Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez kell elmenni, ha meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihez kell elmenni, ha meg akarok tanulni normálisan beszélni? Nem arról van szó, hogy nem tudok a lányokhoz beszélni vagy valami, hanem.

Figyelt kérdés

Tehát maga az egyszerű beszélés is problémát okoz. Hadarok, néha dadogok, érthetetlen amit mondok. Igyekszem tenni ellene, de nagyon sokszor elfelejtkezem magamról.

Zavarba ejtő, és nagyon idegesítő is, hogy nem tudom kifejezni, elmondani amit akarok. Milyen doktorhoz (?) kell fordulni aki ebben segít?


2015. febr. 11. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Logopédushoz.
2015. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Csernus
2015. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz. Szerintem valami olyan problémád van, hogy másoknak akarsz megfelelni, félsz, hogy megaláznak-
2015. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lopogédusz szegít :D

Komolyra véve a szót én is hasonló gondokkal kűzdök, de nekem akkor jön elő amikor beszélek de közben más jár a fejemben. Olyankor összekavarodnak a gondolatok a kimondott szavakkal és én se tudom hol jár a fejem.

2015. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Logopédus, pszichológus. Mindkettő.


Ha alternatív módszerektől nem riadsz vissza akkor a sok közül az egyik lehetőség: NLP (Pszichológusok is használják).


Figyeld a beszédedet, jobban gondold végig mielőtt kimondod. Volt dadogós időszakom és az segített. Meg hogy magamnak tükör előtt beszéltem. Kicsit hülyén néz ki először, de nekem bejött.

2015. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hangosan olvassál. Ne motyogva, meg mormolva, hanem hangosan.
2015. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvass értelmes könyveket. Sokat.
2015. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3 Ebben lehet valami. Általános iskolás koromban elég sokat bántottak, megaláztak stb. De ez már a múlté, legalábbis úgy gondoltam. Nem gondolok rá egyáltalán, szinte már el is felejtettem mik történtek, de tudat alatt lehet még befolyásol.

#4 Nekem nem ez a gondom, én pontosan tudom hogy mit akarok kimondani, általában többször át is gondolom , ennek ellenére nem sikerül

2015. febr. 11. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:

"de tudat alatt lehet még befolyásol"

Nem lehet, hanem biztos. Szemmel láthatóan nem tudod feldolgozni. Menj el, kérj tanácsot!

2015. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megpróbálom amiket írtatok, csak végső esetben akartam pszichológushoz fordulni

2015. febr. 11. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!