalom nekünk nőknek csak a felelőtlen puding és feminin viselkedésű (sok esetben BISZEX), érzelem és inger szegény, 50%-ban bűnöző (lásd: amnesztia és csökkentett 1-2 éves börtönbüntetések) férfiakat kapunk, hogy ágyazzuk be őket a családfentartó, családapa szerepbe, akikre feleségek és gyerekek egyformán büszkék lehetnek!

Te mamlasz: tudod egyáltalán azt, hogy melyek a reális józan okai annak, ha esetleg egy nő félrelép??? Meg tudod te adni egyáltalán azt egy nőnek, ami kell a kis kolbászodon kívül???-s nem anyagiakra gondolok.

2014. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
56%
És már az is r...hadtul feminin nálatok, hogy mindezekről csak sipánkodtok, csak biztos már nem tudjátok anyuci szoknyája mellett tenni, mint egy-egy óvodás, ahelyett, hogy reális megoldásokat keressetek viselkedésben úgy, hogy mindenkinek jó legyen! Alkossatok csoportot és keressétek a reális megoldásokat a könnyek helyett! és ne feledkezzetek meg az igazi nőkről, combok és csöcsök után való nyálazás helyett!
2014. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

24:


Igen, a nők sokkal előbbre helyezik a belső tulajdonságokat. Ahogy mondtam is: Többek között önbizalom, határozottság, magabiztosság. A férfiaknál is számít a nő belsője valamennyire, nehogy azt hidd, hogy nem. Szívesen szexelünk olyan nővel, aki nem csak genetikailag néz ki jól, de a viselkedése (tulajdonságai) és stílusa is vonzó, feminim természetű.

Lehet hogy kép alapján nem szexelnék valakivel, de megismerve a természetét, vonzóbbá válik a szememben. Pedig férfi vagyok.


"Nem igaz hogy ösztönből választok, hogy "kire nedvesedek", mert a választásaimat nem evolúciós alapokra helyeztem sosem."


Akkor nem értettük meg egymást. Tehát így mondom: Nincs tudatos döntés senkinél. Se a férfinál, se a nőnél. Ha adnék egy embernek 1 milliárd forintot, hogy állítsa be úgy a tudatát, hogy kezdjen el vonzódni egy olyan emberhez, akihez rohadtul nem vonzódik, akkor nem lenne rá képes. Azért nem, mert ez tudat alatti döntés és nem mi befolyásoljuk hogy kihez vonzódunk és kihez nem.


Azt gondolom a legközösebb hangot meg tudtuk találni, amire csak képesek vagyunk egymással. A válaszod többi részére azért nem reagálok, mert elfogadom, egyet értek vele, vagy pedig nem tudok belekötni, hiszen nem ismerjük egymást.


25:


Röviden elmondom mi a problémám azzal, amit leírtál.


Az hogy az alapján, amit te leírtál, egy anya le sem sz.arja, hogy a gyerekének mi a jó. A gyerekek pedig akkor válnak mentálisan a legegészségesebbekké, amikor két szülő, egy anya és apa neveli fel őket.


Nem véletlenül alakult ki a család intézménye sem, miután az emberiség állandó lakhelyes életmódra váltott. A monogámia nem elégíti ki sem a férfit, sem a nőt, az igazi nyertesi a gyerekek.


Mentálisan azok a legstabilabb felnőttek, akiket egy anya és egy apa nevelt fel szeretetben. Egy anya nem tudja pótolni egy apa szerepét és egy apa sem az anyáét.


Fizikailag, anyagilag lehet hogy képes egy nő vagy egy férfi egyedül gyereket nevelni, de ezzel felfoghatatlan szellemi károkat okoz a gyerekének.

2014. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!