Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes feljelenteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes feljelenteni egy ilyet exet és ha igen, akkor milyen megnevezéssel?

Figyelt kérdés

A barátnőmet az exe folyamatosan zaklatja, volt már, hogy a házuk előtt, késsel a kezében öngyilkossággal fenyegetőzött, miután szakítottak. Volt olyan is már, hogy egy korábbi barátjának behúzott, de több barátját is fenyegette. Sajnos akkor nem jelentették fel.

Az ex rendszeresen feltöri, vagy legalábbis valamilyen módon elolvassa a barátnőm facebook üzeneteit, talán még a Skype-ját is. A fiókok megfelelő, azóta többször cserélt erős jelszóval rendelkeznek. Mivel régebben rendszeresen hozzáfért a barátnőm és családja gépeihez, amik azóta is azon beállítások szerint futnak (rendszergazda az ex), így gyanítom, hogy valamilyen fajta megfigyelő programot (keyloggert valószínűleg) telepített a gép(eik)re, ami azóta is működhet (2-3 éve).

A barátnőm gépét át fogom vizsgálni (programozó vagyok), és ha nyomát találom ilyen tevékenységnek, akkor érdemes feljelenteni az exet, vagy nem várható, hogy a bíróságon bármi érdemlegeset tudnánk elérni? Itt ugye a facebook üzenetek csak részletkérdés, de ilyen megfigyelő szoftverekkel banki és egyéb érzékeny adatok is a birtokába juthattak az exnek. Az öngyilkosságis, illetve barátot megtámadós eset felhasználható még így, vagy a barátnőm, szülei és barátai elmondása nem elég, esetleg 2-3 év alatt elévült egy ilyen eset?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?



2015. máj. 17. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A gepet telepitsd ujra, mert nem sok esely van ra, hogy megtalald (foleg, ha egyedi a keylogger).

A gepen es a routeren kivul a telefonjat is nezd at! (kiveve, ha butatelefon)

Ha nem rootolt, akkor factory reset, es ujra felteszed ami kell neki. Ha rootolt, akkor ujra feltett gyari image a legjobb.

2015. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A telefon egy Samsung Omnia HD, tehát Symbian. Az eddigiek alapján azt mondanám, hogy az tiszta, mert onnan semmilyen infót nem hallottunk vissza, ha jól tudom, de nem vagyok jártas az ilyen koros oprendszerekben, úgyhogy az is utánanézést igényel.
2015. máj. 18. 15:09
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérdező neked semmi közöd az informatikához. 2es kommented alapján írtam, a többit nem olvastam el.
2015. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A hackelgetős részéhez tényleg nem sok közöm van, főképp, hogy még csak egyetemistaként tanulok, és ez a rész egy általános szinten felül nem is nagyon érdekel. Eddig nem volt rá szükségem, hogy jobban elmerüljek ezen témában.
2015. máj. 18. 21:44
 15/16 A kérdező kommentje:
Bár kicsit bővebben is leírhatod, hogy mi a problémád, tekintve, hogy ha nem egy nagyon jól elrejtett, jól megírt programból van szó, akkor azért nem annyira elszállt gondolat megnézni, hogy hátha megtalálom.
2015. máj. 18. 22:01
 16/16 anonim ***** válasza:

2012. évi C. tv.:

"Zaklatás

222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha vannak tanúk, és egyéb bizonyítékok, üzenetek, stb... híváslisták, számítógépes nem tudom mik,(ezt neked kell tudni), akkor érdemes bemenni a rendőrségre feljelentést tenni. Esetleg előtte lehet beszélni az elkövetővel, hogy amennyiben nem fejezi be, akkor fel lesz jelentve zaklatás miatt. Szerintem ha értelmes ember, ekkor le fog állni. Ha mégsem, akkor mehet a feljelentés.

2015. máj. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!