Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek tovább?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek tovább?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy normális lány vagyok, erős suliba járok, a barátaim, öltözködésem alapján nem látszik, hogy mit csináltam. Az egyik rossz dolog viszont, hogy elég szabadon neveltek, és nem neveltek belém elveket, és egy szabályrendszert, hogy mit szabad és mit nem, ezért ezt a saját tapasztalataim alapján alkotom meg magamnak.

Kb. 5-6 hónapja volt egy időszakom, amikor sokat buliztam, és a bulikon részegen pasiztam. Olyat nem csináltam amit nem akartam (konkrétan nem volt szex), de igazából hajtott hogy minél több dolgot csinálhassak, tapasztaljak meg. Tehát volt jónéhány srác, akivel kavartam. Majd rájöttem, hogy ez nem jó, nekem ez már nem kell így, megkomolyodtam, és megváltoztam. Viszont folyton kísért ez az egész "múltam". Hiába már kb. fél éve hogy az utolsó ilyen megtörtént és már nem is akarok ilyet, bulizni is sokkal de sokkal szolidabban bulizok, és nem is olyan helyeken. Nagy nyomot hagyott ez bennem, és persze azon kívül, hogy megbántam, stb, elég komolyan belém rögzült egy tudat, hogy nem kellek egy pasinak másra, csak arra, hogy kihasználjon. Így sokkal zárkózottabb és gyanakvóbb lettem. Erősen dolgozom azon, hogy kívül-belül "tökéletes" legyek a magam módján, mert szeretnék egy kapcsolatot. És mivel nem vagyok egy prűd, visszafogott lány, ezért félek, hogy ha felszabadult leszek egy kapcsolatban, bűntudatom lesz, ha pl. én kezdeményezem a szexet, szerelemből téve. Tény, hogy fiatalon az ember megtesz dolgokat, amikből tanul, amikre nem büszke, de mivel már lezártam ezt, szerintem megbocsájtható dolgok ezek, egy erkölcsi botlás volt, nem pedig valami egetrengető bűn, de mégis nagyon rosszul érzem magam, és nagyon félek, hogy ki fognak használni. Sajnos néha rájátszok arra, hogy nagy az önbizalmam, pedig az, hogy ilyen "buja és vad" vagyok csak azt akarja kompenzálni, hogy nem tartom magam elég szerethetőnek pl. szex nélkül. Tehát ez a múlt volt, de nem tudok megbocsájtani magamnak. Amit nem értek, mert nem loptam, csaltam, vagy hazudtam, hanem csak mai szemmel nézve "erkölcstelen" dolgokat tettem. 16L


2014. márc. 10. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

ez egy elég nehéz kérdés, nekem is vannak olyan időszakaim, amikor nem tudok megbocsájtani magamnak.

érdekes, hogy benned elég későn alakult ez ki, mindig azt hittem, hogy ez vagy gyerekkorban alakul ki, vagy soha.

Mindenesetre szerintem örülj, hogy tudatosabb lettél magaddal kapcsolatban. De látod te is, hogy túlzásba viszed az önvádat.

Nekem az szokott segíteni ilyenkor, ha rendszeresen sportolok, plusz, ha valami másra koncentrálok. Próbálj ne gondolni erre, mert ha gondolkozol rajta, akkor csak rosszabb lesz. Próbálj másra gondolni, adj magadnak feladatokat, tűzz ki célokat. Semmi olyat nem tettél, ami nagy baj lenne, és a lényeg, hogy jobb irányba terelted az életedet. Erről ennyit, és jöhet a következő fejezet :)

2014. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!