Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom hiányos szépségek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom hiányos szépségek?

Figyelt kérdés

Ismertek olyan lányokat, akik nagyon szépek, különleges kisugárzásuk van, e mellé eszesek is, és a személyiségük is jó, mégis önbizalom hiánnyal küzdenek?

Mi a kiváltó oka? Lehet ebből hátrányuk az életben?


2015. jan. 27. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elég sokat.

Mi a kiváltó oka? Az önértékelés gyerekkorban alakul ki, ha egy kisgyerekkel azt éreztetik a szülei, hogy nem elég jó, nem kap pozitív megerősítéseket, akkor negatív önértékelése lesz, függetlenül attól, hogy hogy néz ki, mennyire okos, stb. stb.

Az énkép soha nem objektív, hanem a korai külső megerősítésekből alakul ki. Én pl. felnőttkorban szembesültem azzal, hogy átlagon felüli IQ-m van, mert nem azt erősítették bennem, hogy okos vagyok, hanem azt, hogy nem vagyok elég jó, mert mindig többet és többet vártak tőlem.

Hogy lehet-e hátrány? Persze. Az alacsony önértékelésű emberek soha nem tudnak élni a lehetőségeikkel, max. túlkompenzálnak, de az elért eredmények nem teszik őket boldoggá, mert mindig még többet várnak maguktól.

2015. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

önbizalom hiányos embernek nem igazán lehet jó kisugárzása szerintem. éppen, hogy ez adja azt a plusszt, különlegességet, hogy látszik, az illető tisztában van magával, elégedett, magabiztos..


de egyébként ismerek több szép, okos, jólelkű lányt, aki nagy önbizalomhiánnyal küzd. egyikőjükről tudom, hogy gyerekkori bántalmazás, lelki terror áll a dolog hátterében.

szerintem gyakran valamilyen rossz gyerekkori élmény tehet róla, amikor éppen kialakulóban lenne az ember önértékelése. sok hátránnyal tud járni, mert hiában szép/okos valaki, ha nem tudja "eladni" magát (pl egy állásinterjún) akkor lehet, hogy egy kevésbé jó tulajdonságokkal rendelkező, de magabiztos embert fognak alkalmazni. de a kapcsolatokra is rossz hatása van az önbizalomhiánynak, ok nélküli féltékenységet szülhet, tönkre is teheti ezzel.

2015. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Takacs Laszlo 15 ***** válasza:
sajnos lehet hatrany,en jokepu vagyok de 21 eves koromig azt hittem hogy csunya,es a csajozasban ez nagyon befolyasolt negativan.
2015. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!