Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a nők jobban tudnak fogalmazni, a szavakat jobban tudják csűrni-csavarni?

Figyelt kérdés

Nem értem miért van így pl. barátnőmnek csak egy sima érettségije van mégis azt érzem jobban tud fogalmazni mint én.Én többet olvasok, többet is tanultam.Azt nem várom el egy csajtól hogy értsen műszaki dolgokhoz.De amikor nézünk valami olyan filmet aminek már van története(pl maffiafilmek stb.), na azokat egyáltalán nem érti.Nem tudja mi miért történik a filmben, egyszerűen nem látja az összefüggéseket...

Több exem is elég jól tudott kommunikálni, de egyik sem volt valami eszes, inkább átlagos.Persze van az ismerősi körömben 2 olyan csaj aki meg b@@@túl okos és diplomás mindkettő, na itt már magasabb volna a léc :)


Szóval elnézést kérek előre is a női nemtől, és nem gondolnám hogy mi okosabbak lennénk nálatok.



2015. márc. 7. 10:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet egyébként azért mert ti csajok többet pletykáltok, jobban kibeszéltek dolgokat?
2015. márc. 7. 10:24
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán jobb a beszélőkéjűk.
2015. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mert egyfolytában pofáznak.
2015. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez nem jellemző. Nálunk a családban mindig is a férfiak voltak akiknek jó a beszélőkéjük. Apukám üzletember, úgy csűri-csavarja a szavakat, úgy tud beszélni! Anyukám csendesebb. A nagyszüleimnél is ez a felállás és nálunk is. Én alig tudok megszólalni emberek előtt, csak hebegek, habogok, vagy kukulok, a férjem meg csak úgy mondja, rakja.... és jól és meggyőzően.
2015. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A nők a verbalitásban jeleskednek. Ennek evolúciós oka van: ők gondozták a csecsemőt, és az utód életbenmaradása szempontjából létfontosságú volt kommunikációs képessége. Ennek neurológiai hozadéka, hogy a nők bal agyfélteke dominánsak, ahol a beszédközpont található (Broca-mező). A nők érzelmek kifejezésére, kapcsolattartásra használják a beszédet, a férfiak problémamegoldásra. Ezért tűnik beszédük sokszor felesleges csacsogásnak.
2015. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tehát. Van egy tucat ember, akit összehasonlítottál saját tapasztalataid alapján és ebből azt a következtetést vonod le, hogy kétféle ember létezik.


Ahha!

Személyiségi tesztekről hallottál már? Keress néhányat a neten szerintem. Sokat segíthet a kérdés megértésében.

2015. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Átlag. Általában a férfiak agresszívabbak, mint a nők. Főleg nyílt agresszióra gondolok. Ám ez az adott individuumról nem mond semmit. Egyénenként változó... De az ember hajlamos általánosítani, sztereotípiákat gyártani, mert mekönnyíti a társas világban való eligazodást. Iránytű.
2015. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez egy magán vélemény. Szerintem meg az egyént érdemes megismerni, nem a sztereotípiát. Sokan összekeverik a személyiséget a viselkedéssel. A személyiség az, ami én vagyok, a viselkedésem meg az, amit a másik vált ki belőlem.
2015. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sztereotípiával állsz hozzám, és magadban kitalált elméleteket lejátszva közeledsz felém, azt fogod kapni, amit kérsz, és nem azt, ami én vagyok :)
2015. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztereotípiákhoz és közhelyekhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem minden az, aminek látszik... És ezt sokan nem képesek felfogni. Ezért saját magukat csalják csapdába. Ahol az egyént elhanyagolják, ott nem emberi kapcsolatokról van szó.

[link]

2015. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!