Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tegez le engem a leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tegez le engem a leendő férjem édesanyja amikor ő nem ajánlotta fel a tegeződést kölcsönösen?

Figyelt kérdés

Nem rég mutatott be a vőlegényem az édesanyjának, erre ő szó nélkül letegezett ....gondoltam csak véletlen, hisz nem ajánlotta fel később sem a tegeződést kölcsönösen. De azóta is az van hogy nekem magáznom kell, ő meg letegez.


Viszont ha én nem tegezhetem őt (amit megértek) akkor ő milyen alapon tegez le engem egyoldalúan?


Ez a tisztelet hiánya lenne?


2014. máj. 9. 02:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
És igen, ahogy valaki felvetette, mivel a fia barátnője vagy, vele vagy egy vonalban, és kvázi lányának tekint. Ha nem fogadna el, akkor magázna szerintem.
2014. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Megértelek kérdező. Sajnos vannak emberek, akik nincsenek tisztában azzal, hogy az embertársaikat kortól, nemtől stb. függetlenül illendő önmagukkal egyenrangú félként kezelni. Nekem úgy tűnik az anyósod is ilyen ember. Az is látszik, hogy nem utálod őt és nem is az zavar önmagában, hogy tegez Téged, hanem az, hogy egyoldalúan tegez. Az utóbbit hívják csendőr-, vagy cselédpertunak és ostoba dolog. Én tanultam illemtant és nem létezik olyan, hogy az idős a koránál fogva egyoldalúan tegezhet egy fiatalt, ő pusztán felajánlhatja a tegeződést. Valójában nem is az a lényeg, hogy az illem mit enged, hanem az emberség is azt diktálja, hogy tiszteletben kellene tartani a másik embert.


Bár az őszinteség már kiment a divatból, mégis javaslom, hogy mondd meg az anyósjelöltnek, hogy nem szereted az egyoldalú tegezést, megalázónak érzed. Nem veszítesz vele semmit. Először viszont a vőlegényeddel beszélj, mondd el neki hogyan érint ez Téged és kérd ki a véleményét, ő jobban ismeri a saját anyját. Sőt, a szerelmed segíthetne is! Mindenképpen tisztázd a helyzetet, ezzel tartozol önmagadnak! Azzal ne törődj, ha olyasmire buzdítanak,hogy Neked el kellene tűrnöd a cselédpertut! Én azt tartom furcsának, hogy ha bárkit azért kritizálnak, mert valamit nem szeret!


Egyébként én is belefutok hasonló helyzetekbe, amikor egy idősebb kapásból letegez és nem ajánlja fel a tegeződést. Én megtanultam kezelni az ilyen helyzeteket, egy ideje nem tűröm el a cselédpertut és jól is érzem magamat, mert kiállok önmagamért, az értékrendemért, ami nagyon fontos az élet minden területén! A tapasztalatom az, hogy amikor egy idős letegez, és nem ajánlja fel a tegeződést, akkor lenézésből teszi! Honnan tudom? Például a hangsúlyból, az odavetett félmondatokból, a megvető méregetésből, a felszegett fejtartásból, a "kérem", "köszönöm" szavak hiányából, parancsolgatós stílusból vagy éppen a nyájasan lekezelő "Te kis senki" hangulatú megszólításokból, és a "Jó napot kívánokra!" odavágott "Szevasz!" is ezt tükrözi, de sorolhatnám... Ha ilyen stílust tapasztalsz, akkor biztosra veheted, hogy nem vagy szimpatikus az anyósjelöltnek. Ha kedves Veled, akkor is valahol magát magasabb polcra helyezi a kora miatt, de lehetséges, hogy nem gondolja, hogy ez Téged zavar.


Végezetül bátorításnak itt egy cikk, az iskolai csendőrpertu megszüntetéséről Franciaországban: [link]

Ebből látszik, hogy a kölcsönös tisztelet hiánya az emberek között több helyen problémát jelent. Egyébként a szüleimet már a középiskolában is magázták és tanárként én is ezt támogatom.


35/N

2014. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
nem tudom talán mert nem egyidősek vagytok?
2014. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!