Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is elvesztette hitét a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is elvesztette hitét a házasságban? 21/L

Figyelt kérdés

Ha elkéne képzelnem mi lesz velem 5-10 év múlva, nem vagyok biztos benne, hogy lesz férjem, gyerekeim. Pedig nem bánnám, fiatalon akarok szülni, 30 fölött már nem (persze akkor is fiatal még az ember). Csak a mai világ már nem erre áll rá. Előbbre való a karrier, a pénz meg az hogy mindenki saját magát helyezze előre. Mert persze egy gyerek már hatalmas felelősség is, onnantól kezdve mindig ott lesz. Szüleim több 30 éve házasok, apám 20, anyám 23 volt mikor összejöttek. Ők is megvívták a saját harcaikat és amikor legidősebb testvérem megszületett még saját házuk, kocsijuk sem volt, mára mégis jó környezetben élünk. Ezt arra írom, hogy sokan azzal érvelnek, hogy az alapokat akarják megteremteni.

Meg a másik, hogy mostanság sok olyat hallottam, hogy családos emberek szeretőt tartanak és ez teljesen elveszi a hitemet a házasságban. Akik tudják, hogy nem monogámok azok ne házasodjanak.


2015. jan. 8. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Én csak téged veszlek el Kérdező
2015. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
a házasság egy nagyon jó dolog, megfelelő emberekkel, megfelelő hozzáállással, megfelelő karrier és anyagi háttérrel és a legfontosabb: a megfelelő korban. ez ma már nem egyszerű de nem is lehetetlen
2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, én meg mindenhol azt látom ismerőseim között, hogy a lányok nagy része már házas/gyereke van, vagy tartós kapcsolata van... szüleim is fiatalon házasodtak, nővérem 24 volt, mikor megházasodott, én meg itt vagyok 24 évesen, aztán még csak kilátásom sincs egy kapcsolatra :/ szóval szerintem van házasodási kedv az emberekben, max nem tudnak egymás mellett megmaradni. 24/F
2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem jelenleg a legnagyobb félelmem hogy lehet hogy ma szeretek valakit, de mi van ha később ez megváltozik, pl. mert a gyerekszülés következtében a teste megváltozik és emiatt másként tekintek rá. Mi van ha túl felszínes vagyok, ő meg válás után mondjuk nem talál mást. Nagyon nagy a felelősség.
2015. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fantasztikus! Én szüleim is korán házasodtak korán szültek gyereket (néha bánom is) de ma már nem ugyanaz a világ van mint akkoriban, eltelt 20-30 év és minden megváltozott.

Azt is szem előtt kell tartani, hogy akkor más világ volt.

Hitem?

Nincs hitem, de nem is akarok megházasodni.

Miért ne lehetne házasság nélkül is boldog élete egy párnak élete végéig?

2015. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tarts te is!
2015. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Visszaadjam a hited?
2015. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én meg adok mellé hitelt is :D
2015. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerencsére előttem több példa áll a jó házasságokra, mint a rosszra, így úgy gondolom, hogy ez nem a statisztikákon, hanem két emberen múlik. Igen, sajnos olyan is van, hogy nem működik.
2015. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagy hiba a szüleidhez hasonlítani a mai világot. Abban az időben sokkal könnyebb volt lakáshoz jutni, a Kádár korszakban nagyon jó volt az életszínvonal a hitelek miatt, viszont ma már azt szívjuk, eladósodott az ország. Az én és sok más, nálam okosabb ember véleménye is az, hogy a házasság mára már felesleges. Egyszerűen nincs értelme. 100 éve azért házasodtak a nők, mert nem volt egyenjogúség, ergo férfi nélkül éhenhaltak, tehát akkoriban létszükséglet volt, hogy valakivel házasodjanak. Ma már bárki járhat egyetemre, diplomázhat, eltarthatja magát, nincs ez a nyomás. Változik a társadalom és mindenkinek meg kell keresni a magához megfelelő társat. Vannak férfiak, akiknek kell a család és a gyerekek, csak meg kell őket találnod. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor szerintem jópár évi együttélés előzze meg a házasságot, ha nem akarsz pár éven belül elválni, mert rájössz, hogy nem is ismered azt, akihez hozzámentél, és a lila köd elülésével már nincs közös jövőtök. 24/F
2015. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!