Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért van, hogy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon miért van, hogy olyan lányokhoz vonzódtam eddig csak, akik valamilyen szinten lelkileg sérültek voltak?

Figyelt kérdés

Ma tűnt fel, hogy eddig az összes lány, aki fele valamilyen vonzódást éreztem, valahol élete során sérült lelkileg. Nem volt még barátnőm. A legtöbb, ami volt, az ilyen nyári táboros néhány napos "szárny nyitogatás" volt legfeljebb (2 ilyen volt. És amúgy még szűz vagyok). De ott kényelmetlenül éreztem magam, túl gyorsan haladt az egész.

Utána hanyagoltam is az egészet, mindig is elég introvertált voltam alapvetően, csak a felszínen voltam az osztály bolondja, mintegy álarc. Már ez a kettő valami is csodának minősül, de egyikőjükbe sem voltam szerelmes. Az sem segített a továbbiakban, hogy akivel először volt ilyen "kavarásom", annak végig volt otthon barátja. Aki ténylegesen megtetszett először, az ugyanebben a táborban volt 3 évvel később. Rengeteget beszélgettünk, megtudtam elég sok mindent, megtudtam, hogy nincs egy egyszerű élete (részletek most nem számítanak). Abból végül nem lett semmi, többnek hittem a kettőnk közti dolgot, mint ő (hozzám bújt meg ilyenek, félreértettem biztos). Utána sokáig nem éreztem ezt a vonzódást. Rengeteg szép lányt láttam, de nálam valahogy a külső tényleg csak másodlagos, nem vagyok ez az egyéjszakázós ember, aki meghúzza a csajt aztán viszlát. 2014 április fele találkoztam egy lánnyal, akit igazából régóta ismertem, de csak ekkor hívtam el egy randira. Hosszú sztori rövidre fogva, szép lassan kiderült, hogy vagdossa magát, súlyos depresszióval küzd, jellemzőek rá a borderline személyiségzavar főbb tünetei (nem csak ez a kettő, sokkal több). Mégis valamiért vonzódtam hozzá. Több hónapon keresztül találkozgattunk, beszélgettünk. Türelmes ember vagyok, nem erőltettem semmit, éreztem a távolságtartását. Viszont beleszerettem. Segíteni akartam, egyfolytában ezen járt az agyam. Ha a mentális egészségemet nézzük, nem tettek jót ezek a hónapok (alapból is melankolikus a fő természetem). Végül kiderült, hogy leszbikus. Mindezek ellenére (saját egészségem, nem identitása) nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, továbbra is szerelmes vagyok belé, annak ellenére néha találkozgatunk, hogy fáj nekem minden együtt töltött perc, mert tudom, hogy soha sem lesz semmi kettőnk között. Illetve van egy 3. lány, akihez vonzódom. Szintén hosszú történet rövidre fogva, megerőszakolták, amikor fiatalabb volt. Átlagnál intelligensebb ő is (az előző lány is, akiről beszéltem), illetve koránál sokkal érettebb (megvan rá az oka).

Ezek alapján arra jöttem rá, hogy az a 3 lány, aki felé vonzódást éreztem, lelkileg valamilyen szinten sérült volt. Él bennem egy ilyen fura kényszer, hogy segítenem kell. Tetszett már sok lány, de valahogy az nálam nem egyenlő a vonzódással. A tetszés csak annyit jelent, hogy csinos, szép lány.

Ez rólam mutat meg dolgokat? Én is sérült lennék lelkileg, és ezért tudok ilyen lányokkal jobban azonosulni (megjegyzem, teljesen megérteném, ha ez lenne a helyzet)? Vagy csak szimplán azért találok ilyen lányokat, mert ők érettebbek, intelligensebbek az átlagnál (elvileg én is intelligensebb vagyok az átlagnál iq-teszt szerint)?

Nagyon köszönök bármiféle véleményt, lehet egy külső szemlélődő lát vmit, amit én nem. Szívesen fogadok kérdéseket is.

Ja és 20 vagyok, ha esetleg ez vkiben felmerült.



2014. dec. 14. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert mentálisan erősebbnek érezheted magad egy gyenge,sérült lelkű ember mellett,így önigazolást nyersz.
2014. dec. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Marika827 ***** válasza:

Személy szerint arra gondoltam,mikor elolvastam a soraidat,hogy nincs veled semmi baj,csupán az olyan emberek érzelmi világa van hozzád közelebb akik szenvedtek,sérültek életük folyamán,nekem is nagyon sok ilyen ismerősöm van,tehát kicsit tapasztalatbol is beszélek /illetve írok/,nem érzem magam jol a locsifecsik közt/valahogy kifárasztanak/,a nyugodt,de mégis érzelmekkel teli emberek világa áll hozzám közelebb ahogy neked is,talán azért mert te is tele vagy érzelemmel,át tudod érezni a dolgokat,tudsz közvetíteni pozitiv energiát és kiváló hallgatoság vagy,amire az ilyen embereknek szükségük van.

Erre szokták mondani hogy egy hullámhosszon vagy velük :) Csak arra ügyelj oda,hogy ne ess át a ló túloldalára,ugyanis ugyanezek az emberek érzelmileg ls is húzhatnak /energiavámpírokká válhatnak/,és belőled táplálkoznak.Probáld a két oldal egyensulyát megtartani,mert akkor belőled is egy megtört,és depresszios ember válhat! Az életben vannak szép dolgok,azokat kell meglátni és átélni!Megmutatni a másiknak,kicsit felrázni,nem mindig sajnálattal kezelni a problémákat :)

2014. dec. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Hmmm érdekes gondolat, még ha kissé nyersen is fogalmaztál. Amit írtál, az akkor lenne max igaz, ha főleg kolerikus természetű lennék. Mint írtam, főleg melankolikus meg flegmatikus vagyok. Egy cseppet nem éreztem, hogy lényeges lenne, hogy mentálisan erősebb vagyok-e vagy sem, amikor a közelében voltam a 2-jára említett lánynak. Illetve a mentális erősségnek nem sok köze van a lelki sérültséghez. A 3 lány, akit említettem, mind eléggé erősek mentálisan, mert -- a második lány esetén a zsarolások ellenére -- sem választották a könnyebb kiutat, az öngyilkosságot. Tehát hiába sérültek, mentálisan elég erősek az élet folytatásához. Az én természetemhez hozzátartozik, hogy nem szeretem erősebbnek érezni magam, illetve ha ilyen helyzetbe kerülök, nem élek vissza vele semmilyen körülmények között. Inkább helyezem magam kényelmetlen helyzetbe adott esetben, minthogy a másiknak legyen kényelmetlen (mint írtam, nem vagyok kolerikus). Illetve még egy kérdés. Mivel kapcsolatban nyerek önigazolást? Vagy azt mire írtad?


#2

Érdekes, hogy ráéreztél olyan dolgokra, amiket szándékosan nem írtam le alapból. Köszönöm a választ. Valóban, anyukám is hasonló gondolatokat fogalmazott meg a lehúzással kapcsolatban (főleg a borderline personality disorderrel kapcsolatban, szakorvos).

2014. dec. 14. 03:14
 4/9 anonim ***** válasza:

én is ugyanolyan vagyok, mint te :) csak lányban. melankolikus és flegmatikus keveréke. és valahogy mindig szinte "keresem" azokat az embereket, akik gyengébbek, akik védelemre szorulnak. valahogy ilyen kényszerérzés, vagy nem is tudom.

már mondták, hogy menjek szociális ápolónak, vagy ilyesminek, az viszont nem vonzz.


én nem mondhatnám, hogy azért vagyok ilyen, mert lelki sérült vagyok. vagyis az vagyok valamilyen szinten, mert exem tönkretett és azóta nem tudok bízni senkiben, meg mindig úgy érzem, hogy senki sem figyel rám, na de lényeg, hogy mindig is ilyen voltam, aki az úgymond "gyengébbeket" akarja felkarolni.

17/L

2014. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :) Én jelenleg azon gondolkozom, pszichológusnak megyek.
2014. dec. 14. 14:03
 6/9 gumikacsaszerzetes ***** válasza:
Hát az igazság az hogy nekem is hasonló a természetem és én azt vettem észre,hogy talán azért van mert sok szeretet van bennem. S valamilyen szinten magányosnak érzem magam s kicsit szeretetthiányosnak, s ezeknek az embereknek sok szeretetre van szükségük amit úgy érzek hogy meg tudok adni. persze benne van a segiteni akarás is és az által hogy szeretek boldogság tőlt el. Talán téged is ez tesz boldoggá.
2014. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ohhh utolsó, megfogalmaztad ugyanazt, amit én is már számtalanszor. Eléggé hasonlóak lehetünk ebből a szempontból :)
2014. dec. 14. 19:57
 8/9 gumikacsaszerzetes ***** válasza:
meglehet csak annyi én 16 vagyok :D
2014. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos azért, mert érzékenyebb vagy, mint az átlag. Örülj ennek! Egyébként minden ember sérült valamilyen szempontból. Jó lenne, ha a pszichológusi pályát választanád. Nem olvastam el a teljes szöveget, csak a címet.Bocs.
2014. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!