Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Szempontok" avagy miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Szempontok" avagy miért ennyire fontos a szem mérete alakja és miért van az, hogy a nagyszeműeket mindenki imádja a kicsi, vékony, mélyen ülő szeműeket pedig besorolják rondának?

Figyelt kérdés

Most komolyan... Miért kell ennek ilyen hangsúlyt adni? Nézztek meg bármilyen olyan "hírességet" akit szépnek tartanak. Az ázsiakat leszámítva szinte mind nagy "bociszemű" meg "kiskutyszemű" emberek, nagyon ritka a kisszemű híresség vagy színész. Charles Bronson kiemelkdőt alkatott így "kisszeműként"... Na nekem hasolóan "nagy" szemeim vannak, sőt még talán valamivel kisebbek is. Van hogy azt hiszik csukva van mikor picit huyorgok. Okés, ezt néha jól fel lehet használni, de nem jó poén , mikor azt hallod hogy "űűűű de szép nagy szemei vannak xy-nak micsoda pasi" - holott ugyanúgy néztek ki, csak ez a különbség. Megy a duma a csajok közt, hogy ez meg az szemszín jön be... Azt hiszem ez egy "bullshit", mert ha nagyszeme van akkor bármilyen lehet instant jó, jönnek a lányregényes dumák "elvesztem a tekintetében" meg barátai, ha meg kicsi akkor mindegy milyen "fúj" meg "undorító" meg "röhejes" meg ilyesmik.


Ímé egy rajzos kis történet erről: [link]


Miért van ez így? Akit kis szemekkel vert meg a sors, meg a szülők génjei az "beszopta"? Így járt? Nagyon rossz az állandó dicshimnuszokat hallgatni a nagyszeműek "szépségéről" meg "megmagyarázhatatlan vonzerejükről"... Nekünk meg muszáj személyiségjegyekkel, humorral kompenzálni hogy kb. egyszinten legyünk ha a nagyszemű csak egy tagos valaki. Ha viszont ő is humoros meg jó a személyiség akkor mindnképp vesztett a kisszemű. Kisszemű sorstársaim! Részvétem nektek is. :(



2015. jún. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs.


De ha van, tipikusan azt írják, hogy a nőknél előnyös tulajdonság. Mármint ha a nőnek van nagy szeme.


Ezer nagyszemű színésznőt fel tudok neked sorolni, pasiból egy se jut eszembe.

2015. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi akasztott ki ennyire? :D

A szem egy dolog, de szerintem te tul nagy jelentoseget tulajdonitasz neki.


A fiuknal meg plane nem szamit szerintem.

2015. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, van az a tekintet, ami nekem már ijesztő, de ez nem a méretétől függ (pl. nekem ilyen a nagyon világos - szürke, kék esetében -, és nagy, illetve a nagyon sötét, alacsony szemöldökkel, mint aki mindig morog, hát még, ha ehhez még alacsony homlok is társul; tehát láthatod, hogy mindkét variációra van olyan, ami nekem nem szimpatikus). :-)
2015. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hülye vagy te. Nézz utána, a szűk, keskeny szem pont férfiasságot indikál (ha nem a háj szorítja össze kicsire, that is), mivel a magas tesztoszteronszinttel függ össze. Charles Bronson, Clint Eastwood, Schwarzenegger, Bruce Willis, és még sorolhatnám, mind vékony szeműek.

Ha nem tetszel a csajoknak, más a gond (lehet a szemed is, de nem az hogy kicsi).

2015. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagy szem a nőkben elvileg vonzó, mert egy rakás olyan tulajdonságot társít hozzá az ember, ami egyébként a tágra nyílt szemmel társítható: őszinteség, csodálat, ártatlanság. Nézd csak meg az anime sorozatokat, mekkora szemekkel ábrázolják a lányokat, holott ott aztán tényleg nem ez a jellemző.. a sminkelési szokások között is elsőbbséget élvez, hogy mi "nagyítja" a tekintetet.

Férfiaknál ez nincs így. A naivság a legtöbb nőt nem vonzza egy férfiban. Inkább a mélyen ülő, normál méretű szem az, ami vonzóbb, komolyságra, mély érzelmekre utal. Szerintem a kisszemű lányok hátrányban vannak, de fiúknál ez nem lényeg. Nem is tudom, honnan ered ez az elmélet, még soha nem hallottam róla senkitől.

2015. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!