Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az az apakomplexus? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az apakomplexus? Hogy lehet belőle kigyógyulni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem néztem utána, mielőtt bárki hurrogna, de úgy tudom az apakomplexus az, amikor egy fiatal nő körülbelül apja korabeli férfit választ magának párul, mert az édesapja helyét akarja vele pótolni. Persze a nő evvel nincs tisztában, egyszerűen az a férfi vonzza őt, vele érzi jól magát. Ez többnyire (tudomásom szerint mindig) lelki eredetű probléma, valami történt az illetőn nő apjával, esetleg nagyon ragaszkodott az apjához, és ezért keres ilyen férfiakat, akik hasonlítanak rá. Pszichológus segíthet rajta, feltárja a probléma okát, és kezeli.

Férfiaknál ez mindenben fordítva az anyakomplexus.

2010. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az apakomplexus fogalmát elsősorban abban az esetben használjuk, ha egy lány, vagy egy nő tartósan idősebb partnert választ magának. Tehát fontos, hogy ez nem egyszeri eset!


Freud szerint a nők azért választanak egy érett férfit, mert nem kaptak elég szeretetet az apjuktól. Ez lehet egy korai halálozás-, válás-, különélés-, vagy egyszerűen csak elhanyagolás miatt is. Persze csak akkor érvényes a megállapítás, ha senki nem pótolta az apa szerepét a családban. Ilyenkor nem társat keresünk egy kapcsolatban, hanem az apát. Egy olyan férfit, akire valamilyen tulajdonsága, vagy elért eredménye miatt felnézhetünk. Ugyanakkor ezek a nők nem képesek hosszú ideig elviselni egy férfit az életükben.

2010. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is valami hasonló dologban "szenvedek",de nekem még él az apukám és nincs semmi baj velünk... nagyon szeretem és ő is.. és nem ver,semmi olyan nincs..

Mégis az idősebb férfiakhoz vonzódom jobban.. és hát elléggé apakomplexus féle dolognak tűnik.. nemértem,akkor nekem miért? L/16

2010. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!