Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom nélkül soha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom nélkül soha nem lesz párkapcsolata senkinek? Az önbizalom garancia rá?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
nem... kell pénz is :)
2015. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
már a kérdés is rossz. az önbizalom garancia? tudod hogy hogyan kell önbizalmat szerezni? mert én tudom.
2015. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 hogy kell?
2015. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az önbizalom szerintem a beugró. Emlékszem nekem az első szerelmem semmibe se vett, mert félénk voltam. Habár jó barátok lettünk és bemutatott az első barátomnak, akivel kapcsolatot létesítettem.
2015. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Elmondod hogy kell?
2015. máj. 6. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:

önbizalom nélkül is lehet, de nehezebb így, és ráadásul nagyobb eséllyel megy tönkre a kapcsolat, ha az egyik (vagy netán mindkét) fél önbizalomhiányos.


na de a lényeg, hogy az egészséges önbizalom mindig előny :)

2015. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kéritek elmondom. Önbizalmat, mindig csak egyetlen napra lehet szerezni. Úgy, hogy ha kockáztattok és bejön. Tegyük fel, hogy egy lánynak tetszel és 95%ig biztos vagy benne hogy ha összeakarnál jönni vele sikerülne és tegyük fel, hogy van egy másik lány is aki viszont neked tetszik de csak 50%ot adsz a sikernek. Ha a 95%-os lányt választod valószínű bejön a tiéd lesz. Nyersz 5 egységnyi önbizalmat. Ha az 50%-osat nagy az esélyed a kudarcra, de a sikerül! 50 egységnyi önbizalmat kapsz.

Így nyertél 5 vagy 50 egység önbizalmat csajozásban, de ugyan ez áll az élet minden területére.

Kockázat nélkül nincs önbizalom és nincs siker sem, ezért rossz a kérdés.

2015. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az életben általában semmire sincs garancia. A párkapcsolatra meg aztán pláne semmi.


Ámde, van a matematikában a "szükséges" és az "elégséges" feltételek fogalma. Rémlik, ugye? A levegő szükséges az életben maradásodhoz, a forrásban lévő víz elégséges egy zacskó tészta megfőzéséhez. Az előbbi esetben anélkül nincs dolog, de kell még más is hozzá, míg a második esetben ennyi elég, a többi dolog (pl fűszerek) már opcionális.


Na, az önbizalmat is így képzeld el. Az önbizalom szükséges, de nem elégséges feltétele a pártalálásnak. Kell hozzá, mert anélkül nem lesz semmi, de ezen kívül még millió más dolog is kell. Ezért nem garancia rá, hogy lesz. De nélküle meg azt a garanciát kapod, hogy nem lesz.

2015. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit kiegészítésül az előző két (egyébként nagyon jó) hsz.-hoz, hogy az önbizalomnak a realitás talaján kell állnia hogy úgy mondjam, tehát egyfelől csak magadnak tudod megszerezni lépésről lépésre és viszonylag hosszú idő alatt, ebből viszont az következik, hogy ha csak "bemantrázod" magadnak hogy van önbizalmad közben meg nincs, akkor az olyan kábé mint a pénzen vett barátság: igazából nem ér semmit.
2015. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sok mindenben egyetértek. én úgy látom, hogy a bátorság és az önbizalom egymást gerjesztő folyamatok. bátornak kell lenni és sikernél nő az önbizalom attól még bátrabb leszel és így tovább. ámde kissé olyan mint a kukta, ha túlnyomás lesz benne önbizalomból ego, és kivagyisággá válik, ha pedig hagyod letörni magadat akkor lefagysz, és vákuum lesz benne :)


az egész kiindulási alapja, egy standard állandó bátorság skill amivel nekiindulsz a folyamatnak és nem hagyja letörni teljesen az önbecsülést a sikertelenségek esetén sem. erre amúgy nagyon jók a sportok, amik nemtől és főleg a másik nem visszajelzései nélkül képesek szinten tartani ezt :) acélozza a jellemet az ilyen elfoglaltság.


mindig azt mondom, hogy az élethez kell bátorság és "őrűltség is". "miért ne?" alapon. ha ezt felvetted helyrejössz tutira. és arra garancia, hogy legyen barátod/barátnőd.


De arra, hogy ez a barátnő meg is maradjon akár életed végéig is párként ahhoz ezer más is kell, és bizony garancia sikeres párkapcsolatra sosem les. ez egy ilyen játék.

2015. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!