Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom magam megóvni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom magam megóvni az érzelmi csalódástól?

Figyelt kérdés

Van egy kapcsolatom pár hónapja. Szeretem a srácot, ő is engem, ezt éreztem. Viszont valami miatt úgymond nagyon labilis vagyok érzelmileg. Úgy értem, hogy ha pl mikor telefonon beszélünk, és ő nem túl lelkes mert fáradt vagy rossz kedve van, akkor nekem már rossz gondolataim támadnak, hogy lehet azért van ez mert már nem is örül nekem, vagy már múlik nála a szerelem. Tudom bíznom kellene benne, és nem ilyen marhaságokon agyalni, de valahogy mindig ott motoszkál a fejemben, hogy mi van ha mégis... Nagyon félek a csalódástól és a szerelmi bánattól, hogy mi lesz ha egyszer csak bejelenti hogy már nem azok a tervei velem, mint amit eddig mondott.

Lehet hogy vissza kellene fognom az érzelmeimet, hogy óvjam magam egy esetleges csalódástól? De az meg nehezen menne, hiszen szeretem, hogyan vegyek akkor vissza? Nem sokszor feszegetem ezt a témát, mert nem akarom hogy emiatt úgy érezze hogy mindig csak rinyálok, vagy bizalmatlan vagyok. Meg úgyis mindig azt mondja rá, hogy nincs gond és szeret. De ugye nem látok a fejébe, hogy tényleg úgy is érzi e ahogy mondja, és ezért amikor nem túl lelkes a hangja, vagy morcos és kötekedik velem vagy féltékenykedik, olyankor mindig elbizonytalanodom, persze ezt neki már nem nagyon mondom...


2014. okt. 21. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez beteges, fordulj orvoshoz.
2014. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok. Hajlamos vagyok magamra venni mások rossz pillanatait. Persze én is inkább magamban intézem ezt el, nagyon rossz tud lenni. Ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Próbálj ilyenkor rögtön mással foglalkozni (ne gondolatilag, mert az nem fog menni), inkább gyakorlati dologra gondolok. Persze ennek van jó oldala is, ha örülök, akkor nagyon mélyen érzem azt is. Már csak a jó oldalát emelem ki, mert, így könnyebb élni. Persze ehhez a kor is kellett. Már harminc fölött vagyok.
2014. okt. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A csalódásoktól nem tudod magad megóvni, de nem is kell. Az is ugyanúgy része az életnek, mint a boldog pillanatok. Élvezd ki, hogy van barátod, működik a kapcsolatod. Ne láss minenhol rémeket, próbálj lazább lenni.
2014. okt. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!