Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez a szöveg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a szöveg, hogy "fiatalabb korában kellett volna kiélnie magát"?

Figyelt kérdés
Amikor ugyanúgy megbánthatott volna akkor is csajokat/férfiakat, tehát mindegy, nem?

2015. máj. 24. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Sehol nem mondtam ezt, hogy fiatalabb korban át KELL vágni mindenkit. Természetesen lehet fiatalabb korban is valakinek komoly kapcsolata.

Én az egyetemista éveim során pont azt láttam, hogy a fiatalok nagy része nagykanállal zabálja az életet, aztán eltelik néhány év, megnyugszik és átértékeli a dolgokat. Ezzel találkoztam többször, így számomra ez a normális.

Részemről az a fura, ha valaki 40 évesen éri el ezt a fázist. Mint említettem, csinálja... Nincs nekem ezzel semmi bajom, csak találja meg ehhez a megfelelő társakat, akik hasonlóan élik az életüket. Fiatalabb korban is meg kell találni ehhez a megfelelő embert. Szerintem ekkor még nem sérül meg jó eséllyel senkinek egy életre a lelke. Ezt látom a körülöttem levők között. Ellenben én pl. tudom magamról, hogy kibuliztam magam és egy komoly, érett kapcsolatra vágyom. Ha 40 évesen játszaná el valaki velem azt, amiket 20 évesen kaptam és adtam, akkor lehet úgy döntenék, hogy nem próbálkozom többé, inkább egyedül öregszem meg, minthogy ezt újra megéljem.

Kicsit a csontokhoz hasonlítanám a folyamatot. Gyerekkorban ha valakinek eltörik a keze, eltelik néhány év és jó eséllyel már nem is emlékszik rá. Az idő előrehaladtával a csontok egyre törékenyebbek lesznek és egyre nehezebben forrnak össze. Én ezt tartom természetesnek az emberek lelki világában is, de ez az én véleményem. Másnak meg lehet más.

2015. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

De miért normálisabb az, mint aki később éli úgy az életét? Nem mindenkinek az az álma, h gyereke lesz, meg ilyesmi, lehet, h korábban komoly kapcsolata volt, és rájött, h ez nem neki való élet.

Sztem az idősebbek bölcsebb fejjel vannak ellátva, és talán hamarabb feldolgozzák ezt, mint a fiatalabbak, főleg egy tizenéves lázadó, aki esetleg vmi olyan dolgot is elkövet, amit többé nem tud visszacsinálni.

Én egyik kori laza életet se tartom normálisnak, kivéve, ha tényleg nincs belőle lelki sérülés, és akik ezt csinálják fiatal korban, azok nem hiszem, h úgy csinálják, h megbeszélik, h ez csak szexkapcsolat lesz pl.

2015. máj. 24. 22:18
 13/24 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk és különbözik a véleményünk is. Én azt érzem magamon, illetve magamból kiindulva.
2015. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mivel a felnőtt párkapcsolatok rovatba írtál, felteszem, elmúltál 16. Ennek tükrében válaszolok.

Minden életkornak megvannak a maga "kötelező körei". Gyerekként játszani kell, mert úgy tanulod az életet, úgy készülsz fel rá, fiatalon pedig ismerkedni.

Idővel meg fogod tapasztalni, hogy nem mindenkivel illesz össze egyformán. ok fiú hidegen hagy, sok tetszik, és olyan is lesz, akibe szerelmes leszel. De a szerelemnek is vannak fokozatai! Van, akivel sima hétköznapi kis szerelmecskét élsz át, és lesz akinek egyetlen pillantása lázba hoz. Ahhoz, hogy később (valódi) felnőttként helyesen tudjál dönteni, meg kell tapasztalnod ezeket a különbségeket. Eközben óhatatlanul sebeket osztasz, és magad is sebeket kapsz, amik bár fájdalmas, de szintén hasznos tapasztalatoknak bizonyulnak a későbbiekben.

A párkereséstől elrugaszkodva: fiatalon az ember próbálja, feszegeti a határait. A fiúk hatalmas hülyeségeket csinálnak, testi erejük miden szegmensét a végletekig kihasználják, mert meg kell tapasztalniuk, mennyit bír a testük, hogy később, bölcs felnőttként ne csináljanak hülyeséget. Én fiatal koromban 3. emeleti erkélyeken ugráltam át, vállamon az iskolatáskával. Tehervagonokra ugráltunk fel menet közben, és ugráltunk át egyikről a másikra. Soroljam? Ma, 50-en túl, noha testi erőnlétem megengedné, nem teszek ilyet. MERT FIATALON KIÉLTEM MAGAM.

2015. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
* Sok fiú hidegen hagy,
2015. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
de lehet, h fiatalon is lett volna olyan, akit, ha nem ront el a kiélés miatt, akkor tök jól alakul az élete. Sztem nem így kell kiélni magunkat, hanem simán jól kell érezni magunkat, oké, h a csajokkal/pasikkal érzi csak jól magát vki, és csak testiséggel, de sztem azok elég szegények belülről. És oké, h később meg kell komolyodni, de nem hiszem, h a döntő része ezen kiélős embereknek megváltozik, tényleg, aki egyszer beleszagolt a laza, legyen10 csajom egyszerre életbe, az nem egy könnyen áll le róla.
2015. máj. 25. 13:25
 17/24 anonim ***** válasza:

Amint mondtam, minden életkornak megvannak a kötelező körei. Ha valaki ezeket nem zongorázza végig, ennek hiánya később visszaüt. Nézd meg Michael Jacksont. Túl korán felkapták, nem volt gyerekkora, ezért egész életére gyerek maradt. Ez nem játék!

"de lehet, h fiatalon is lett volna olyan, akit, ha nem ront el a kiélés miatt, akkor tök jól alakul az élete."

Lehet. És ez a kulcsszó: Lehet. da valljuk be, nagyon kicsi az esélye.

" Sztem nem így kell kiélni magunkat, hanem simán jól kell érezni magunkat,"

Tévedés. Az ember tetszik, nem tetszik, a hibáiból tanul. A siker nem jó tanítómester! A mondás, hogy okos ember más kárán tanul, remekül beválik házépítés, vagy egyéb gyakorlati dologban, de a lelki életben semmit sem ér. A fény csak a sötétben látszik. Igazán szeretni csak az tud, aki olykor megszenvedi az életet.

"de nem hiszem, h a döntő része ezen kiélős embereknek megváltozik, tényleg, aki egyszer beleszagolt a laza, legyen10 csajom egyszerre életbe, az nem egy könnyen áll le róla."

Megint csak nincs igazad. Az ember folyamatosan arra vágyik, ami nincs meg neki. Nekem rengeteg csajom volt, mert mindig az igazit kerestem. Ha valaki nem felelt meg valamilyen téren, továbbléptem. És közben egyfolytában az állandó partnerre vágytam. Amikor először nősültem, megvolt az állandóság. Akkor a régi csapodár életemet sóvárogtam vissza. És nem azért, mert én, Miquel Miquelovics annyira rossz vagyok, hanem azért, mert az ember így van összerakva.

2015. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

mert az embertől azt várják, hogy bizonyos kor felett ne pattogjon, inkább ezért fiatalon legyen bóka.


nem értek egyet. se azzal, hogy más mondja meg, hogyan éljél.


ha gyereked van, akkor persze kell az állandóság nekik, és valószínű nem tesz nekik jót, ha sok idegent látnak felmászkálni szex céljából.

2015. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Figyelj, azért nem hasonlítsuk az átlagemberhez Michael Jacksont! Ő egy mindenki által körülrajongott sztár volt, aki max. nem bírta elviselni azt a hirtelen jött változást, amit sok más, legyen az felnőtt sztár se, ahogy hallani a hírekből. David Hasselhoff is azért lett alkesz, nem?

A többire majd később reagálok sztem még.

2015. máj. 25. 17:00
 20/24 anonim ***** válasza:

"Figyelj, azért nem hasonlítsuk az átlagemberhez Michael Jacksont!"

Miért ne? Ő is ember, meg Kovács Egon öntőmunkás is az. És teljesen mindegy, hogy valaki ünnepelt sztár, vagy szénportól ragacsos melós, ha kimarad a gyerekkora, ugyanolyan infantilis lesz mindkettő. Csak az egyikről hallasz egyet-mást, a másikról meg nem.

2015. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!