Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, nők, ki nyeri a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nők, ki nyeri a "nemek harcát"?

Figyelt kérdés

Provokatív kérdés, de érdekelnek a válaszok :)


Régen a társadalom teljesen férfiak irányítása alatt állt, manapság már kezd felbomlani ez a rendszer.


Már a fejlett országokban a nők is tanulhatnak, dolgoznak, építhetnek karriert, vállalkozhatnak, és gyakran még sikeresebbek is mint a férfiak, bár ők ezt nehezen ismernék el :)


Bár női politikusokból még mindig kevés van, de még így is lehet, hogy az USA következő elnöke nő lesz, az EU egyik fő befolyásos döntéshozója pedig szintén nő (Angela Merkel)


A nemek közti egyenlőség a fejlett országokban már jogilag többé-kevésbé biztosított, de a gyakorlatban a teljes egyenlőség nincs meg.


Ezt társadalmi szinten a nők ösztönzésével, bátorításával igyekeznek csökkenteni, politikai szinten pedig különböző kvóták bevezetésével (léteznek ötletek, hogy a parlamenti képviselők fele legyen nő, így számuk reprezentatív lenne a társadalom egészére nézve)


Akár el is szaladhat a ló az ilyen kezdeményezésekkel, és helyzetbe hozhatja a nőket a férfiakkal szemben.


Szerintetek mennyire van veszélyben a férfiközpontú világkép az ambiciózus és agilis, saját lábukon álló nőktől?


Elérhetjük-e egy nap a teljes egyenlőséget, vagy egy idő után enyhén átbillen a mérleg a nők javára?


Férfiak, hogyan viselnétek, ha idővel egyre több és több sikeres, esetleg nálatok sikeresebb nőt látnátok magatok körül?


Lenne-e ennek hatása a jövő párkapcsolataira, vagy a gondolkodásmódunkra?



2015. máj. 31. 17:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"katonai vezetők :férfiak

vallási vezetők : férfiak

elnökök java férfi :D

feltalálók tudósok,jó részben férfiak."


Hát abban én is biztos vagyok, hogy a katonai és vallási vezetők a jövőben is férfiak lesznek. A vallás történelmi okokból ilyen, a katonaság pedig a férfiak területe lesz a jövőben is.


De az egyházak egyre inkább az eljelentéktelenedéssel küzdenek, az idősebbek még igyekeznek átmenteni a vallásosságot a fiatalságba, kevés sikerrel. A fejlett országokban a vallás már eléggé funkciótlan valami, nincs számottevő hatással az emberek életére.


A katonaságra szintén igaz ez. A fejlett országok szatellit-országokba exportálják a katonai konfliktusokat, egymás között pedig csak az erőfitogtatás megy, aminek szerencsére a mi életünkre nincs hatása. Ami pedig a fegyverkezési versenyt illeti, a kutatás-fejlesztésben a nők is részt vesznek. :)


A "feltalálók", tudósok helyett pedig inkább kutatókat mondanék, akik között szép számban akadnak nők. :)


A politikusok közt tényleg még mindig nagyon kevés nő van, de még így is napirenden van a női kvóta. Ezek szerint még a férfi politikusok is rájöttek, hogy a szavazóik több mint fele bizony nőből van. Ha a kvótát bevezetik, az ugrás drasztikus lehet, néhány százalékról ötven százalékra.


De a nők térnyerését persze nem úgy képzelem, hogy valamiféle diktatúra lenne.


Egyszerűen csak annyi, hogy szerintem a nők a jövőben képzettebbek lesznek a férfiaknál (az egyetemen máris több nő végez, mint férfi), így a hagyományos női szakmákon és állásokon (pl. óvónő, dada) kívül a "fehérgalléros" állások terén felül lesznek reprezentálva.


A férfiaknak meg maradnak a hagyományosan "férfiasabb" szakmák: építőipar, gépészmérnök, gyártástechnológiák, fizikai, mezőgazdasági, gyári munkák.


Ami a gyereknevelés kérdését illeti, ha a nők parlamenti képviselete erősebb lesz, kétlem, hogy ne harcolnának ki maguknak valamilyen kedvezményt ebben a kérdésben.


A mostani helyzet pont azért problémás, mert a nőket munkajogi szempontból nem nagyon különböztetik meg a férfiaktól.

2015. máj. 31. 18:42
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

vallás= Iszlám,ezzel mindent elmondtam


nincs hatással a mi életünkre? te beteg vagy....ha egy puska lövés is eldördül a világ bármelyik felé légy nyugodt hatással lesz mindenre,ahogy van is,nem véletlen ez a káosz gerjesztés ami most megy mindenfele



nem sok minden fog itt változni,a férfiak dominánsabbak,pláne egy vezető,bárhol bármerre

sokan pl csak egy férfitől tűrik el ha parancsolgat,legyen az bármilyen munka



nem tudom miért lennének képzettebbek,az élet bármilyen területén egy férfi szakemberbe jobban megbízik bárki mint egy nőben


egyszer pont egy nő mondta nekem hogy csak férfi főnököt szeretne,mert a nőknek nem nagyon való az irányítás.


és tényleg :D


szóval hihetőbb világkép az hogy fél európa muzulmán lesz,És allah akbarral ébredek

mint hogy a nők képzettebbek lesznek minden téren mint a férfiak :D

2015. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

de egyébként most is van hatása,kevesebb gyerek születik,kevesebbek vállalnak családot,kevesebben érnek rá ilyenekre,inkább dogoznak mind ketten,vagy szexkapcsolatban el vannak,a nőknek sem fekszik már az anya szerep.


ellenben!! más népcsoportok nyúl módra szaporodnak.7 8 gyerek is akár.

hát ez lesz a jövő :)

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"vallás= Iszlám,ezzel mindent elmondtam "


Mit is mondtál el? Én a fejlett országokról beszéltem, azon belül is elsősorban a nyugatiakról. (Japán vagy akár Dél-Korea is fejlett országok, de kulturálisan nem azt az irányt követik, mint a nyugat.)


Tudom, mit akarsz mondani, a bevándorlás jelentős probléma, de szerintem előbb vágják el a bevándorlók útját, mint hogy Európa iszlám legyen. Az EU vezetői sem hülyék, ahogy az USA-nál is tettek intézkedéseket a bevándorlók ellen, itt is fognak.


"egyszer pont egy nő mondta nekem hogy csak férfi főnököt szeretne,mert a nőknek nem nagyon való az irányítás. "


Ez nem reprezentatív. Ilyen erővel én is mondhatnám, hogy sok női "főnököt", cégvezetőt ismerek (jómagam is az vagyok), de ez semmit sem jelent.


"a nők képzettebbek lesznek minden téren mint a férfiak "


Látom, átjött a mondandó. :) Csak hogy tisztázzuk: nem ezt mondtam. Úgy gondolom, hogy a jövőben is lesznek férfias és nőies szakmák. Összességében viszont több női diplomás lesz, mint férfi.


A friss diplomások között ugyanis évről-évre több a nő, tehát a különbség is folyamatosan nő.

2015. máj. 31. 19:31
 15/24 anonim ***** válasza:

14: Nem ő, de pont ezt mondtad.


"Egyszerűen csak annyi, hogy szerintem a nők a jövőben képzettebbek lesznek a férfiaknál (az egyetemen máris több nő végez, mint férfi), így a hagyományos női szakmákon és állásokon (pl. óvónő, dada) kívül a "fehérgalléros" állások terén felül lesznek reprezentálva."


Olvasd vissza.


Egyébként erről a témáról mindig ez a cikk jut eszembe. Remélem beszélsz englishül:


[link]

2015. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem ezt írtam. :)


Te olvass vissza, egy bekezdéssel később:


"A férfiaknak meg maradnak a hagyományosan "férfiasabb" szakmák: építőipar, gépészmérnök, gyártástechnológiák, fizikai, mezőgazdasági, gyári munkák. "


Én sem gondolom, hogy a jövőben minden szakmában több nő lesz, mint férfi. Ilyet sehol sem írtam.

De több diplomás lesz, ami azt jelenti, hogy bizonyos szakmákban több nő lesz és annyival több, ami ellensúlyozza a férfi túlsúlyt a mérnök stb. szakokon.


De szerintem értetted elsőre is. :)


A "felül vannak reprezentálva" kapcsán nem tudom, hogy jutott eszedbe a cikk, ami egy, csak nőkből álló cégről szól. A csapatépítésben fontos, hogy férfiak és nők is legyenek egy csapatban, egy cégen belül meg pláne.


A jövő cégeit én sem úgy képzelem, hogy 150 alkalmazottból 150 nő. De hiába dolgozik egy cégnél 120 férfi és 30 nő, ha a Head of Business, a Head of Accountant, a Head of Controlling, netán maga a CEO vagy a különböző más departmentek vezetői, tehát a cég vezető döntéshozói közül 10-ből 8 nő.


És mivel az ilyen pozíciókban lévő személyek 30-40-50 év múlva a közeljövő diplomásai közül kerülnek ki, a diplomások számarányának lassú változása több női "fehérgalléros" munkást fog eredményezni, mint férfit.


Ettől még nem lesz több női katona vagy gépészmérnök, ahogy férfi dajka vagy jogász sem, de ezt nem is mondta senki.

2015. máj. 31. 20:37
 17/24 anonim ***** válasza:
44%
Először is nem nemek harcáról beszélnék. Igaz van olyan radikális csoport, amelynek ez a célja: leigázni a férfiakat és nő uralmat képzelnek el. Ezt nem támogatom, pedig nő vagyok. Úgy vélem a teljes egyenlőség eljöhet, de ez nem most lesz. Tenni kell ma érte, hogy a holnap jobb legyen. Kevés tényleg a vallási, katonai, kutatói szférában a nők száma. Azonban a keresztény vallású fejlett Eu-ban, amin belül gondolkozol inkább Kérdező tény és való, hogy nem olyan jelentős, mint korábban, de azért meg van. Az embereknek mindig kell a hit valamilyen formában, de női vallásszereplőket is el tudok képzelni. Viszont nem zárhatjuk ki a világ többi részét sem, ahol teljesen más vallások vannak. Ez tovább bonyolítja a helyzetet. A katonasággal kapcsolatban, meg elég sok fiatal lányt érdekel a katonaság, csak az ottani megkülönböztető bánásmód elriasztja őket. Továbbá egy érdekes megjegyzés ehhez. Az egyik történelem tanárom mondta: "A férfiak azért nem engedik háborúzni a nőket, mert az a háború már túl durva lenne." Most lehet beszélni, hogy a nők mennyire kegyetlenek és kegyetlenebbek-e, mint a férfiak. Úgy vélem a pszichikai hadviselésben mindenképpen. A női kutatók száma meg apránként, de növekszik. Viszont még mindig kevésnek találom a létszámukat, főleg a reál tárgyakat igénylő részeken. Ezzel kapcsolatban most több rendezvény is volt. A politikába pedig szerintem a legnagyobb eséllyel fognak a közel jövőben a nők beáramolni. Főleg, ha már kvóták is lesznek. És nem hiszem, hogy a nők javára fog billenni a mérleg valaha is. Legalábbis nem tartanám jó dolognak, mivel a tényleges egyenlőség híve vagyok. És Kérdező észrevehetted, hogy a férfiak nagy részét már most zavarja a nők emancipációja. Félnek, hogy a nők újabb kiváltságot akarnak megszerezni. Mivel a nő az egyetlen a két nem közül, aki a szülésre képes és erre egyes tanulmányok szerint a férfiak tudat alatt féltékenyek. Ezért alakult ki, hogy a szülő nőt eltartó és védelmező személy a férfi. Tehát ez az ő kiváltságuk és azzal, hogy az emancipáció során a nők is önellátóvá váltak/válnak a férfiaknak megszűnik a kiváltságuk. Több verziót is el tudok képzelni a jövőben. 1. A férfiak is képesek lesznek valamilyen módon gyereket szülni vagy "létre hozni". Tudom meredek, de nem vetném el az ötletet. 2. A férfiak inkább az öltözködésükkel, kedvességükkel és egyéb eddig a nőknél előnyös viselkedést fogják felvenni, hogy a sikeres nők őket válasszák. Mint az állatvilágban a díszes/hangos/nagy hímeket részesítik előnyben a nők. Ezzel máris megváltozik a párkapcsolatok létrejövetele is. De ez csak feltételezés.
2015. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

16: Nem a felülreprezentáltságról jutott eszembe a cikk, hanem a TÉMÁRÓL, de írtam is.


Na mindegy. Én kiszállok a beszélgetésből, mert már kellemetlennek érzem. Nincs bajom az egyenjogúsággal de azért az fáj, hogy nem látjátok, hogy ez lesz számunkra a végzetünk.


Mindegy, végül is úgysem akarok gyereket csinálni erre a pocsék világra, szóval ennyi.

2015. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

miért lenne több nő diplomás? azért mert statisztika szerint egyre többen vannak,az nem jelenti azt, hogy majd így is marad.Vagy hogy mindegyik érvényesül is ezzel majd.Sokan nem viszik semmire hiába végzik el.


persze tenni fognak :D szándékosan engedik az egészet.Látom te nem érted ezt...:D Az eu vezetőinek te ismered az értékrendjét úgy nagyjából,csak hírből?:D hogy ezek mit képviselnek? meg kiket? De komolyan,egyről beszélünk?:D


család ellenesség,multikulti.Kettős mércék.Szólásszabadság korlátozása,nemzeti értékek eltörlése,az ország eladása.liberális értékrend.Az ilyen feminista f****szságok is csak arra jók hogy kevesebb "őslakos" szülessen :D finoman mondva



Egyébként is b***szhatják ha az ország fele már eleve bevándorlók leszármazottja,hogy kit engednek be meg kit nem.Mit számít?


egyetlen egy ország teheti meg, hogy a bevándorlókat fogja etnikai alapon és kirugdossa a sivatagba :) Csak egy.:D igaz az is "európainak" vallja magát érdekes módon.


de a kérdés lényeg:

engem nem zavar ha egy nő sikeres,vagy sokat keres egyébként.Ha a párom akkor büszke leszek rá,Főleg ha abból nekem is jut egy jobb fajta sport autó.akkor még puszilom is érte homlokon

ennyi a lényeg :,DD


de egyébként a kórós feminizmust takarítani kell a világból.Ebben szerintem mindenki egyetért.Mert csak rombol,mételybe taszít mindent.


a 17es nagyon sok butaságot írt,órákig lehetne azt a választ oktatni,de hagyjuk inkább


a lényeg hogy a katonaságban nincs semmiféle hátrányos megkülönböztetése a nőknek,Egyszerűen a férfiak jobbak erre,és vegyíteni sem lenne szabad,mert a nők bomlasszák a csapatot,ahol férfiak vannak.


a történelem tanárod meg nem látott még kegyetlenséget csak könyvben.

2015. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
nemtudjuk ki fogja nyerni, de a NEMEKHARCA.COM -on elsőkézből tájékozódhatsz róla, ha születik végső eredmény :)
2015. júl. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!