Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátságból kapcsolat ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátságból kapcsolat ebben az esetben? Mennyire érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés

Lassan két éve barátok vagyunk egy lánnyal, facebookon szinte minden nap beszélünk, hol én írok rá, hol ő rám, mikor volt barátnőm épp, akkor szinte ő volt az egyetlen lány, akit sose hanyagoltam, minden nap beszéltem vele, találkoztam is vele barátilag néhányszor a kapcsolatom mellett.

Nekem igazából tetszik külsőre, meg el tudnám őt hosszútávon mellettem képzelni, szerintem az életfelfogásunk is eléggé hasonló.

Viszont a barátságot nagyon nem szívesen adnám fel azzal, hogy elkezdek rá nyomulni, meg nem is vagyok benne biztos, hogy én bejövök neki, mint férfi (kb 4-5 centivel magasabb nálam, szal az a része kicsit ciki lenne egy párként ) Ennek ellenére tett rá utalást, hogy nem feltétlen zavarná ha egy srác kicsit alacsonyabb nála, meg igazából az én alkatomra, külsőmre is tett már néhány pozitív megjegyzést, bár erről sem tudom eldönteni. hogy nem udvariasságból tette-e.

Továbbá a sok közös ismerős miatt is félek, hogy ciki lenne ha bepróbálkoznék és visszautasítana, vagy esetleg összejönnénk, és később, ha esetleg szétmennénk és odalenne a barátságunk is. Érdemes megpróbálnom, vagy inkább hagyjam, hogy maradjon barátság az egész?



2015. máj. 25. 23:22
 1/7 anonim válasza:
Sosem értettem azt, ha valaki azzal érvel a szerelem ellen, mert hogy rámehet a barátság. A barátság sem feltétlenül tart ki egy életen át, úgy hogy nem biztos hogy így kéne gondolkozni róla. Viszont a szakítás nem mindig jár együtt a másik megutálásával. Szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz, ha ő nem akarja, akkor azt megmondja és ennyi :D
2015. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46 éves vagyok,és férfi. Eddigi tapasztalatom a következő. Fiu,és lány közt SOHA nincs barátság. Az egyik titokban mindig többet akar. Ha eddig barátok voltatok az aazért volt mert te még nem akartál többet,míg ő már rég váártaa lehetőséget,de nem akarta a barátságot elrontani. A másik. egy barátságból simán lehet szerelem,de szerelemből barátság soha. Hacsak nem barátokként kezdtétek évekkel ezelőtt. A döntés a tiéd. - Mire vársz?
2015. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából én sem hiszek alapvetően hogy lenne teljesen tiszta, szerelem nélküli barátság fiú és lány közt... és kapcsolat után én sem tudtam jóban maradni senkivel eddig szinte.

Eddig ő sokszor "segített" átvészelni a dolgokat egy jó beszélgetéssel, mikor padlón voltam valaki miatt. Ezt nem szeretném elveszíteni, szóval vele leginkább akkor jönnék csak össze, ha tudom, hogy évekig megmaradna a kapcsolat.

Illetve a félelemnek van egy másik oka is, amit elfelejtettem megemlíteni, hogy ismeretségünk elején közös ismerősök révén megtudtam, hogy ő csak barátkozni akart velem, mivel én akkor egyből rá akartam hajtani, és próbáltam ismerősökből kiszedni, hogy van-e esélyem. Akkor meg beletörődtem abba, hogy csak barátok leszünk. Azóta viszont eltelt másfél év, és sokkal többet ír, meg úgy érzem, hogy közelebb kerültünk egymáshoz. Szóval nagy a dilemma.

2015. máj. 26. 00:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy lapra mindent. Különben rá fogsz menni.
2015. máj. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

* A másik. egy barátságból simán lehet szerelem,de szerelemből barátság soha.


Ennek a szövegnek meg ne dőlj be, mert hamis. Igen is lehet szerelemből barátság.

2015. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát, én senkivel sem tudtam 1 embert leszámítva barátságot kialakítani, szerintem szerelem után nem lehet azt elviselni hogy gyakran látja az ember a másikat, és nem érezheti a sajátjának meg nem bújhat oda hozzá, meg tudja, hogy mással teszi azt mint velem tette, stb. Ezen kívül nincs olyan szakítás, ahol ne lenne valami veszekedés, vagy sérelem az egyik fél részéről. Én legalábbis a teljes kapcsolat megszakításának vagyok a híve ilyenkor.
2015. máj. 26. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, mi történt veletek? :D Egyébként a story teljesen rám illik mintha én lennék a lány :D
2015. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!