Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elítélendő, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elítélendő, ha egy nőnek van önbizalma?

Figyelt kérdés

A csapból is folyik a „fogadd el magad“ meg a „ha te nem szereted saját magad, más sem fog szeretni“. Ennek ellenére viszont ha valakin látszik, hogy elégedett magával, vagy legalább nem szidja magát 24 órában, hogy „kövér vagyok, csúnya vagyok, el kellene ásni“, akkor már mindjárt egós pitsa lesz mások szemében.

Miért gáz, ha valaki úgy elégedett magával, hogy nem „tökéletes“? Miért ciki, ha szépnek látom az arcom, és el tudtam fogadni az alakom, pedig akinek van szeme, az látja, hogy vannak hibáim? Miért gáz, ha egy nem top modell külsejű nő mosolyog?

Munkában boldognak érzem magam, kedves vagyok és mosolyogok, de nem egyszer észrevettem, hogy a férfiak egyszerűen lesütik a szemüket vagy elnéznek másfelé addig a fél másodpercig, amég átadom a vásárolt terméket. Egy kezemen meg tudom számolni, közel fél év alatt hányan mosolyogtak vissza, de nem érdekel.

Valamint miért elítélendő, ha egy nő tudja magáról, hogy intelligens, és van esze? Simán bevallom, hány nyelven beszélek folyékonyan, ha épp rákérdeznek, vagy hogy milyen témák érdekelnek. Persze senkinek nem tolom a képébe, hogy „Ezt nem tudtad? Ez olyan egyszerű!“

Nem egyszer megkaptam, hogy csinos és okos nő nincs, vagy vagy, válasszak, melyik akarok lenni.

Miért nem lehet valaki egyszerűen csak önmaga? Nem a legszebb, és nem a legokosabb, de elégedett.


2015. jún. 10. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem ciki. Az viszont idegesítő, mikor valaki folyton hangoztatja.
2015. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Elégedett vagyok magammal,ezt mások is látják,nem is szólnak be semmivel kapcsolatban.Nem mernek :)
2015. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mégis milyen körökben fordul elő ilyesmi? Mert még nem találkoztam hasonlóval.
2015. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha tényleg okos is lennél, valószínűleg nem foglalkoznál ezekkel a hülyékkel :)
2015. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt az oldalon is
2015. jún. 10. 09:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Azzal foglalkozok, amivel jólesik. Ha nem lenne ilyen unalmas az életed, valószínűleg te sem kötekednél.
2015. jún. 10. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
6.: ha nem bírod elviselni a kritikát ilyen szinten, nem lehetsz túl okos. Valószínűnek tartom, hogy nem amiatt szólnak meg az emberek, mert sok nyelvet beszélsz, hanem mert ritka agresszív vagy, ahogy ez ebből a pár mondatodból is látszik.
2015. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

ebben nincs semmi elítélendő, jó ha az ember el tudja fogadni magát

a probléma ott van, ha valaki már el van telve magától, egoista és azt hiszi, hogy ő teljesen tökéletes

de ha te nem ilyen vagy, akkor nincs ezzel semmi gond

amúgy meg tényleg nem kell foglalkozni másokkal, sose fogsz tudni mindenkinek megfelelni

2015. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is más lesz itt a gond.


Én is messze nem vagyok tökéletes, de elfogadom magam, boldog vagyok így és elégedett, magabiztos, többek között mert tudom, hogy úgysem a külsőmmel fogom elérni azokat a dolgokat, amikre vágyom.


Engem sosem neveztek egós pitsának vagy önteltnek, vagy bármi ilyesminek. Sosem kaptam ítélkező pillantást azért, mert van önbizalmam, sőt, eddig mindig pozitívan álltak hozzám az emberek. Valamelyik nap még azt is megkaptam egy lánytól, hogy csodál, amiért ilyen önbizalom-bomba vagyok, önértékeléssel meg mindennel.


Nekem is van (volt) egy barátnőm, aki mindig is nagyon önbizalomdús volt. Néha idegesítő volt- már túlzásba vitte. Ez a "nekem úgyis mindig minden sikerülni fog", meg "engem mindenki szeret", meg hasonló hozzáállások, még szavak nélkül is bosszantóak. Nem azért, mert ne lenne igaz (oké, van, mikor nem igaz), de ha túlzásba viszed az önbizalmat és a magaddal való elégedettséget, akkor az átfordul önelégültségbe, magas lóról beszélésbe, anélkül, hogy észrevennéd, és az már nem szimpatikus- bár maga az önbizalom szerintem igenis az.

2015. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha magabiztos nő vagy, az a férfiaknak nem kifizetődő. A naiv, önbizalomhiányos nőket lehet irányítani, ha nem ilyen vagy és átlátsz a hülyeségeiken, akkor nem kellesz, találnak könnyebb prédát. Egy nő, akinek nincs önbizalma, hajlamosabb kiszolgálni a pasi minden igényét, míg az röhög a markába. Tiszta haszon.
2015. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!