Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A sztereotípia beteljesülése,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sztereotípia beteljesülése, "hazug, arab menekült sok chates barátnővel". Belezúgtam. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már tettem fel hozzá kapcsolódó kérdéseket, csak régebben és más nézőpontokból. Ez most más.

Több mint egy éve találkoztam vele, egy óra hosszára, majd chatelni kezdtünk egymással (párszor kamerával), nagyon szoros kapcsolat alakult ki közötünk. Mind a ketten többet érzünk egymás iránt, mint ami normális lenne. Együtt voltunk jóban-rosszban, szinte napi szinten beszélgettünk, csak 1-2-szer volt egy hosszabb kihagyás.

Egy gond van csak. Azt mondja hogy szeret. Amit az elején el is hittem. De mára nagyon átlátszó lett, tudok róla hogy több lánnyal beszélget így, de gyáva beismerni. (Persze le sem tagadja.) Egyértelmű utalást is kaptam arra hogy ez mégsem olyan komoly. Szerintem már csak a rengeteg emlék tart minket vissza. Annyi minden közös élményünk van, tényleg nagyon-nagyon szoros lett. Én viszont totálisan teljesen beleszerettem. A másik bökkenő pedig hogy a szüleim akarata ellenére teszem mindezt, már egyszer megtiltották hogy újra írjak neki, de azóta is tartjuk a kapcsolatot. A helyzet egyre rosszabb. Én csak jobban kötődök hozzá, de ő is törődik velem, már sokszor volt olyan hogy nem írtam és mindig ő keresett újra. Tényleg meghallgat, segít stb. Egyre többet veszekedünk. Rengetegszer mondtam hogy ez az utolsó csepp a pohárban, sokszor megbántott. Mégis függő lettem. És ő is. Nem tudunk elszakadni egymástól. Ide sem tud jönni, hiszen még egy évig menekülttáborban van külföldön. De lassan félni is kezdek, mert túlzásba vittem, túlfeszítettem a húrt és tervez idejönni. Szeretem de iszonyú makacs és néha rossz természetű, de nagyon hiányzik és még nem találkoztam hozzá hasoló fiúval. Rengeteg minden is tudok róla, úgy érzem jól ismerem. Mégis teljes titok övezi igaz kilétét, ráadásul egy nőcsábász is. És még hogy titokban is kell tartanom! Kikészülök.

El akartam hagyni már sokszor ezelőtt. Ő is, de mindig visszataláltunk egymáshoz. Megbeszéltük, újrakezdtük. Ő is könnyen az ujja köré tud csavarni. De a sok rossz tulajdonséga ellenére tényleg szeretem és belehalok annyira hiányzik. Mit tehetnék?? Tudom hogy ez nem jó így, de egymás nélkül sem tudunk élni. Ráadásul egy év 3 hónap. Nem csak eg szimpla chatpartner. És mégegy.... 7 évvel idősebb.

Mit tehetnék hogy sikerüljön elfelejteni ezt az egészet? Vagy van esélye ennek az egésznek? Ha nem szenvedünk, egymással érezzük egymást a legjobban, egyszerűen imádom és mindig számíthatunk egymásra. Nagyon különleges fiú. Van benne ráció hogy teljesülhetne régi álmom hogy valah lesz köztünk valami? (Ő nagyon és nagyon gyakran ajánlgatja, most már különleges félelmetes is, ha emlegeti hogy már csak ennyi hónap).

Valamit nagyon elszúrtam. Mit tegyek? És a szüleimnek meséljek róla többet? De akkor ezt ki is nevezném életem uolsó írásának.

Segítsetek!!!! Tényleg nem tudom elhagyni. Az életem részévé vált. Konkrétan ma olyan hangulatában volt, hogy nem tudta abbahagyni a romantikus vallomásait. Kezdek félni. Tudom, hülye voltam. Megbántam. Valakinek van valami tanácsa?

Egy kétségbeesett 17/L



2014. ápr. 10. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Most ez komoly? Komoly kérdés?

Ha igen, valahogy térjél észhez sürgősen!

Hallgass a szüleidre,mert ez tényleg komolyan gáz.

2014. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

kedves kétségbeesett 17 éves lány!

szerinted lesz ember aki elolvassa ezt a ku*rva regényt? ha ekkora az írói vénád menj újságírónak...

2014. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1

Visszaolvasva tényleg elég durván hangzik.

Az ellenpóluson áll a sok szép emlék, a sokáig való csetelések, az hogy mindig szém1thattunk egymásra, együtt éltük lényegében egy évünket. Rengeteg mindent tett értem és bizonyított is.

Csak néha elbizonytalanodok.

Akárhányszor beszélünk, az egész külvilág kikapcsol, csak ő létezik. Csak után a racionalizálom...

Próbálok észhez térni, de még nem ment. Tényleg szeretem, ez nem csak ilyen teenager hülyeség.

Nem tudom hogy tegyem.

De lassan tényleg megijedek saját magamtól.

Ezelőtt még sosem csináltam ilyesmit... (Nem is fogok többet)

Köszi szépen a választ!

2014. ápr. 10. 22:30
 4/21 A kérdező kommentje:

#2

Köszi a választ és a pályaajánlást. Tényleg bejön az újságírói irányvonal. Örülök hogy te is így látod.

Amúgy tényleg bocsi a kisregényért, nem kényszerítettelek hogy olvasd el, de köszi a tanácsféleséget.

2014. ápr. 10. 22:32
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy ez egy teljesen más kultúrából jövő férfi, akinek céljai vannak azzal, hogy ilyen nőket hülyít, mint te, kedves Kérdező.

Tudom, most nem hiszel nekem, de egy 24-25 éves férfi nem fog neked évekig chatelgetni szerelmesen a távolból.

Hülyítve vagy rendesen, mert egyrészt kell neki a női társaság, ami még oké is valahol, de persze a te társaságod nem elég neki, ahogy látjuk.

De ami fontosabb, itt kőkemény helyezkedésről van szó. Ő menekült, akinek célja, hogy másik országban felépítsen egy új életet, és ehhez téged próbál meg fölhasználni. Neki nyilván fogalma sincsen róla, hogy ez a te családodban nem fog menni, nem fog tudni csak úgy beköltözni hozzád. Mindenképpen arra számít, hogy majd te segíteni fogsz neki, ezért próbál téged érzelmileg magához láncolni.

Mindegy, nem akarom magyarázni, az a lényeg, hogy nem ismered a céljait, naiv vagy, és megfogott az a mód, ahogy egy arab férfi tud bánni a nőkkel. Sok nőt megfog ez, idősebbeket is, csak tudnod kell, hogy ez nem az a mód lesz a végén, amilyet te szeretnél.

Szépen épülj le erről az emberről, minél hamarabb térsz észhez, annál jobb lesz neked.

2014. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm szépen a választ!

Nem is tudom mit írhatnék...

Többen is ezt mondják, de nem akarom elhinni. Tényleg képtelenség hogy szeretne, azért amilyen vagyok?

Másrészt mindig szidta Magyarországot, hogy itt nincs munkalehetőség, nem szereti a rendőrséget stb., nem ide vágyik. Valamint tudja hogy semmi esély arra hogy támogatni tudjam, pénzem sincs amire hajthatna. Maximum arra ajthat hogyha elvesz feleségül ez meg ez lesz. De már ezt is kilőttem, már egy éve egy menekülttáborban ül hogy legális lehessen.

Úgy szeretném elhinni hogy ez igaz lehet, csak olyan mesebeli. És igen, tényleg megfogott benne valami. Valami nagyon-nagyon...

Nem tudom hogy tudnék leépülni róla. Erős függő lettem. Már sokszor próbáltam, de egyszerűen nem megy, nagyon nehéz. Nem tudom hogy csináljam.

Remélem hamarosan jobb lesz. Szívesen belelátnék a fejébe.

2014. ápr. 10. 22:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Menekülttábor után még nem automatikus lépés az állampolgárság, az még egy komoly procedúra, évekig tart. Ha viszont feleségül vesz, hipp-hopp EU-s állampolgár lesz. Mehet az EU-n belül, ahova akar!

Nem kell neki Magyarországon lennie, hiszen nem felel meg az ő igényeinek ez az ország.

Nem kell kivárnia a hosszas procedúrát az állampolgárságért, mehet Angliába, veheti föl a segélyt a semmiért, már ameddig engedik. Ha nem, akkor megy Svédországba, mi az neki.

Te meg otthon sírdogálsz.

Jobb most megelőzni ezeket a bajokat, kicsikém.

Hidd el, hogy találsz olyat, aki téged szeret, és magad miatt. Egy 17 éves fiatal lány még csak most kezdi az egészet. Biztos van olyan a környezetedben, aki szeretné, ha esélyt adnál neki.

2014. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Magoran ***** válasza:
90%

Ne érts félre, nem ítélek vallási-, nemzetiségi hovatartozás alapján, ahogy bőrszín szerint sem. De azt tudnod kell, hogy ezzel rendkívül sokat teszel fel. Valami hatalmas kockázatot vállalsz, egy lehet, hogy elmúló szerelemért.

Mit jelent az, hogy valaki menekült? Hogy a hely, ahol eddig élt, nem biztonságos. Nincs útlevele. Ezzel eddig nincs is baj.

De a menekülteket, oltalmazottakat, illetve befogadottakat úgynevezett menekülttáborokban helyezik el. Márpedig én nem hiszem, hogy ezeken a helyeken biztosítanának állandó internetkapcsolatot. Anélkül pedig viszonylag nehéz chatelni. Ezen érdekes elgondolkozni.

Második. Ő egy teljesen más kultúrában nőtt fel. Márpedig ez a kultúra a nők féle jelentős mértékben diszkriminatív. A feminizmus eretnekséggel ér fel, a szó szoros értelmében. Olvass kicsit utána a nők helyzetének az arab világban. A többnejűség és a speciális ruházat csak a jéghegy csúcsa. Vagy azt várhatod tőle is, vagy kifogtad a legfurcsább arab menekültet a világon.

Harmadik. Ennek az embernek a nulláról kell kezdenie, ráadásul olyan helyzeteken keresztül juthatott idáig, ami megtanít túlélni. Ahogy mindent elkövetni a sikerért is. Elég hiteles forrásból tudnék mondani példát.

Remélem, sikerült tapintatosan rávilágítanom a veszélyekre, melyeket ez a kapcsolat rejt.

Nem jó dolog az életet feltenni all in-ben.

Interneten keresztül ráadásul mindenki állíthat mindent. Én például Barack Obama vagyok.

2014. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7

Állítólag még egy év és szabadon utazik akárhová. De persze nem tudohatom a részleteket. Nem hiszem, tényleg EU-s polgár lesz belőle? Persze több joga és szabadsága lesz itt, de szerintem még ezért sem éri meg neki. Valamint ezt úgy értetted, hogy feleségül vesz és elmegy? Hát nem tudom...

De tényleg pár hónap és dolgozni megy, utána egy évvel ha minden rendben megy, már teljesen legálissá válik.

Remélem tényleg van valaki akit nekem szántak. Eddig még nem volt szerencsém találkozni vele. Ez a fiú pedig olyan meseszerűen jött és van nekem... Mintha őt küldték volna. De tényleg próbálom elfelejteni ezt és reménykedek. Köszi a választ!


#8

Kedves Barack Obama!

Sokat olvastam a kultúrájáról és rengeteget beszéltünk róla... Persze még így sem ismerhetem teljesen.

Az a baj, hogy nem tudom, ez mennyir múló szerelem. Eddig még nem tapasztaltam változást csökkenő irányba egy év alatt.

Olaszországban egy nagyon jó nevű, nagy táborban él jelenleg, nagyon modern, és tiszta hely. Útlevele van, csak a vízuma járt le és egyéb apróságok... És ugyan nem pénzkereső, de nem tartozik a legszegényebbek közé, az iPhonejáról mobilnetezik.

Muszlim vallású, és ezekről a témékról is kérdeztem, a fiú pakisztáni, és ott teljesen mások a szokások. Persze megvan a nők elnyomása, de itt már csak egy feleség stb. jellenmző, a Korán tanításait sokkal lazábban tartják, ő például azt mondta, nincs különbség a nemek között. Már kb. 5 éve itt él Európában, az ő gondolkodása is eleurópaiasodott egy kicsi.

3. Igazad van. Sajnos tudok pár nem dicsekedni való eseményt a múltjából, tényleg erős bennük a túlélési ösztön. De még mindig nem szeretném mindezt elhinni. Én is csak a túlélésre kellenék neki?

Ne haragudj, nem kötekedni szerettem volna és nem feltétlen védeni. Félek hogy van valami hasonló háttere a dolognak. Tényleg nagy kockázat lenne. De nem tudom hogy szokjak le róla... Túl komoly már ez a dolog.

2014. ápr. 10. 23:17
 10/21 anonim ***** válasza:

igen, a magyar útlevél az egyenlő az EU-s útlevéllel, mivel a magyar állampolgár az EU-s állampolgár.


Minden szerelem olyan, hogy rettenetesen ragaszkodunk a másikhoz. Ezzel nem vagy egyedül, és megértem, hogy nehéz ezt legyőzni.

Remélem, hogy a szüleiddel tudsz erről beszélni normális keretek között, és segíteni fognak neked.

Hálás leszel magadnak később azért, hogy nem másztál bele ebbe a kalamajkába.

Biztos, hogy találsz valakit, aki tényleg szeret, és aki ott van a közeledben, nem csak az interneten.

Sok sikert!

2014. ápr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!