Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg valakinek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg valakinek, hogy az aluledukáltsága miatt nem szeretnék vele tovább ismerkedni anélkül, hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Gondolhattok felszínesnek, ahogy jól esik, nagyon kevés "kritériumom" van a másik felé (külső egyáltalán nem érdekel, amíg ad magára az illető), de olyannal nem akarok ismerkedni, aki főiskola alatti végzettséggel rendelkezik, vagy nem éppen tanul még a felsőoktatásban.

Elkezdtem több emberrel beszélgetni már, de amint kiderül, hogy egy darab érettségijük, vagy szakmájuk van, nem akarom tovább húzni egyikünk idejét sem, viszont megbántani sem szeretném.

Mit tudok ilyenkor mondani?


2015. máj. 20. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi a za zedukákcság?

Amúgy "bocs, nem vagy az esetem", vagy hasonló. Ezt szokás mndani, ha nem akarjuk elmondani, mi nem tetszik nekünk a másikban

2015. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mumusan ***** válasza:
Ez egy nagy baromság tőled. De hogy válaszoljak is, mondd meg nyíltan hogy neked magasabbak az igényeid. Ha őszinte vagy az korrekt, és lehet hogy fáj, de igaz. Ha meg kamuzol valamit akkor tökmindegy mit.
2015. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A "bocs, nem vagy az esetem" nekem kicsit bunkónak tűnik...

Ha meg azt mondanám, hogy magasabbak az igényeim, azzal azt fejezném ki, hogy ő értéktelen az én szememben. Pedig ez nem igaz, minden fajta munkának meg van a maga létjogosultsága és mindre szükség van. Ugyanúgy értékesnek tartom a kevésbé iskolázott embereket is (ha akarnak dolgozni).

2015. máj. 20. 16:43
 4/12 anonim ***** válasza:

nagyon kedvesnek látszol és örülök, hogy megismerhettelek, de úgy érzem mi nem illünk össze


ez így egyértelmű, de nem is bunkó és még igaz is (csak nincs kifejtve)

2015. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4.: ez nagyon jó, de egy ilyen levél után meg szokták kérdezni az emberek, hogy mégis miért...
2015. máj. 20. 16:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért ez az "aluledukáltsága" kicsit durva volt... :-D


De válasz: ha először visszafogottan beszélgetsz és érdeklődsz, majd ha nem oké és elkezdesz "kihátrálni" a beszélgetésből, szerintem azt azért értelmes ember leveszi.

2015. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
A diplomahoz sajnos nem jar intelligencia. Szalj le a magas lorol. Bill Gatesnek sincs diplomaja. Nehogy azt hidd hogy ha neked van, attol te mar okos vagy. Ha valaki talrpa esett es eletre valo, jol el tudja adni magat, akkor nem szamit a diploma. S ugyhogy nezz magadba... Te sem lehetsz tul inteligens ember ha gyakorikerdeseken varod erre a valaszt!! Diploma ide vagy oda ;)
2015. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7.: mondtam, ítéljetek nyugodtan el, nekem kevés kritériumom van, de ez az. Ez van. Ha nem tetszik, azt is elfogadom. Most viszont nem az volt a kérdés, hogy tetszik-e.
2015. máj. 20. 18:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolkodtam, ahogy te. Diplomás vagyok és sokszor úgy éreztem, hogy engem csak azok tudnának megérteni, akik hasonlóan tanultak. Aztán beleszerettem egy "egyszerű" rendőrbe és egyenes volt az út az oltárig. :)Van ugyan diplomája (büfészakos), de köze nincs a munkájához, soha egy percet sem dolgozott vele.

A második randink után tudtam, hogy ő a nagy Ő és ebbe holmi papír, vagy foglalkozás sem szólhat bele. Sokkal érettebb, határozottabb, normálisabb, céltudatosabb és szerethetőbb volt már akkor is, mint a szaktársaim, akikkel összefújt a szél egy-egy randi erejéig.


Én kívánom Neked, hogy te is így járj! Nem azért, mert rosszat szeretnék neked, hanem azért, hogy megtapasztald, hogy igazán nem ez számít és legyél te is legalább ennyire boldog évek múltán is, akár papír nélkül, mint amilyen én vagyok a párommal!


Nem mellesleg, ahogy mondták is, nyugodtan elmondhatod, hogy szeretnél a sajátodéhoz hasonló végzettségű párt találni magadnak, akivel így közös lehet az érdeklődésetek alapból. Ebben szerintem semmi kivetni való nincs.

2015. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem felszínes vagy, hanem sznob. Kedvenc Belga idézetem az "értelmiségi fogyatékosok". És tényleg, hihetetlen mennyire eltudnak szállni emberek maguktól, csak mert szereztek mondjuk egy béna diplomát, azt is ki tudja, lehet végig bukdácsolva. És nagyon gyakran ki is derül, hogy jó nagy segg az illető. Dr. téma ugyanez, csak annyival megspékelve, hogy ott van aki még szakmán belül is hülye ennek ellenére.
2015. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!