Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy barátnőm exbarátja megprób...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy barátnőm exbarátja megpróbált megerőszakolni. Nem tudom, mit tegyek, egyelőre nem mertem senkinek sem elmondani, a helyzet bonyolult. Kivel beszéljem meg, kell-e feljelentést tennem? Ti mit tennétek a helyemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Röviden a körülmények: házibuli, én kicsit be vagyok nyomva, de nem annyira, hogy ne tudjam magam kontrollálni, srác kicsit jobban. Egyébként tipikus csajozós srás, 23 éves, kicsit tapló, helyes. Én nem vagyok ribi-típus, előfordult már, hogy buli összefüggésében lefeküdtem valakivel, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy összesen mennyi volt.

Ami történt: beszélgettem a sráccal, táncoltunk, félrehívott. Az egyik szobában kötöttünk ki az emeleten, eleinte csak beszélgettünk, aztán smároltunk. Itt még nem tiltakoztam, visszacsókoltam, szóval én is hibás vagyok, de eszemben sem volt lefeküdni vele. Amikor éreztem, hogy neki igen, megpróbáltam leállítani, de akkorra kábé már meg sem hallotta, amit mondok. Azt hajtogatta, hogy akar engem, meg 'bókolt' ha ezt lehet így nevezni, és amikor megpróbáltam felállni (ágy végén ültünk) akkor lenyomott az ágyra. Rám feküdt, leszorított, ez már szörnyű volt; aztán amikor kiabálni akartam, befogta a számat. Eddig még sosem fordult elő, hogy egy férfi bárhogy is visszaélt volna a testi erejével velem szemben, és rettenetes érzés volt. Nagyon kiszolgáltatva éreztem magam, hiába lökdöstem, kb esélytelen volt, hogy lelökjem magamról. Az ilyen alkalmakra pont nagyon praktikus kis ruha volt rajtam, amit ugye fönt is, lent is fel/le lehet rángatni. Fogdosott, benyúlt a bugyimba, próbált meggyőzni, hogy hagyjam abba az ellenállást. Folyamatosan rugdostam, próbáltam sikoltani, de szinte nem is vett tudomást róla. Akkor sikerült kicsúsznom alóla, amikor végigkarmoltam az arcát. Ez talán kicsit észre térítette, de nem is tudom pontosan, mert sötét volt.Azt éreztem, hogy megváltozik a súlyelosztás, mire valahogy leevickéltem az ágyról. Felugrottam a padlóról, kirohantam a szobából és rövid úton elmentem a házból is.

Gyalogoltam vagy három kilométert, gőzöm sem volt, hogy kit kéne felhívnom, hogy jöjjön értem, csak haza akartam érni. Otthon letusoltam, beugrottam az ágyba és bőgtem egy sort. Azóta ki sem mpzdultam a házból.

Nem bírom elhinni, ami történt. A 'legrosszabb'-ra végülis nem került sor, így azt hiszem, nem vagyok olyan szörnyen, mint valóban megerőszakolt lányok lehetnek. De a hideg ráz, ha rágondolok és senkit nem akarok látni, aki egyáltalán ott volt a bulin. És nem tudom, kinek mondjam el, mert a legtöbb barátnőm ismeri a fiút és attól félek, hogy elítélnének, ha megtudnák. Nem merek beszélni róla, mindenki hazudozok mindenfélét, hogy miért nem mentem iskolába. De egyszerűen nem hiszem el... tulajdonképpen barátok voltunk. Feljelenteni igazából nem akarom, mert nem erőszakolt meg és különben is be volt rúgva, meg nagyon sok ismerősöm ismeri. Félek attól, mi lesz, ha az egész kiderül és nem akarom újra látni. Plusz tudom, milyenek a rendőrök, ha valaki ilyesmit jelent nekik. Mit csináljak?? Szörnyen érzem magam, bűntudatom is van és félek is, de nagyon rossz így, hogy senkivel nem tudom megbeszélni. Légyszíves, komoly emberek/tapasztalt lányok, tudnátok tanácsot adni? Személyes tapasztalatoknak is örülnék, hasonló helyzeteknek, ha valakivel előfordult már ilyesmi. Akár csak barátnő barátjára vonatkozó tapasztalat. 18/L



2014. ápr. 16. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Bocs de rohadtul nem tudlak sajnálni.

"tipikus csajozós srás, 23 éves, kicsit tapló," egy ilyen faszitól mit vártál? És mit gondoltál mit fogtok egy szobában kettesben csinálni egy részeg sráccal? Babázni?


Amúgy pedig beszéld meg az esetet a szüleiddel.

2014. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp próbáld meg megbeszélni valakivel akiben megbízol. Barátnők helyett inkább szülők, vagy ilyesmi, a lényeg hogy merd elmondani, és kibeszélni mert nem biztos hogy jó hatással lesz a mentális egészségedre, és sokkal nehezebben dolgozod fel ha magadba fojtod. :S

Hálistennek nem történt a környezetemben senkivel sem ilyen, én meg nem tenném meg, szóval annyira nem tudom beleélni magam, de remélem azért tudtam valamit segíteni :S


F/18

2014. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj, ismerem az érzést, engem is egyszer majdnem megerőszakoltak, mondjuk nálam csak tapizott a pasas, szerencsére gyorsan elfutottam. Amit ajánlani tudok: kerüld azt a pasit, és szervezz valami programot a barátnőiddel. Jót fog tenni, hidd el. Az emlék még egy jó darabig meg lesz, de próbálj meg elvontkoztatni tőle.

Ha akarod, beszélgethetünk, írj privátot :)

14/L

2014. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem hagyd annyiban a dolgot és kerüld a srácot nagy ívben. Feljelentéssel valószínű semmit nem érnél el.

Az ilyen ügyekkel épp az a baj, hogy ilyenkor helyből rámondják, hogy a srác egy mocskos, érzéketlen erőszaktevő de kb. ilyen az amikor egy srác akar ösztönből szexelni.


Tehát a körülmények, hogy ittatok, felmentél vele kettesben egy szobába holott sejthetted, hogy nem sakkozni hív félre. Elkezdtél vele smárolni és még ott is benne voltál a dologban majd hirtelen úgy döntöttél mégsem akarod de akkor a srác egyrészt részeg, másrészt nagyon felizgatott volt.

Egy férfiban ilyenkor ugyanúgy elszabadulnak a hormonok és sokszor agresszívvá is válik, ha nem tudja levezetni a szexuális frusztrációt. Hacsak rajtad nem keletkezett semmilyen súlyosabb zúzódás vagy sérülés akkor hiába rohansz el ezzel a rendőrségre.


Most lehet fújolni, leszavazni és gyűlölni de ebben te is ugyanúgy benne voltál, csak közben gondoltad meg magad, nem egyedül és kizárólag a srác hibája az egész. És most senki ne jöjjön azzal, hogy egy férfinak semmilyen esetben sem szabad visszaélnie a helyzettel, még akkor sem, ha a lány meztelenül táncol előtte.

Ittál, dögös ruhában szobára mentél vele és nem állítottad le amikor smároltatok, hanem ezzel is bátorítottad. Hadd ne mondjam ez milyen viselkedés 18 évesen... A srác valóban helytelenül járt el de rendőrségi ügy ebből nem lenne. Ezt mint teljesen laikus írtam.

2014. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a #2-esnek igaza van. Beszélj a szülőkkel, ha viszont nem tudod megemészteni, pszihológus. Sokat tud segíteni. :)
2014. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem pszichológus kell neki, hanem józan ész...
2014. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tény , Jaguár, de te se tudhatod mit tettél volna abban a helyzetben. Igen, hibázott, de szerintem inkább a jelennel kell foglalkozni, nem a múlttal.
2014. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Először is nyugodj meg.

Én még soha nem éltem át semmilyen hasonlót, elképzelni sem tudom, hogy mit tettem volna, és hogy hogyan éltem volna meg ezt az egészet. Elég erős jellem vagyok, aki nehezen törik, de azt hiszem, ez engem is rendesen padlóra vitt volna.


Feljelenteni fölösleges. Nem sikerült megerőszakolnia (hála Istennek), részeg volt, te is kapatos voltál, nincs az a hatóság, aki megfelelően tudna intézkedni ez ügyben, különösen a mai napokban, ahol sikeresen gúzsba kötöttük magunkat a saját törvényeinkkel.


Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Édesanyáddal? Egy ilyet még én is szégyellnék elmondani anyámnak, pedig nekünk nagyon jó a kapcsolatunk (kb. mintha legjobb barátnők lennénk, annyi különbséggel, hogy a tisztelet természetesen fenn áll), de azt hiszem legelőször is vele kellene beszélned erről, ő meg tudna nyugtatni. Én is elmondanám az enyémnek.


Jaguar Warriornak sajnos igaza van, a végkifejleten nincs mit csodálkozni. A férfiak többsége így működik, különösen, ha bátorítják őket. Az már egy más kérdés, hogy az, hogy visszacsókoltál, és két falat valamiben voltál előtte, még nem jogosítja fel a fickót arra, hogy a bugyidba törjön, különösen, ha le akartad állítani, de csutka részegen a leggálánsabb úriembernek, legerősebb akaratú férfinak is nehezére esne ilyenkor visszafognia magát, és eleresztenie téged. Egy átlag bulizós "kicsit tapló" fiútól akkor mit vártál? 23 éves létére a legtöbb még taknyos kölyök, azt se tudja, mit jelent férfinak lenni!


Remélem, tanultál ebből. Fordítsd a javadra, és többet ne keveredj ilyen helyzetbe. Lehet bulizni, de ésszel, és soha ne vonulj félre senki fiúval - ismerőssel se - a társaságtól, mindig maradj a baráti köröddel, vigyázzatok egymásra, az ég szerelmére!


Kelj fel, menj iskolába. Ha bezárkózol otthonra, akkor még jobban el fog harapódzni benned a félelem és a szégyenérzet. Folytasd az életed, kerüld azt a srácot. Hogy kinek beszélsz róla a szüleiden kívül, egyedül te tudod eldönteni.

2014. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Jaguar_Warrior el kell, hogy keserítselek, de törvény írja elő, hogy a beleegyezést bármelyik pillanatban joga van visszavonni az illetőnek! Ha meg a férfi nem tudja irányítani a farkát, mert akkora állat, akkor sajnálom. Nehogymár még ő legyen a szegényke!

Amúgy meg, olyan emberként mondom aki teljesen alkohol és buli mentes életet él, de még szerintem is joga van az embernek ésszel inni és bulizni, ettől ő nem lesz hibás.

2014. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

"de törvény írja elő, hogy a beleegyezést bármelyik pillanatban joga van visszavonni "

Jogilag így van, igazad van.

De van olyan is, hogy ráutaló magatartás. Amit leírt kedves hölgyünk, az bizony az. Igaz, eljött a pillanat is, amikor "visszavonta". Ez is igaz, dehát a férfi ha felizgatták, méginkább az, különösen ittasan.

Hogy a nő nemet mondott? Tudod, van a mondás a nőnél a nem, nem is biztos, hogy azt jelenti.

Ettől függetlenül mégegyszer, jogilag igazad van.

Feljelentéshez:

A feljelentést követően adott esetben igazolni kell valamilyen módon annak megtörténtét. Ezt lehet orvosi lelettel, de ez itt nem történt meg, de önmagában a megerőszakolás esem. Az így csak kísérlet.

Hogy van-e büntetőjogi megítélésben különbség vagy sem azt nem tudom.

Ha nincs közvetlen bizonyíték, akkor még lehetnek tanúk. Itt szemtanúk nem voltak, max fültanúk.

Dehát egy nő sikoltozhat "örömében" is, "bánatában" is.

Attól tartok ez nem állná meg helyét a bíróságon..

És lehet egy feljelentés bosszú, féltékenység miatt, ezt sem lehet KIVÜLÁLLÓ számára kizárni.

Ha meg nincs bizonyíték, még rágalmazás is lehet.

Félreértés ne essék, egy szavát sem vonom kétségbe a kérdezőnek, de kívülről egy feljelentés kapcsán már igy nézik a történteket.

2014. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!