Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet legyőzni a gyűlöletet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet legyőzni a gyűlöletet?

Figyelt kérdés

Van ez a srác. Mindketten ugyanabba a lányba lettünk szerelmesek de a végén a lány őt választotta, én pedig itt maradtam egyedül az összetört szívemmel mint egy szánalmas lúzer.


Azóta, ha csak meglátom a srác arcát, vagy ha csak megemlítik a nevét, az egész belsőm megtelik utálattal. Szinte fizikailag fáj, annyira gyűlölöm. Érzem hogy esz, mardos belülről. Ha lenne rá lehetőségem habozás nélkül kinyírnám.

Tudom hogy ez nem egészséges és őszíntén szólva megijeszt. Ez nem én vagyok. Szeretném legyőzni ezt de nem tudom hogyan kezdjek hozzá.



##gyűlölet
2014. júl. 8. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A srácra haragszol mert elhappolta előled a csajt?

Figyelj, ha azt a szerencsétlen lányt annyira érdekelted volna, akkor téged választ. Valószínűleg amúgy sem illettél volna vele össze, mert akkor nem választott volna "rosszul". Érted, másképp gondolkoztok, vagy nem vagytok ugyanazon az érzelmi/értelmi szinten...de lehet tévedek... szerintem nem éri meg akkor sem gyűlölködni. Ezek az intenzív érzések pár napon belül elcsendesednek.

2014. júl. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyűlöletet csak a megbocsájtással tudod legyőzni. Nehéz úgy megbocsájtani, ha nem kérnek bocsánatot. Nehéz úgy tovább lépni, ha nincs elrendezve. Nem élhetsz így a hátralévő életedben, hogy gyűlölöd őt. Próbálj megbocsájtani neki, próbáld magad a helyébe képzelni magad: ha téged választ a lány, akkor most ő lenne úgy összetörve, mint te. Gondolj arra, hogy okkal történik minden és lépj tovább, sok-sok lány mászkál még kint, csak nyugodj meg a lelkedben, próbáld a fájdalmat, a düht, a bánatot kiengedni belülről. Ott kavarog bent ez az egyveleg és csak mar és emészt téged. Nem élhetsz így. Keress valami célt, amit megtudsz valósítani és küzdj érte, közben elfeleded a bánatod és boldog leszel, jutalmul megkapod a célod és lehet, közben megismersz egy másik nagyszerű lányt.
2014. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez már lassan egy hónapja van bennem és egyáltalán nem csendesedett le. Tudom hogy a lány boldog ezzel a nyomorékkal és ez az amiért méginkább fáj. Mert tudom hogy el kell fogadjam mert szereti. Az eszem tudja, de a szívem..
2014. júl. 8. 00:47
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a tanácsot. Gondoltam rá hogy újra aktívan elkezdek sportolni hátha az segít. Remélem hogy fog
2014. júl. 8. 00:49
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

A sport, az egy kiváló ötlet. Fittebb leszel, izmosodsz, az önbizalmad helyrelibben és jobban fogod magad érezni.

Tudom, milyen nehéz valakit elengedni, akit szeretünk... Közhelyesen hangzik, de tényleg az idő az, ami segít. 4 hónap után kezdem érezni, hogy kezdem elfeledni... Még 2-3 hónap és nem leszek szomorú. Vagy jön majd valaki, aki elfeledteti a bánatom.

2014. júl. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

dehát a srác nem "hibás"!

a csaj választotta a másik fiút.. vagy ez smafu?


egyébként meg mélyedj el kicsit a Jedi Rend szellemiségében:D hülyén hangzik, de ha dühös vagyok, mindig arra gondolok, hogy a düh csak elvakítja az embert (a Jedit:D) és emiatt fatális hibákat követ el, míg a nyugodt, megfontolt lovag mindig helyesen dönt... uralkodj az érzelmeiden, különben ők fognak uralkodni rajtad!

2014. júl. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Tényleg nehéz elhinni hogy idővel jobb lesz mikor most úgy érzem hogy soha nem fogok tudni újra szeretni. Persze legbelül tudom hogy az ember többször is szerelmes lehet az életben, csak szívás kivárni ameddig végre képes leszel más lányra nézni anélkül hogy mindegyiket őhozzá hasonlítod.


#6 Igen, tudom hogy hülyeség mert a sráccal alig ismerjük egymást. Sosem mondtam hogy a gyűlöletemnek logikus alapja van. Tudom hogy hülyeség utálni mert nem tehet semmiről és mégis..

2014. júl. 8. 01:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tényleg el kéne mélyednem a Jedi tudományban :D érdekesnek hangzik
2014. júl. 8. 01:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Érthetö, hogy utálod nincs ebben semmi, az egyetlen amit tehetsz az az, hogy nem gondolsz rájuk...
2014. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!