Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne az alapvető különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lenne az alapvető különbség férfi és nő között?

Figyelt kérdés

Úgy figyeltem meg, hogy egyszerűen teljesen másképp éli meg a két nem a szerelem érzését. Tehát a szerelmi életben a legtöbb férfi a másik felet (ergo a nőt) helyezi előtérbe, míg ezzel szemben egy nő, szinte kizárólag saját magát.


Erre a gondolatra amúgy a 'I'm not there- Bob Dylan életei' című filmben is tesznek utalást, csak nem mondják ki ilyen nyíltan.


Szerintetek mennyire igaz?

(És ne feledjétek, szerelmesekről van szó, nem ér olyan példát hozni, ahol az egyik fél (a férfi) nem érez szerelmet, csak kihasználja a másikat)



2015. márc. 28. 17:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
"De ez nem ok arra, hogy bármiféle pejoratív felhanggal beszélj EZUTÁN a nőkről." :))
2015. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

#8


Nálunk ez éppen fordítva van. A férfi pattan, nála van szabott ideje a csóknak, szigorúan este, mikor már minden teendő letudva, soha semmi spontaneitás, és szombat a szexnap.


Erősen válásgyanús állapot ez.

2015. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

hát azért betáblázva lenni durva... nem azt mondom, hogy a "csókidő" az kötött, nem így gondoltam

így betáblázva... ez kb elveszi a kapcsolat spontaneitását (ami alapja pl a szexualitásnak) meg az egész szabad érzését

nem munkamániás az a pasi véletlenül, 12es? nekem eléggé úgy jön le, mintha egy ilyen "órarenddel" leginkább a munkához, kipipálható feladatokhoz hasonlítana a kapcsolat...

2015. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#11


Bocsi, ezt elnéztem. Rendben. :)

2015. márc. 28. 18:38
 15/29 anonim ***** válasza:
Nem munkamániás, én inkább az érdeklődés lanyhulására tippelnék irányomban, amit ezzel a mindig teszek veszek-kel jól ki lehet bekkelni.
2015. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

hát... ez így tényleg szar...

egy párterápia amúgy az ilyet még vissza tudja hozni, ha van rá akarat!

2015. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szívesen ennéd a túrógombócot azon semmiféle terápia nem segít.
2015. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy ez így lenne. sőt, szerintem fordítva van. Egy nőnek mindig a párja a legfontosabb, a barátnőit is simán hanyagolja miatta (persze sok olyan nő van aki utána ugyanezt várja el a pasijától)


Én mindig olyat főzök amit ő szeret, szívesen takarítok, mosok rá (pedig én is dolgozom), nevelem a gyerekét, mindig meghallgatom őt, amikor gondja van. Ő a világom középpontja.

És amikor fiatalabb voltam, beleestem én is abba a hibába, hogy azt hittem, ugyanezt várhatom viszont. Hát nem. Mostanra viszont megtanultam a leckét, és szakítok időt magamra is. Megtanultam, hogy ha én nem törődöm magammal, más sem fog. Azóta ő is jobban fellelkesedett. Szerintem a nők sokkal hamarabb feladják magukat mint a férfiak. Nekünk meg kell tanulni kiállni magunkért.

2015. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha valóban szerelemről van szó, az két emberről szól, bár általában a másik boldogságát valamivel előbbre helyezzük, és ezt mindkét fél így éli meg.
2015. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#18


Szerintem az írásodból lesüt, hogy te leginkább pont magadat helyezed előtérbe, mégha a látszat csal is. Miről is szól a válaszod? Én, én, én, én....

2015. márc. 28. 19:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!