Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Teherbe este és még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Teherbe este és még csak 18 vagyok, szerintetek ha elvetetném az gyilkosság?

Figyelt kérdés

2015. márc. 11. 19:06
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/181 Saavedro ***** válasza:
54%

"A drog meg teljesen más tészta, nem is értem miért keverted bele. "


Mert a hedonizmushoz nagyon közel áll.


Am oké ez így, részemről, kivéve ezt: "egy betervezett gyerek voltam és nem tettem volna tökre senki életét sem."


A 'nem betervezett' (profán: a semmibe összeb szott) gyerek sem tette volna tönkre senkinek az életét, nem az embrió kezd el könyörögni, hogy 'ugyanmár próbálkozzatok'.

2015. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/181 anonim ***** válasza:
0%

1. A Gyermeked megölése nem megoldás. Ez nem is lehet etikai kérdés.

A "nem kívánt gyermek" mikor következik be?

Ha olyan valakivel folytatsz szexuális viszonyt akivel csak a testi igényed vezeted le. Szval nincs kötődés a két fél között...csak testi vonzalom. Ilyenkor menekül ki az egyik "bátor" az általad használt demagóg önsajnáltatásos kifogásokkal.

Ehez természetesen szükséges valamennyi szellemi érettség is! tehát nem fexem össze fűvel fával, 10 évesen...és nem árt tudatába lenni annak hogy nincs olyan modszer ami 100% os védelmet nyújt. Ez mind a felvilágosítás hiányából ered. Tehát ha meg akarsz előzni egy nem "kívánatos gyereket" előbb a velejáróját is meg kell előznöd. Máskülönben mindenki egye meg amit főzött...


2.Erre csak anyit érdemes mondani, bánj úgy másokkal ahogy szeretnéd, hogy veled is bánjanak.


3. Az egyén szociális helyzete már külön pontnak kellet volna lennie. Az hogy vannak szegények-gazdagok idősek és fiatalok egy természetes dolog. Mindenhol vannak. Ki hová születik, és persze mindenki a maga módján törekszik ara, hogy a legjobbat kihozza magából. Vagy nem...de azokért nem is kár.

Nem kell ahoz gyerek, hogy minimálbérért dolgozz akár 2 műszakban sem.

A gyerekvállaláshoz, lásd 1.pont szellemi érettség szükséges.

Tehát elkell jutnod egy olyan pontra mikor önzetlenül tudsz adni. Nem az a fontos, hogy menyi pénzt viszel haza, hanem hogy azt a pénzt kinek szánod. magadnak élsz dolgozol, vagy akit szeretsz? És hagyjuk nyugodtan azt hogy menyiért. Normális helyzetben sem magadra költöd a pénzt, nem te jársz el szórakozni és stb, hanem a gyerekednek veszel mozijegyet majd.

Nőknél egyébként az anyai ösztön is létezik, erröl neked fogalmad sincs, hiszen nem fog benned növekedni soha egy kis élet, ami hasonlít rád. Tehát önmagától az a gondolat, hogy megölje, fel se merül benne.

Az hogy beleültetnek a fejébe, és a te fejedbe is karrierista célhajhászós üzeneteket, miszerint 40 évesen kell családot alapítanod, nem zárja ki a tényt hogy ne lehessen gyereked korábban.

Az biztos, a családjának a biztonságára mindenki törekszik. De ha a mai helyzetből indulunk ki senki ne szüljön ahol nem dolgozik mind a két fél és nem visznek haza 3-400 ezret tisztán havonta...

A pénz sem minden. Apukám sem hozott haza soha ennyit, mégis ketten voltunk testvérek és felnőttünk! úgy hogy soha nem szenvedtünk hiányt semmibe. Szóval az anyagiaskodásod, nem indokolt, és nem lehet egy gyermek a gyermeked elé helyezni. Még ha "váratlanul" is jön.


4. Ha abortáltak volna korábban, nem tudnál semmiről semmit. De ne ártatlanul és tudatlanul ítélkezz egy érettebb tapasztaltabb emberel szemben. Ha ez igaz lenne, simán felköthetnéd magad, hisz nem tudhatod menyit fogsz még szenvedni az életben. Sőt azt se ,hogy milyen örömök élnek majd.Mint ahogy azt sem tudhatod, a gyereked annyi idősen milyen életet fog élni.Ez önbíráskodás, egy ártatlan meg nem született élet felett, a tét, az hogy élhet, vagy neked karrier kell. Nem is tudom ,hogy lehet azzal a gondolattal együtt élni, hogy nincs többé soha az a kis gyerek mert elvettem az életét, x évvel ezelőtt! Egy "be nem tervezett" gyerek hogy tudná tönkretenni az életed? inkább te teszed tönkre mindkettőtőkét. Azzal hogy körültekintés nélkül megfogant, egy olyan valakivel akihez nem is köt semmi...Csak az a baj, erről a kisbaba nem tehet. Ő csak élni akar, te meg menekülni gyáván a karriert hajszolva.

Nekem is fontos a karrier, és a családom biztonsága. De nem az életük árán.

2015. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/181 anonim ***** válasza:
54%
És még annyit hozzátennék, hogy sok mindent nem lehet pénzért megvenni. Ilyen a szülői szeretet, a példamutatás, nevelés, és az együtt töltött emlékek amit egy család adhat. Mert lehet neked akármennyi pénzed, ezeket nem pénzben mérik.
2015. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/181 anonim ***** válasza:
75%

1. nem feltétlenül olyanoknál történik meg akik csak alkalmi szexet folytatnak. Például egyik 18 éves ismerősömnek most lett gyereke pedig nem tervezték. A barátnőjével pedig évek óta vannak együtt.


3. Nem karrierista életmódra nevelnek és nem is vagyok karrierista bármennyire ez jött le a kommentjeimből. Inkább családközpontú vagyok mint karrierista. Viszont én úgy tervezem az életem hogy az anyagiak ne szólhassanak közbe ha olyan a helyzet. Tény hogy nem szükséges sok pénz a jó élethez. Viszont több pénzzel sokkal egyszerűbb az élet és sokkal kevesebbet stresszel az ember és több mindenre van lehetősége. Például a családom ne mengedheti meg magának hogy külföldön nyaralhasson. Én ezt és még sok más dolgot meg szeretném adni a saját családomnak később. És ez egy érettségivel meg egy diákmunkával nem fog menni.


4. Teljesen más a kettő. Én már megtapasztaltam az élet jó és rossz részét is. Tudom milyen jó dolgok lesznek még az életben és kíváncsi is vagyok, éppen ezért nem ölöm meg magam, annak ellenére hogy tudom hogy lesznek rossz dolgok is. Egy embrió még semmit sem tud semmiről.

A tudattal pedig könnyű élni. Az embrió egy folyamatnak a legelső fázisa ami még nagyon kezdetleges. Az én szememben ez teljesen más mint egy magzat vagy egy kifejlett ember. És úgy tenné tönkre az életem (mint már ezt nagyjából a kommenteim 1/3 részében leírtam) hogy meggátol vagy legalább is nagy mértékben korlátoz a jövőm és a tervezett életem kiépítésében. Emellett belekényszerít egy olyan életmódba amit nem akarok és nem vagyok rá felkészülve. Ráadásul nem akarok úgy gyereket hogy nem is szeretem és nem is akarom hogya gyerekem legyen. Akkor meg miért ne alkalmazzuk az abortusz? Az sem jobb ha olyan hylre születik ahol szarnak rá és nem szeretik őt. Ahol ő csak egy baleset, nem pedig egy család része.

2015. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/181 anonim ***** válasza:
75%
És igen vannak ezek a dolgok amiket nem vehet meg az ember. Viszont ha az ember nem akarja a gyereket, sőt egyenesen tiltakozna ellene de mégis hagyja megszületni, ott nem fog túl sok szeretetet kapni. Emlélekből is csak annyi lesz hogy a szülők széttolgozzák magukat az érettségiükkel azért hogy legalább enni meg számlát fizetni legyen esélyük. És nem sok 18 éves ért a neveléshez, egy azért mert még szinte gyerek és érettlen, másik mert erre nincs felkészülve mert ez egy hírtelen jött dolog.
2015. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/181 anonim ***** válasza:
0%

Kinek mi a fontos a jövöben. Neked egy felhőtlen külföldi nyaralás, még annak az árán is hogy korábban ezért feláldoztad a gyereked. Ugye nem gondolod komolyan ezek után hogy családcentrikus vagy? A család biztonsága fontos szempont. De nem a család élete árán. Ha megölöd a gyereked miről is beszélsz? Azt hiszed x év után ugyan azt a gyereket kapod vissza? Nagy tévedésbe vagy. Még a testvérek se hasonlítanak egymásra. Mindenki külön személyiség.

Egyébként később a saját gyereked még megteremtheti az egzisztenciáját. Szval azért mert nem nyaraltatok olaszba (megsúgom mi se éssokan mások) még lehet teljes normális és boldog élete. Egyébként mostanra megtehetném. De fontosabb dolgok is vannak az életbe ami boldogá tesz. Szval később még túltehet rajtad is...enyit arrol hogy kinek szúrod el az életét. Itt csak rólad és az önző hozzáálásodról van szó. Te egyszerűen nem vagy családérett, nemtudnd szeretni a gyereked. Más attól még tudná. Bulizzál, éljél még egy kicsit. Mást meg nem buzdíts ilyen aljas cselekedetre, mert nem a te életed.

2015. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/181 Saavedro ***** válasza:
65%

"1. nem feltétlenül olyanoknál történik meg akik csak alkalmi szexet folytatnak. Például egyik 18 éves ismerősömnek most lett gyereke pedig nem tervezték. A barátnőjével pedig évek óta vannak együtt. "


Nem kell FELTÉTLENÜL b szni. 100%-os prevenció!

2015. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/181 anonim ***** válasza:

Istenem... legalább a szövegértés menne ha már a gondolkodás nem.

Példának írtam ezt a nyaralós cuccot is nem arról beszélek hogy nekem a nyaralás a legfontosabb le negyél már agyhalott könyörgöm :D Komolyan felbasz hogy mindenben csak azt keresed hogy mibe köthetsz bele, ha meg nincs mibe akkor keresel valami ürügyet...

és igen igazad van. Nem tudnám szeretni azt a gyereket akit nem akarok és nem is várok. Azt tudnám amelyilyik nem egy véletlen során születne meg hanem betervezett lenne. Ha meg nem szeretem és és nem is akarom akkor meg értelme nincs meghagyni. De ezt már előbb leírtam csak ugye mint most is te csak azt veszed ki a kommentemből amibe beleköthetsz, hába nem érted amit mondok.

Nem is értem miért vitatkozok ilyem gondolkodásra alkalmatlan emberrel mint te vagy...

2015. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/181 anonim ***** válasza:
54%

Te is jól tudod, a nyaralás csak egy azoknak a "vágyaknak" amiket kifogásként felállítasz. Saját példádon akadtál, ki mint leírtam már korábban, nem jutottunk volna ide, ha az emlegetett szövegértés valóban menne.

9. oldal egyébként, de rokkan embertársamnak segítek:

"Ez a torz világkép - a kamatrabszolgaságon túl - a határtalan önzés egy olyan fokára sodorta az emberiség "fejlettebb" részét, melyben teljesen elfogadottá vált, hogy abban az esetben, ha valaki mindezeket az anyagi célokat, szerzési vágyának kielégítését veszélyeztetve látja, saját - még meg nem született - gyermeke által, minden további nélkül dönthessen annak életéről, pontosabban haláláról, meggyilkolásáról."

Nekem nem lenne gyerekem olyantól, akit nem szeretek. Mert nem fexem össze fűvel-fával-bokorral.

Másrészt leírtam pár aranyszabályt amit érdemes betartani. Így számomra a "nem kívánatos" gyerek fogalma is ismeretlen. Ebből következik az életedet nem a gyerek rontja el hanem a saját magad felelőtlensége, és önzése.

2015. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/181 anonim ***** válasza:
És tudatlansága. Pont.
2015. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!