Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz barátnő vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz barátnő vagyok?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szórakozik egy pasi, de ő ezt nem hajlandó belátni. Abban reménykedik, hogy a pasi valahol mélyen mégis szereti.

Úgyhogy fogtam magam, kerekperec megmondtam neki a véleményemet. Hogy csak szórakozik vele, ne legyen a lábtörlője, stb.

Először megköszönte az őszinteségemet, de persze nem fogadta meg a tanácsomat, ugyanúgy lohol a pasi után. Szóval megpróbáltam egy kicsit felnyitni a szemét azzal, hogy megkértem, emlékezzen csak vissza, miket csinált vele...úgy érzem most megsértődött. Haragszik rám, amiért nem azt mondom neki, hogy igen, biztosan szeret csak még magának is fél beismerni az érzéseit...

Nem akarom őt bántani, de mi értelme lenne ilyenekkel hitegetni?



2015. jún. 5. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz barátnő, mert a javát akarod, de nem is vagy túl empatikus. Téged bosszant, hogy a barátnőd hülyeségeket csinál, aztán meg a te válladon akar sírni miatta. Egy szerelmes nőnek azonban nem érvelhetsz racionálisan. Barátként az a dolgod, hogy elmondd a véleményedet őszintén, de ne bántón, aztán türelmesen megvárod, ameddig ismét bukik, és tartod a vállad.. és előbb-utóbb tanul a dologból. Ha ehhez neked nincs kedved, akkor ez a barátság számodra nem elég fontos, nem "kifizetődő" a fenntartása, többet vesz el belőled, mint amit ad.
2015. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem mondtam olyasmit, hogy nekem teher, ha a vállamon sír. Nem vagyok türelmetlen, és nem is bántón mondtam neki amit mondtam. Csak rájöttem, hogy amióta tart a barátságunk, rossz tanácsokat adtam neki, mert mindig ez a "jaj, nem tudhatod hogy érez irántad", meg "ne add fel" típusú empatikus megnyilvánulásaimmal mindig olyanra bíztattam, amiről valójában tudtam, hogy nem lesz jó vége, csak gyáva voltam elmondani neki a valódi véleményem. És tényleg mindig sírás lett a vége, én pedig mindig úgy éreztem, hogy az én hibám. Hogy ha elmondom, amit őszintén gondolok, nem éli bele magát annyira, és nem koppan olyan nagyot....

Ezt megelégelve összeszedtem magam, és elmondtam neki az őszinte véleményem. Csak hát ehgez nincs hozzászokva,

2015. jún. 5. 15:29
 3/5 A kérdező kommentje:
*Csak hát ehhez nincs hozzászokva, mert éveken keresztül támogattam mindenben. Meg ő elég félénk is, ő sem mondja ki soha, hogy igazából mit gondol, ezért ez most elég váratlanul érhette...
2015. jún. 5. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Mást nem tudsz tenni,felhívod a barátnőd figyelmét a hibákra xa kapcsolatában,és támasza vagy,leszel.

Magától kell rájönnie a dolgokra,hiába erőlteted, csak megromlik a barátságotok idővel.

Szóval csak óvatosan.

2015. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad volt!
2016. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!