Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragasztják rá az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragasztják rá az emberek az "apakomplexus" nevezetű cédulát egy olyan lányra, aki idősebb férfit szeret?

Figyelt kérdés

Kisgyerekként is a felnőttekkel jött ki jobban és az apukájával is jó a viszonya.


Miért van ennyi előítélet az emberekben?



2014. jún. 27. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Mennyivel idősebb?

Mert egy 18 éves lány kihasználja, hogy egy kapuzárási pánikos 30as pasi pénzeli az tényleg gáz

2014. jún. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy jóval idősebb (15+).
2014. jún. 27. 09:17
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Akkor hatványozottan érvényes az első hozzászólásom
2014. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert ez a legegyszerűbb válasz. Az már nem érdekli a válaszolót, hogy az adott helyzetre ez igaz-e vagy sem.
2014. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

azért, mert talán így van?

nem bántásból, de soha nem értettem meg ezeket a lányokat. ők maguk nagyon fiatalok, és mégis a jóval idősebb férfiakat hajkurásszák... jah, hát nyaralások, meg saját lakás, meg ilyesmi az van. nem mondom, hogy az én ilyen ismerőseim erre mennek rá, én is lány vagyok, úgyhogy nem illetek senkit a pénzéhes jelzővel amíg nem ismerem tényleg közelről, mert ez a hozzáállás engem is idegesítene.

de komolyan, nem tudom megérteni. nem normális, hogy pl. egy 18 éves lány egy 40 évessel járjon. egyszerűen nem az.

de nem ítélek el senkit, felőlem mindenki azzal van akivel akar, csak azt mondom, egy kívülállónak ez sosem lesz megérthető. mindig hápogni fogok ezeken az embereken, de hát a másik, hogy te a saját részedről sz.rd le, ki mit gondol, köztük az én véleményemmel se törődj, ha ennyire nagy a lamúr.

peace :)

2014. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

mert irigykednek, hogy nem ok d***ak a lanyt :)


nos, a komoly valasz pedig az, hogy az emberek altalaban prudek es konzervativak. ennyi.

2014. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A pszichológusok erre valószínűleg azt mondanák, hogy természetesen előfordul, hogy egy nagyobb korkülönbség esetén is abszolút mély, őszinte érzelmekre alapuló, harmonikusan működő, hosszú távon is fenntartható párkapcsolatról beszélhetünk, de egy bizonyos korkülönbség esetén már el kell gondolkoznunk azon, hogy állhat-e egyébként a megszokottól eltérő lelki folyamat, komplexus, apakomplexus a vonzódás mögött.


De egyébként ha ez is a helyzet, tehát közrejátszanak bizonyos komplexusok az adott ember párkapcsolati mintázatainak alakításában, még az sem jelenti feltétlenül azt, hogy ebből mindenképpen problémák fognak adódni. Az igazi bajok akkor kezdődnek, amikor az esetleges komplexusok befolyásolják a józan ítélőképességet, rossz döntéseket szülnek, veszélyeztetik az adott személy életminőségét.

2014. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, és még annyit tennék hozzá, mégis meggondolva magam, mert látom az utolsó okosakat írt, hátha a "gyakorlat" is példázza, hogy igaza van:

volt egy időben apakomplexusom, ugyan nem kaptam erről "papírt" sehol, stb., de utólag visszanézve kőkeményen az volt. hiányzott az apafigura az életemből, amikor a saját apám elment tőlünk, a családjától. a legfontosabb éveimben nem volt egy ilyen figura sem az életemben.

ezért talán tényleg természetes volt, hogy egy tőlem jóval idősebb férfihez vonzódtam.

de! és ez a lényeg. nem áltatom magam azzal, hogy az igaz szerelem volt, igazi mély érzelmek stb. mert tényleg igaziak voltak, de ez volt mögöttük. az apakomplexus.

azt az érzést semmi nem tudja átadni, amikor egy korban is hozzádillő emberrel kiegészítitek egymást, és nevettek, ahogy visszaemlékeztek a gyerekkori mesékre meg az általános iskolai ciki divatokra... egy tőled 15-20 évvel idősebb emberrel hol találsz ilyenekben átfedést?

tudom, apróságnak tűnhet, de nem annyira az.

a problémáik sem ugyanazok egy ilyen párnak, az életszakaszukból vonatkozóan. egy 18-20 éves lány még tényleg nagyon fiatal, előtte áll az élet, sulizik, első komoly munkahelye van, első szerelmi csalódások, komoly kapcsolatok, stb., egy 35-40 éves ember már valamennyire magasan áll a karrierjét illetően, és ha még nem tette meg, ultragyorsan családot alapít és a családi fészket biztosítja, rendezgeti. + a kapuzárási pánik ugye, ami ha tetszik, ha nem, így van és a legtöbb férfit érinti. nem azért keresik a fiatal, hamvasbőrű lánykák társaságát, mert maga a lány annyira tetszik nekik. a saját egójuk a kulcs, azon van a hangsúly, hogy ő még férfinak érezze magát. mindezt nem lenézéssel mondom, hanem csak tudomásul véve a dolgokat, és megjegyzésképpen: már hasonló nőkről is olvastam cikket, ahol a 40-es cégigazgató (elvált, vagy nem) asszonyka még szinte gyerek toyboy-okat újít be magának havonta.

szóval kérdező, azt meg tudom érteni, hogy zavar az emberek "előítélete", de ne hidd azt, hogy alaptalan. az előítélet általában ezért az, ami, mert általánosságában tartalmaz igazságot, ez az első információdarabka, ami a segítségünkre van az adott dolog értelmezésében.

ettől eltekintve persze lehetnek kivételek, ahogy az adott eset is lehet az. ismerek ilyen párt is. hú, írhatnék róluk, micsoda szerelem és micsoda áldozatok (!!!) vannak ott. öröm nézni, de tényleg. csak kevés az ilyen, ahol tényleg nem csak a fentieket (apakomplexus, vagy bármilyen kompelxus, plusz a kapuzárási pánik és egyebek) látja az ember.

talán így már érthető, miért nem véletlen, hogy az adott párt is egyből "elítélően" kezelik az idegenek.

2014. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mert nincs liberalizmus és nem is lesz
2014. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez nem (csak) liberalizmus kérdése.

szerintem a legtöbb embert őszintén nem érdekli, hogy a kérdező kivel van és mit csinál (talán a szülein, családján és legjobb barátain kívül).

a gond ott van, hogy őt zavarja, hogy nem fogadják el. ha az ő értékrendjében ez a dolog tök oké lenne, magasról tenne rá, mit gondolnak mások, mert a saját szabályai szerint nem követne el "hibát".

de épp ezaz, hogy felmerült benne ez a kérdés, zavarja, hogy a legtöbb ember (mint írtam, igazából jogosan) előítéletekkel él vele szemben. azt kéne csak belátni, hogy ha nem abba az elenyésző méretű kisebbségbe tartozik, akiket ha érintenek is ezek a dolgok, nem ez a legfontosabb motivációjuk a kapcsolatra, akkor ő is bizony egy átlagos lány és egy átlagos férfi a párja, azaz előbbinek bizonyos mértékű apakomplexus is bőven szerepet játszik a nagy lávban, utóbbinak pedig a kapuzárási pánik.

nem kell a tudósokat és pszichológusokat dobálni azért, mert megmondják az igazat, és az esetek egy nagy részében tényleg ez lehet az igazság (csak szerintem, de én nem vagyok doki).

az ember mentegetheti saját magát a saját szemében, meg okolhatja a csúnya rossz, előítéletes társadalmat, de pont ő is előítéletes, amikor ez az aggodalom felmerül benne, ahelyett, hogy saját magába nézne nagyon őszintén.

és apakomplexus vagy sem, folytassa a viszonyt, ahogy tetszik, tényleg senkit nem fog érdekelni különösebben. de ha nem ámítja magát, talán könnyebben elfogadja azt, hogy ő a "kivétel" és nem a sok-sok ember.

2014. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!