Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem hoz roppantul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem hoz roppantul zavarba az, amikor a férfiak megbámulnak az utcán? Mit kéne ilyenkor reagálni?

Figyelt kérdés

Valamiért nem tudok hozzászokni ahhoz, hogy ha megyek valahová, akkor gyakran találkozom azzal a helyzettel, hogy férfiak megbámulnak és utánam fordulnak, amikor elhaladok mellettük. Annyira zavarba ejtő, nem tudom, hogy ilyenkor mi volna a megfelelő reakció. Én zavaromban mereven magam elé nézek, hogy még csak véletlenül se találkozzon a pillantásunk.


Egyébként nem öltözöm kihívóan. Legutóbbi eset alkalmával például egy 5 centis sarokmagasságú hegyes orrú csinos cipő volt rajtam, fekete harisnya és kb térdig érő szoknya, valamint fekete szövetkabát, ami szintén kb térdig ér. Tehát erre erős túlzással sem lehet azt mondani, hogy krvás. Egyedül a magasságom az, ami feltűnést kelthet (178 cm vagyok), valamint vékony testalkatú vagyok (nem gebe, hanem vékony). Úgy vélem talán emiatt néz meg sok férfi. De bárhogyan is legyen, engem ez mindig zavarba hoz és nem tudom mi lenne ilyenkor a megfelelő viselkedési forma. Nem akarom, hogy azt higgyék, lenézem őket, amiért rájuk sem pillantok. Viszont úgy érzem, ha a szemükbe néznék és mosolyognék, azt felkérésnek vennék egy keringőre.


25/N


2014. márc. 4. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokszor elgondolkodtam én is. Mert ugye ha a szemébe nézek ilyenkor akkor azt felkérésnek veszi, ha ügyet sem vetek rá akkor meg egy beképzelt libának tart..

Bevallom még mindig nem jöttem rá, hogy ilyenkor mi a helyes viselkedési forma. És az a baj, hogy engem is nagyon zavar amikor megbámulnak, feszélyez mondjuk egy tömött metrón, vagy a nyílt utcán...Legtöbbször meredten nézek ki az ablakon amíg le nem szállok, vagy vadul nyomkodom a telefonomat...még jobb ötletem nem támadt eddig

2014. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hű, megnyugtat, hogy más is jár hasonló cipőben. És ugye? Szerintem is beképzelt libának tartanak, hogy nem nézek rájuk és ez olyan kellemetlen, mert nem szeretem, ha valaki valótlan dolgot gondol rólam.
2014. márc. 4. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen..még ki kell fejlesztenem valami olyan dolgot ami teljesen semleges.
2014. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha egyszer szép vagy??Nem imponál?Amúgy te is gondolom végigmérsz egy pasast...Nem értem mi a problémád.Amit írtál,az kihívó cucc szerintem.Mi már csak ilyenek vagyunk férfiak... F
2014. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kihívó egy szoknya egy harisnyával és 5 centis csinos cipővel? Hűha, látom van, aki komoly fogalmi zavarban szenved. És mellette még szövegértési nehézségei is vannak. Ugyanis nem azon problémáztam, hogy "Úr Isten, megnéznek", hanem azon, hogy mi volna ilyenkor a helyes reakció.

És nem, én nem szoktam végigmérni a férfiakat, mint egy darab húst. 1 pillantást vetek rájuk és kész. Nem csorgatom a nyálamat és nem fordulok utánuk, még egy jobb "darab" után sem.

2014. márc. 4. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem meg sokszor a lányok bámulnak meg ugyanígy szóval csitt.

Ti sem vagytok jobbak.


Én se tudok ilyenkor mit reagálni..elnézek vakamerre.

18/F

2014. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen vilagos szamomra, hogy arra gondolsz-e, amikor feltunoen megneznek, bamulnak, huzamosabb ideig, zavaroan vizslatnak, mert ez nyilvan nemtol fuggetlenul kellemetlen helyzet lehet, kevesen szeretik, amikor szemermetlenul megbamuljak. Ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, ha elfordulsz, igyekszel nem tudomast venni rola, megprobalsz magadra koncentralni, kizarni a bamulot, esetleg lefoglalni magad valamivel.


Ha csak arrol van szo, hogy lopva megneznek a ferfiak (kulturaltan, diszkreten, nem zavaroan), akkor szerintem celszeru elfogadni, hogy ez igy termeszetes: az ember alaptermeszetebol fakad, hogy vonzza a tekintetet az, ami tetszik neki, amit szepnek gondol (ezt mar Shakespeare is megenekelte). Ilyenkor orulj neki, hogy csinosnak talaltak, ha olyan a helyzet es neked is tetszik az illeto, esetleg ra is mosolyoghatsz roviden, a kedvesseg jelekent, vagy futolag te is rapillanthatsz, de igazabol nem kell kulonosebben reagalnod, ha nem akarsz.

Ezek nem olyan helyzetek, amikben neked "kell valahogy reagalni", hiszen - kis tulzassal - emberek szazai, ezrei mellett is elhaladhatsz egy atlagos napon, nem faladatod az, hogy mindenkinek a pillantasat viszonozd, vagy barmilyen formaban lereagald es nem feladatod az, hogy vadidegen, random emberek fejeben rolad, par pillantas alapjan kialakult kepet befolyasold, igyekezz megfelelni nekik.

2014. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes és kielégítő választ, Gábor!


Igazából a tegnapi eset nem tudom melyik kategóriába tartozik, de szerintem a szemérmetlen megbámulásba: 2 férfi állt egy üzlet előtt. Amikor közeledtem feléjük, elhallgattak és magamon éreztem a tekintetüket. Amikor elhaladtam mellettük a szemem sarkából láttam, amint utánam is fordultak. Ez számomra elég kényelmetlen.


Viszont tudom, hogy kívülről az is hülyén néz ki, hogy nem nézek rájuk. Én legalábbis úgy érzem. De mégsem tudom viszonozni az ennyire tolakodó pillantást.

2014. márc. 4. 18:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell viszonozni. Mint emlitettem, ezek nem olyan helyzetek, amikben neked kotelesseged lenne reagalni, nem tartozol semmivel idegen embereknek, nem feladatod megfelelni az altalad velt elvarasaiknak.


Valoszinuleg lehet egy pici megfelelesi-kenyszered, esetleg kicsit szemermesebb tipus lehetsz (megkockaztatom: lehetseges, hogy kicsit szorongobb is), ezert okoz neked ez kellemeltenseget, de ilyen helyzetekben egyszeruen csak koncentralj magadra, a sajat gondolataidra, a sajat dolgodra, ahogy azok is azt teszik, akik eppen megneznek teged, de teljesen mindegy, hogy egyebkent mire gondolnak, ezzel neked nem kell foglalkoznod.

2014. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező!Nem én nekem vannak szövegértési problémáim,hanem neked....A fogalomzavar fogalmát sem érted,de mindegy.
2014. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!