Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy :...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, hogy : Az ember nem monogám, de a férfinek joga is ez?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Támogatom!
2015. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A de előtti résszel még egyet is tudok érteni.

De a férfinek sincs joga megcsalni a másikat, akkor hagyja el és keressen másikat, de ne a párja tudta nélkül dugjon mással is.

2015. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 opened paradise ***** válasza:
100%
Azt,hogy hüüülyeség!
2015. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az első igaz, akkor a második rész is, elvegre ha az emberek nem monogámok, akkor joguk is van hozzá, hogy ne legyenek azok. Akkor viszont ez vonatkozik a nőre is, az is ember.

Egyébként meg ez kultura függő, és ki is mondják kire vonatkozik az adott társadalomban. Tudtommal Magyarországon például a bigámia törvénybe is ütközik. Általánosságban europában a monogámia az elterjedt.

2015. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahogy én mégis azt érzem,hogy ez igaz mondás. Mert igaz,hogy mindkettő fél hűtlen,vagy szeretne az lenni,de a férfi ,ha megteszi akkor afelett eltekintenetek általában,sőt még a nőt hibáztatják,hogy biztos vele volt a gond.De ha egy nő teszi meg ezt akkor elítélik és nincs bocsánat.
2015. máj. 8. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: lehet, hogy korábban így volt, de én mostanában megfordulni látom ezt a tendenciát.
2015. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És egy nőnek miért nincs ilyen joga?
2015. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt az, hogy kit ítélnek el érte, egyáltalán nem így van, az emberek akik elítélnek egy nőt hűtlenségért, azok szerintem ugyanúgy elitélik a ferfit is. Vannak persze olyanok, akik szerint ez nem baj, gondolom ők eleve a megcsalók táborát erősítik.


Szerintem ha poligámiáról beszélünk, ott nem létezik a hűtlenség fogalma. Ha hűtlenségnek nevezzük, hogy mással van együtt, nem a parjával, az már monogámia.

2015. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen, hogy a társadalom vagy az emberek hogy ítélik ezt meg. Teljesen mindegy. Az a fontos, hogy te mit gondolsz. Részemről aztán dobálózhat a férfi ilyen nagy szavakkal, akkor is ki lesz rakva a szűre ha ilyet tesz. Hál istennek ilyen még nem fordult elő.
2015. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5-höz: Már a Biblia is foglalkozik ezzel a kérdéssel. De az vesse rá az első követ... stb.

A többnejűség ma már kevés helyen divat, és ugye ebben az esetben az nem megcsalás, ez egy jog. De ez más kultúra.

Úgy tudom, vannak olyan kultúrák is, ahol egy nő több férfi ágyasa. Ott az a jog szerinti állás.

Az emberi kapcsolatok túlnyomó többségében a monogámia az elfogadott.

A kérdésedben a jog szó zavar, szerintem ne erre fókuszáljunk. A férfiak minél több nőt akarnak meghódítani, ez hormonálisan van kódolva. A nők nem. Ezért általánosságban a kérdésedre azt lehet válaszolni, hogy az ember - a mi kultúránkban - monogám, és nincs a férfiaknak külön más joga.

Amíg el nem kötelezi magát valaki egy másik mellett, addig váltogathatja partnerét, míg csak akarja, azonban kapcsolatban másik kapcsolatot létesíteni az megcsalás. Szándékosan nemírok férfit vagy nőt, mert ez mindkét félre vonatkozik. Az a maradi nézet, hogy a férfiaknak egyesek elnézik a megcsalást, a nőknek pedig nem, ez a kulturáltsággal ki fog menni a divatból. A nyitott házassággal én személy szerint nem értek egyet, az a megcsalás tudomásulvételét jelenti.

2015. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!