Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya megtilthatja a 19...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy anya megtilthatja a 19 éves lányának, hogy a külföldi barátaival találkozzon?

Figyelt kérdés
Nem külföldről, hanem abban a városban ugyanúgy egyetemisták, ahol a lány lakik. Az anyja megtilthatja, hogy találkozzon velük, vagy elmenjen más lakására? Abba is van beleszólása, ha a lánya az ő által fizetett albérletbe (ahol csak a lány lakik) felhívja a barátját?
2015. márc. 30. 14:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha a lánynak fekete bőrű fiúja lenne, tőle eltilthatná a lányt?
2015. márc. 30. 14:37
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem 1 nagykoru lany azt csinal amit akar...
2015. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jogilag nem. De ha erős a tárgyalási pozíciója, akkor lehet h el tudja érni. Pl. megvonja az anyagi támogatást, kitagad az örökségből, kitagad a családból, stb. Láttam már ismeretségi körben olyat, hogy ezek után a lány dobta az arab barátját, csak hogy a család visszafogadja.
2015. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nincs, de majd mindjárt jönnek az "okos" emberek akik megmondják, hogy amíg az anya fizet addig kb. teljes hatalma van a lány felett és ha az nem teljesíti a parancsait akkor akár ki is dobhatja az utcára.

Természetesen nincs így, mondd meg anyádnak, hogy találkozol a barátoddal, ha tetszik neki, ha nem, ha emiatt kitesz, akkor jó szar anya. :D

2015. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne csináld a feszkót amíg ő pénzel.Ne mond el hogy találkozgatsz a pasival,és kész.
2015. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt megtilthatja, hogy kit hoz haza, sőt, zsarolhatja is, hogy "ha azzal a fiúval vagy, nem kapsz enni, oldd meg magadnak!". Lehet mondani, hogy 18 éves kor felett már felnőtt, azt csinál, amit akar, de míg a szülői házban van, szüleitől függ, sajnos ha a szülő hülye/maradi/hisztis, hiába nagykorú, döntenie kell, hogy engedelmeskedik, vagy le kell mondania pár jogosultságáról. Normál esetben nem, nem tilthatja meg egy anya.
2015. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Oda mehetsz, ahova akarsz, ebbe semmilyen beleszólása nincsen, mivel már jogilag felnőtt vagy. 18 éves kor alatt rendőrséggel hozathatna haza bárhonnan, de már nem. Max. rád küldi őket, te pedig jelzed, hogy önszántadból tartózkodsz ott, ahol, és békén hagynak.

Az albérlet, amiben a lány lakik, kinek a nevén van?


Egyébként én a helyedben megpróbálnék kompromisszumot kötni az anyával, mert ha teljesen tőle függsz anyagilag, a lázadás csak tönkreteszi az életedet. Hiába vagy most szerelmes valakibe, nem biztos, hogy ha anyád megszünteti a pénzelésedet, majd ő eltart...

2015. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem haza vinném abba a házba, ahol ő is lakik, hanem csak oda, ahol én lakom, ő meg csak fizeti a lakbért, úgyhogy a fiú még a jelenlétével sem zavarná. egyébként a srác nem afrikai, hanem egy európai országban született és nőtt is fel.
2015. márc. 30. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha anyád nem lakik abban az albérletben, ahol te élsz, mégis honnan tudná, hogy felviszed a fiút? Vagy oda jár ellenőrizgetni? Esetleg be van kamerázva a lakás?
2015. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tiltakozni fog ellene, de felnőtt vagy. A lakbérre valót te is meg tudnád keresni (éltem egyetemistaként albérletben, magamnak fizettem). Nem kell mindenhez a szülő tudta és beleegyezése. Felnőtt vagy, a te életed. De még 5-10 év múlva is bele fognak szólni az életedbe a szüleid, ha hagyod magad (nálunk is ez van).
2015. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!