Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom bipoláris és ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom bipoláris és ma derült ki, hogy egy ideje nem veszi be a gyógyszerét. Ezt onnan tudom, hogy ma szabályosan rám támadt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Persze csak verbális támadás volt, de már azt hittem, túl vagyunk ezen. Nem tudom őt megmenteni magától, az orvoshoz sem akar elmenni, mit csináljak?
2014. máj. 24. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Még ma hagyd ott. Sajnálni sajnálhatod, de ne közelről.
2014. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem te élvezed ezt, minden nő élvezi, ha bántja őt a férfi akár fizikálisan, akár lelkileg. Mert hát ugye egy kedves, rendes, megértő, gyengéd fiú az túl unalmas nektek. -.-
2014. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, bakker én nem élvezem, hogy a férfi, akivel együtt élek, ennyire szenved! És azt sem élvezem, ami velünk történik, elhiheted! Jézusom, Jézusom, nem hiszem el, hogy vannak ilyen emberek!
2014. máj. 24. 00:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig a 2- válaszban sok igazság van!

Nem szedi a gyógyszert, nem megy orvoshoz, rád nem hallgat, vagyis borítékolható, hogy minden marad a régiben ill. hosszabb távon csak rosszabb lesz.


Mit tehetsz?

Vagy ücsörögsz tovább a langyos xarban és egyszerre sajnálod magad és a hapsid, vagy pedig keresel egy mentálisan ép srácot.


Én a 2. verziót javaslom, de az átlag magyar lányból/nőből kiindulva (ti. akár évtizedeken át is elviselik, hogy egy alkesz, bunkó tróger minden nap péppé verje őket) te megmaradsz posványban. Ez esetben viszont felesleges panaszkodni, mert te választottad ezt az utat.

2014. máj. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez az előző két hozzászólás hagy mémi kívánnivalót maga után... Eszetekbe sem jutott, hogy nagyon szereti az illetőt? Milyen jó, hogy csak addig kell szeretni valakit, amíg nincs gond... Persze, egy pont után már nem érdemes próbálkozni, jobb otthagyni a másikat, de milyen szép világ is lenne, ha az első komolyabb bajnál hagynánk megdögleni a számunkra fontos embereket... -.-

Kérdező! Ismerős a helyzet, én is jártam valakivel, aki hasonló gondokkal küszködött, bár nem pont bipoláris depresszióval. Ő öngyilkos akart lenni végül, fenyegetőzött is vele, nagyon nehezen zavartam el orvoshoz. Lehet rájuk lassan hatni, többször kedvesen hangsúlyozva, hogy nem csak magának árt ezzel, hanem a szeretteinek is, s ha így jár el, akkor nem is szeret téged igazán, stb. Jó beszélőke kell hozzá. Arra vigyázz, hogy téged ne húzzon le nagyon, mert ha igen, akkor komolyan sérülhetsz te is. Patthelyzet, ha szakítani akarsz, de nagyon félted. Mindenesetre ha a szakítás gondolata is megfordul a fejedben, akkor ne engedj a fenyegetőzésnek, ne maradj vele azért, mert félted őt és segíteni akarsz. Ha szakításról szó sincs, akkor csak türelmesen. Legyen ez napi téma otthon, hogy jobb lenne neki, és nem csak neki, hanem a szeretteinek, ha segítséget kérne, Ha semmi nem változik, akkor viszont a te érdekedben jobb, ha hanyagolod őt egy kicsit. Ha bármi van, írj privátot nyugodtan!

2014. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!