Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más nemzetiségűvel párkapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más nemzetiségűvel párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Volt valakinek ilyenben része vagy hallott hasonlót? Nem tudom mennyire működhet hosszú távon. Mert elején itt is szép minden, de ha már komolyabbra fordul és mondjuk születik 1-2 gyerek és a viszony megromlik mikor még kicsik...akkor ott aztán sok herce-hurca lehet.

Viszont talán meg egy ilyen kapcsolat nem válik könnyen unalmassá, mert eleve nem ugyanaz az anyanyelv, nem mindig egyszerű a kommunikáció sem...


2014. júl. 2. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
keresztanyámnak holland férje van és jól megvannak:) eleinte angolul beszélgettek, aztán keresztanyám megtanult hollandul, a pasi egy kicsit magyarul.. a gyereknek az egyik nyelven szólnak és a másikon válaszol, ebből a szempontból jól járt, mert két anyanyelve is lesz:) Hollandiában élnek
2014. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
van egy klingon szeretőm, az ex-feleségem meg goauld volt.
2014. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Haverom szülei is más nemzetiségű.

Az anya Lengyel , az apa Magyar

2014. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm orosz és 2 éve költöztek ide Magyarországra mert az anyja magyar és kapott egy jó állás lehetőséget a családi vállalkozást viszi tovább, a férje is bekerült a bizniszbe régebben sokat jártak ide fél évente a szüleikhez, a lányuk vagy is a barátnőm is sokat volt itt valamilyen szinten beszéli is a magyar nyelvet, de beszél oroszul meg angolul is anyanyelvi szinten mert régen a szüleik így kommunikáltak. És a vicc az hogy 2 éve amikor ismerkedtünk akkor mi is többnyire angolul beszélgettünk, de volt amikor a barátnőm magyarul válaszolt vagy szólt hozzám ha egyszerű dolgokról volt szó, egyszerű kifejezésekről. Aztán én tanítgattam magyarul hogy az iskolában is jobban betudjon illeszkedni aztán most már enyhe akcentussal ugyan de kiválóan fújja a magyar nyelvet, az érettségijei is jól sikerültek mert nem egy jó tanuló sajnos alapból, most meg szakmát tanul ami nagyon jól megy neki, igaz hogy a magyar érettségije csak kettes lett mert a nyelvtan részét nem igazán tudtam megérteni pedig külön orosz-magyar tanárt is kerestünk neki hogy segítsen és oroszul próbálja elmagyarázni a dolgokat mert anyja nem tudta olyan jól mivel többnyire angolul beszéltek otthon. De nincs is ezzel baj, mi jól kijövünk, tervezzük a közös jövőnket, szülei nagyon kedvelnek engem, meg az én szüleim is őt, plusz a szüleink is nagyon jól kijönnek független attól hogy após jelöltem még nem nagyon beszéli a nyelvet és tolmácsolni kellett de nem is baj ezzel.

A szerelem pedig ilyen.

2014. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Családban, baráti körben van rá pár példa, sehol sem ideális. Legjobb esetben, hasonló kultúrkör esetén is (ismeretségemben magyar-osztrák, magyar-szlovák, magyar-horvát pár) neheztelnek a pár azon tagjainak a szülei, akiknek unokájuk másik országban, annak állampolgáraként nő fel, még akkor is, ha csak pár száz kilométerre laknak tőlük a fiatalok és így gyakran tudnak találkozni.
2014. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Keresztanyukámnak német a férje, eleinte a lánya tolmácsolt köztük mert nem beszéltek semmilyen közös nyelvet, kint élnek már többtizenéve, házasságban, azóta persze megtanulták egymás nyelvét.

Az én párom pedig olasz, nem volt gond mert két közös nyelvet is beszélünk, angolul és olaszul, de ha kettesben vagyunk csak olaszul. Tanítgatom magyar szavakra, de nem annyira célom hogy megtanuljon perfektül, ha tud egy-két kifejezést nekem az elég, nem tervezünk Magyarországra költözni. A közös gyerekek persze magyarul is fognak majd beszélni (valamennyire legalábbis, de az angolt és olaszt fontosabbnak tartom hogy elsajátítsák majd). Semmilyen kulturális vagy egyéb probléma nincs köztünk,a szülők is mindenkit rögtön elfogadtak mindkét részről, bár biztos sokat segített hogy én beszélem az ő nyelvüket :)

2014. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!