Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki magány. Éreztétek-e már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelki magány. Éreztétek-e már illetve - mit lehet ellene tenni, ha korlátozottak a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Ez a magány eltér a "hagyományos" magánytól. A hagyományosat elég jól viselem, elszórakoztatom én magam. Nem is szexuális magány - az csak olykor-olykor "zavar" de az ellen legalább lehet tenni.


Nem, a lelki magány ezeknél rosszabb. Olyasmi ez, hogy egyedül érzed maga az egész világon - lelki, érzelmi, gondolati szinten is. Olyan érzés, mint amikor egy hatalmas üres sötét helyen vagy ahol van egy gyertyád és se a falakat nem látod se a kiutat.


Időnként fizikai tüneteket is produkálok: fázom. Mindegy milyen a hőmérséklet a helyiségben, és nem a bőrőm fázik, hanem belül fázom elég rémes érzés nem nagyon tudom hogyan lehet ezt megszűntetni.


A korlátozott lehetőségek alatt azt értem, hogy nehezen ismerkedem másokkal, vannak bizonyos problémáim mint szociális fóbia, paranoia, kevés ismerősöm van, itthonról dolgozom, nem vagyok túl gazdag, kevesen értenek meg.


Hűha, sajnálom a rossz fogalmazást, most is így érzem magam emiatt nem megy túl jól a fogalmazás talán hibákat is vétettem közben.


De mindegy is, annyi érdekel, hogy másoknál is van-e ilyen érzés? És van-e aki ki tudott ebből "gyógyulni"?



2014. dec. 19. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sajnállak, de ezzel kábé kitörölheted a segged.
2014. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kurtz Bickle ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy van a magány és van az egyedüllét. A magány az, amit a többi emberrel kapcsolatban érzel (kellenek ők viszonyítási pontnak) az egyedüllét az pedig az, amikor egyedül vagy. Aztán még idecsapható a szeretethiány is, szerintem te ehhez hasonlót érzel.


Írtam erről régebben egy "cikket", elküldtem neked privátban,

2014. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyen erős magányt még nem éreztem. mit lehet tenni? változtass az életeden. előbb kis változások, aztán belejössz
2014. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Áhh igen én is mmostanában így érzem magam tudom hogy mit érzel most.De ami segíthet az a sport és a emberek közt lenni barátokkal vagy család tagokkal .
2014. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt megkérdezhetem hogy vallásos vagy ?
2014. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!