Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi önbizalomhiány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi önbizalomhiányos, elkeseredett, önmagával elégedetlen ember?

Figyelt kérdés

(Ide, mert ezt sokan olvassák, légyszi, ne tegyétek át)


Ez mind a média hibája lenne? Nap mint nap tökéletes alakú lányokat látok itt nyavalyogni, hogy "Ugye, milyen kövér vagyok?" és hasonlók.

Mire jó ez?

Ha meg valaki véletlenül azt meri mondani, "nem vagyok tökéletes, de én így érzem jól magam", azonnal elkezdik szidni.

A másik dolog: Állandó az összehasonlítgatás, és a másik rossz színben való feltüntetése.

Például: "Ha a szőke haj szép, akkor a barna csúnya". Pedig egyik se csúnya. Mindkettő szép, csak épp nem ugyanaz tetszik mindenkinek. Attól, mert te nem szereted a brokkolit, a brokkoli még nem egészségtelen/káros/gusztustalan/pfuj.


Felnőtt emberek vagyunk, vagy mi. Akkor miért viselkedünk óvodás szintjén? Tisztelet a kivételnek.


2014. júl. 28. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Média , nyugat majmolása, a régi rendszerben nem volt ilyen
2014. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert az emberek buták! Se több se kevesebb. Mindig is könnyebb a másikat hibáztatni, mindig is könnyebb sírni, nekik ez így könnyebb és ennyi! Ám elmondom hogy sok lány nem azért sír az alakja miatt mert nincs tisztában vele hogy nincs vele semmi gond, hanem mert ego k**va. Ilyenek mindig is voltak és lesznek is, valószínű egyre többen. Nem kell velük foglalkozni!
2014. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én baromi jól érzem magam a bőrömben...nagyon jó kedvem van nincs semmi bajom :) pedig pár hónapja én is nagyon magam alatt volna, depressziós voltam 7 évig...a testemmel még kell foglalkoznom, de előtte 100%-ig rendbe kell hoznom a lelkem :) de nem sok van már hátra...


nálam például a csalódás és a szeretet hiány, a magány volt ami ezt kiváltotta...a szeretet, a figyelmesség és a kedvesség volt az amitől elmúlt :) én is reménytelennek hittem a helyzetet, de most már csak úgy nézek vissza, hogy "milyen hülye is voltam"...haladok a céljaim felé :)


letettem 3 szakmát, sokat tanultam magamról, az emberekről...

most keresem életem párját :)

aztán folytatom az utamat és elérem a céljaim sorra :)

végül 160 évesen boldogan fogok meghalni :P


21F

2014. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De ha úgy teszi fel a kérdést, hogy "kövér vagyok?", akkor biztos lesz valaki, aki beírja, hogy "kék bálna" már csak poénból is.

Meg ha tudja magáról, hogy jól néz ki, akkor minek kell megkérdezni? Akkor tudom, és kész.

Az ilyen lányok is önbizalom hiányosak?

2014. júl. 28. 14:14
 5/17 anonim ***** válasza:

Durva ez a felfogás, és hozzáállás, de sajnos be kell vallani igazad van. Nagyon sok manapság az önbizalomhiányos ember, sőt a fiatalok között is jelentős az arányuk.


Sajnos én is ide tartozok és úgy érzem elég nehéz lett az életem emiatt. Egyre több dologban (suli, munka, sport) ütközök az önbizalom hiányába, ami egy egyre magasabb szintű sikertelenségbe, és az pedig önértékelési zavarba visz.

TEHÁT AZ ÖNBIZALOM HIÁNYA EGY ÖRDÖGI KÖR KEZDETE, AMIBŐL ÖNERŐBŐL KIKEVEREDNI NEHÉZ, NAGYON NEHÉZ.



Szerintetek erre csak a pszichológus lehet a megoldás?

2014. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Gratulálok Neked, 21F és sok sikert a továbbiakban :)
2014. júl. 28. 14:15
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert nem tanítja meg nekik senki, hogy másként is lehet viselkedni, másként is lehet élni, illetve senki nem ad támogatást hozzá.


Ha mindenhonnan azt hallod vissza, hogy te egy csődtömeg vagy, meg ronda vagy, buta vagy és a többi és folyamatosan adagolják neked, akkor egy idő után el fogod hinni és egy idő után meg se fogod kérdőjelezni.


Ha van valaki az életben akinek van értékrendje, lojális és aki elfogad olyannak amilyen vagy és megtanít szeretni magadat és mellette teljesnek érzed magad, akkor komolyan mondom, ragadd meg, és soha el ne ereszd és legyél hűséges hozzá, mert olyan ritka ajándékot kaptál amit nagyon kevesen kapnak meg.


28f

2014. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) tuti sikerem lesz, mert nem adom fel :) és van mellettem 2 nagyon jó barát akik mindenen átsegítenek :) remélem másnak is sikerül kikeveredni ebből és boldog lesz :)
2014. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ön sajnos kövér.
2014. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaj, Kedves válaszoló, ilyet ne is mondjon, mert menten a folyóba vetem magam :D :D :D
2014. júl. 28. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!