Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen lelki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen lelki nulla és antiszoc?

Figyelt kérdés

Sokan mondhatják, hogy mindenem megvan az életben.

Külföldön élek egy gyönyörű nagyvárosban. Van párom, nincsenek anyagi gondjaink. Ha akarok, dolgozok, ha nem, nem. A szüleim élnek és egészségesek, és van egy imádnivaló kishúgom. Egészséges vagyok, fiatal, szép arcom, a hajam, és jó az alakom. Az elmúlt egy évemet utazgatással töltöttem, szeptemberben megint megyünk. 2 hónap múlva új lakásba költözünk a városközpontba.

A párom olyan munkát végez, amit szeret, és mellette a hobbijának is tud elég időt szentelni, ahogy én is. Hobbiból nyelveket tanulok, jelenleg 5 nyelven beszélek különböző szinteken, nemrég fogtam bele a hatodikba.

Látszólag mesebeli életem van, viszont annyira magam alatt vagyok lelkileg, párszor azon kaptam magam, hogy nem érdekel semmi, és semmi kedvem emberek közé menni, sőt, látni sem akarok senkit.


Nem akarom, hogy rámenjen a kapcsolatom.


Mit tehetnék?


21l


2014. aug. 21. 22:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
29%
Te lenni elkényeztetve.Jönni én országom tanulni nehz elet.leni harc minden nap eletert.Te lenne ostoba.
2014. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A le írtak alapján irigyellek
2014. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egy-két nyelvtanulási tippet adnál? :) am sztem túlságosan jó dolgod van, az a baj
2014. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy feltehetően.


Azt írtad: sokan mondják, stb. külsőségeket említettél. De semmi fontosat. Nem akarod hogy rámenjen a kapcsolatod? Mert ha rámegy, akkor véget ér az egész? Akkor nincs egyáltalán miért őrizned ezeket az előnyöket. Lelkileg semmit nem jelent, mert egy másodperc alatt megvonhatják tőled. Ez egyébként mindig így lesz. Az ilyen előnyök hasznosak, de az ember nem alapozhatja erre a boldogságát.


Nagyon jól ismerem ezt az érzést. A leírásodból kitűnt, hogy egyszerűen meg sem fogalmazod azt, hogy SZÁMODRA mi a fontos. Amit itt előnyként leirtál, mind a biztonságról vagy a kényelemről szól. Nem pedig rólad. Mintha nem is élnél igazán. Nagyon jól ismerem ezt az érzést, személyes tapasztalat.


21/F

2014. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De egyébként nagyon jól megfogalmaztad.


"Miért vagyok ennyire nulla?"


A kérdés jó, de ennek nincs semmilyen szociális oka szerintem. Egyszerűen, a szülők belenevelik a gyerekbe, hogy egy nullának érezze magát. Egy picit jelentéktelen, tehetetlen pontnak. Vagy épp egy zavaró púpnak a szülők hátán.


Nekem, amikor kicsi voltam, mindig ezt mondta az apám. "Nagyon szeretem anyádat, de vannak problémáink. Neked is szeretned kellene. Amióta megszülettél, Ő szomorú.". A nagymamám mindig ezt mondta: "Szégyelld magad kisfiam". Édesanyám meg ezt mondta: "Ha te nem lennél, sokkal több időm lenne magamra. Miattad vagyok magányos. Apád nem keres elég pénzt".


Egyszerű a történet, a gyerek ezt el is hiszi. Aztán szépen felépítünk magunknak egy komfortzónát. Amit nagyon nehéz feszegetni. Abba kívülről semmi nem léphet bele. Egyszerűen limitáljuk magunkat, és kényszerítjük magunkat bizonyos tevékenységekre, érzelmekre. Például arra, hogy ne legyünk nyugodtak, mert miattunk érzi magát más rosszul. Vagy, ne vágyjunk nagyra, mert nem szabad többet elérnünk, mint a szüleink. stb. szépen beépül a zaj a fejekbe, és ott is marad.


21/F

2014. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Depresszió? Ezen túl lehet lenni önerőből?


A szülős dolognak lehet alapja. Az én szüleim is álltak már a válás szélén, pont akkor, amikor anyukám volt depressziós, mer elveszítette a munkáját. És elég sokat szívtunk emiatt én is meg a húgom is. (Csak ő erre nem nagyon emlékezhet, mert pici volt)

2014. aug. 21. 22:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet a múlton se önerőből, se másból túl lenni, ne is akarj. Felejteni nem lehet, hiszen a személy maga az emlék, múlt. Sokan próbáltak már ezen túl lenni, de vagy mást pusztították el, vagy magukat. Egyiknek se jó a vége.


Együtt élni viszont lehet vele. Nem nagyon van más opció. Fel kell adni a kényelem egy részét, több fájdalmat, veszélyt tapasztalni. És úgy könnyebb értékelni, ami van. Könnyebb motivációt találni.


De ez egy hosszú ideig tartó fejlődés. Én is csak kezdeti tapasztalatokról tudok beszámolni. A komfortzóna feladása nem egyszerű. De a lényeg, hogy minél kevésbé a lehetőségeidhez mérd az igényeid. Ha valaki nem áll jól anyagilag, akkor egy kicsit jobb vacsora vagy egy kirándulás a haverokkal megadja neked azt a boldogságot, amihez neked lehet, hogy már legalább egy külföldi út vagy egy új autó kell. Ha viszont nem a lehetőségeidhez igazítod az igényed, akkor azon kapod magad, hogy a mostaninál kevesebbel is 100%-ig elégedett vagy. (Ez nem jelenti azt, hogy nincs értelme több pénzt keresni, csak a kényelmen kivül másra is költheted).


Szerintem ami sokat tud dobni a dolgon, ha találsz egy személyes érdeklődést, hobbit, amit bármilyen körülmények között lelkesen, élvezettel végzel. Akár egyedül, akár másokkal. És jó, ha ezt az érdeklődést mással is meg tudod osztani. (Ugyanakkor senkitől nem várhatod el, hogy ebben segítsen.)

2014. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
meg szerintem sportolj valamit, ha most nem sportolsz
2014. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A sport is jó, igen :)
2014. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az a baj h el vagy kényeztettve. Kihívás kell neked. Sport, éjszakai nyelvtanár, extrém sportok ijesmik..
2014. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!