Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is lenyúlás pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is lenyúlás pénzt kérnem a volt férjemtől a lánya nyaralásához?

Figyelt kérdés

3 közös gyermekünk van és a lányát és a fiát is közösen neveltük. Válásnál úgy egyeztünk meg, hogy a fizuja felét fizeti "gyerektartásként" (kb 180000Ft) és ha még kell valamire megbeszéljük és ad.

Ez eddig rendben is volt, de most van egy új barátnője, aki közölte, hogy én csak lenyúlom az exemet és felejtsem el, hogy plusz pénzt "kunyerálok" tőle, így is alig élnek meg. Az exem meg csak bólogat, hogy igen, igen. Összesen 30000Ft-ot szerettem volna tőle kérni, de úgy tűnik a barátnője elhomályosította az agyát.


Hogyan értessem meg vele, hogy ezzel nem velem, hanem a lányával szúr ki?


2015. jún. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi van lepapírozva?
2015. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Ebben a történetben egyedül a te agyad van elhomályosítva. De az nagyon sötét!
2015. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Eloszor is, az szamit, ami a papiron van. Masodszor, en eligazitanam az uj baratnot szemelyesen, h ebbe ne szoljon bele, m egyreszt nem neki van 3 gyereke az exedtol, hanem Neked es ha Ti az exeddel megegyeztetek valamiben, akkor o ebbe ne avatkozzon bele. Ki o egyaltalan??! Az uj felesege, vagy csak egy uj baratno??


Az en paromnak is van egy gyereke egy masik notol, de eszembe nem jutna beleszolni abba, h a parom mire ad es mire nem az exnek, m anno megegyeztek valamiben es ehhez tartjak magukat. Akkor ki vagyok en, h ebbe beleszoljak?! Senki nem el vissza semmivel egyebkent sem.


Szoval en a helyedben a csajt tennem helyre.

2015. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

No azért az élet kicsit bonyolultabb, semhogy ilyen szimpla válaszokkal elintézhető legyen. Először is az az egyezség adott helyzetben volt, most meg más helyzet van. Új család, új érdek, tetszik, nem tetszik, ilyen az élet. Lehet együtt élni vele, lehet utálni, de az eredménynél csak az számít, mit és hogyan tettél.


Hát ha a "lenyúlás" jut először eszedbe, feltehetően az is. Azt tudomásul kell venni, hogy a jelen megváltozott, ahogy azt sem lehet elfelejteni, milyen volt a múlt. Ne kunyerálj. Az hátrányos és természetes, ha nem jön be. Viszont gondold végig, reális-e. Ha igen, egyszerűen add elő a kérést és indokold. Ellenvetés esetén kérj indokot. Vessétek össze. Akié erősebb, annak van igaza. De csak akkor, ha mindezt lehetőleg tárgyilagosan, egymás iránti tisztelettel teszitek.

2015. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Ebben a történetben egyedül a te agyad van elhomályosítva. De az nagyon sötét!"


Miért? Ez kifejtenéd kicsit bővebben?


Ami papíron van az nem fedi a valóságot, szóval az túl sokat nem ér ebben az esetben. A papír szerint még együtt lakunk és 3*10%-ot fizet, de az csak a közös gyermekekre vonatkozik. Itt most a nagy lánya nyaralásához kellene hozzájárulnia.

2015. jún. 8. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
ha tisztában van vele, hogy arra kell, akkor hiába győzködöd.
2015. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem én érzem lenyúlásnak, hanem az új barátnő.


Én soha nem kértem tőle feleslegesen pénzt, tényleg csak akkor, ha szükség volt rá. Eddig nem is volt ebből nézeteltérés, csak mióta képbe került ez a hölgy.

2015. jún. 8. 13:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Várj, próbálom kibogozni. Szóval van 3 közös gyereketek, papír szerint fizet 3*10%-ot, és együtt éltek. Gyakorlatilag meg, ha jól értem, nem él veletek (mióta?), és többet ad, mint ami le van papírozva (ez egyéni döntés, ezt érvényesíteni nem tudjátok, ha nincs papír).

Miért nem lett korrigálva?

Továbbá a 3 gyerekből a legnagyobb menne most nyaralni, ennek a költségnek mennyi része ez a 30.000Ft?

2015. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, papíron ugyan külön háztartásban, de egy lakcímen élünk, 5 éve váltunk. 4 éve költözött külön egy tőlünk kb 10 percre lévő garzonba.

Azért lett módosítva a gyerektartás, mert a két nem közös gyermek is velem él(17 éves lány, 16 éves fiú). A 17 éves lánya menne nyaralni az egyik barátnőjével és annak szüleivel. Ehhez kellene 30000Ft (a többi költséget a lánya fizeti).

2015. jún. 8. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor igazából egy közös gyerek van a háromból, a másik kettő nem az övé.

Mennyibe kerülne az össz nyaralás? A lánya kérte az apját, hogy segítsen be, vagy te hoztad fel?

2015. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!