Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Két ember kezét fogod a szakadék szélén. Az egyik téged szeret, a másikat te szereted. Melyiket húzod vissza és melyiket engeded el?

Figyelt kérdés
2015. júl. 10. 13:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

jó ez elég sarkított példa volt :) nyilvánvalóan mindenki így tenne ebben a helyzetben


de mondjuk mi lenne...ha mondjuk anyukád nem szeretne téged,és soha nem is szeretett? tudnád szeretni akkor is? kérdezem.


vagy ha nem őt valakit,aki viszont nem szeret

2015. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
A logika és az érzelmek is azt diktálják hogy azt húzzam fel akit szeretek.
2015. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem attól tudnám szeretni, hogy ő nem szeretne, el nem tudom képzelni, hogy ne szerettem, hacsak nem követett volna valami olyat el ellenem, ami miatt meggyűlöltem volna. Viszont csak amiatt, hogy engem szeret, nem tudnék senkit szeretni.


De a kérdés arra vonatkozott, hogy egyik esetben szeretünk valakit, a másikban ő szeret minket.

Ha egyik nem szeret engem és én sem szeretem, akkor nyilván a másik a logikus választás, aki legalább szeret.

Csak a kérdés nem ez volt.

De egyébként tényleg elég gagyi kérdés, mert elég sokféle variáció lehet.

Mindenesetre csak azt tudom mondani, hogy ha választani kellene aközött, akit szeretek és aközött, akit nem szeretek, akkor azt választanám, akit szeretek.

2015. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

de a kérdés pont ez volt,ott sehol nincs hogy kölcsönös a dolog :D az van hogy szeretsz valakit,aki semleges az irányodba


és egyszerűen nem szerethetünk olyat aki minket nem

mert ez lenne ellentétes a logikával ha felhúzunk valakit aki semmibe sem néz minket,így semmi hasznukra nincs.



az egyik hasznos míg a másik haszontalan

egyszerű :D


szeretni pedig azt lehet aki hasznos


ezt még le is lehetne vezetni szépen :D

2015. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit máshogy gondolkozunk.

Én nemcsak azt tudom szeretni, aki hasznos. Na, mindegy, nem vagyunk egyformák. :)

2015. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Az a haszontalan akit nem szeretünk...

A logika szerint azt húzzuk fel akit igen. Ennyi.

2015. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
logikában nincs érzelem.
2015. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Ha elengedem azt, akit én szeretek (és aki feltehetőleg nem viszonozza az érzéseim), akkor felmerül a kérdés, hogy igazságos e, hogy azért engedem el, mert nem viszonozza az érzéseim (ergó bosszúból vagy sértődöttségből, ha az enyém nem lehet, akkor másé se alapon)?


Vagy ha elengedem azt, aki engem szeret, de én nem szeretem, akkor is felmerül, hogy vajon igazságos e csak ez alapján dönteni. Nem érdemelné meg, hogy felhúzzam, csak azért mert nem viszonzom az érzéseit? Vagy akit én szeretek halált érdemelne pusztán azért mert nem viszonozza az érzéseim? Egyébként is ki vagyok én, hogy életről és halálról döntsek?


Amúgy tapasztalatból tudom, hogy reális választ nem tud erre adni az ember, amíg bele nem kerül ténylegesen az adott szituációba. Bár remélhetőleg soha nem történik senkivel sem ilyen, mert ha velem történne, azt hiszem nagyon megtörne a dolog. Eldönteni, hogy ki éljen és ki haljon meg... nem biztos, hogy fel tudnám dolgozni. Egyébként is, kinek van "joga" eldönteni, hogy a két ember közül ki ér többet?

2015. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem vagyok elég erős, hogy bárkit is fel tudjak húzni egy szakadék széléről, megvárnám a felmentő csapatot. :-) Egyébként azon segítenék előbb, aki kevésbé sérült meg, mert ő tudna jobban segíteni nekem, hogy a harmadik embert is kimentsük.
2015. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Jó kis kérdés. Ha a két ember közül az egyikük például egy idősebb, többet megélt személy, míg a másik fiatalabb lenne, akkor ez alapján döntenék, eltekintve attól melyiküket szeretem, mert úgy érezném igazságosnak hogy a fiatalabb maradjon életben mert az idősebb már többet lehetett ezen a világon. Viszont van egy olyan érzésem hogy ez a válasz eléggé csal és sajnos nem érvényes, szóval ha nincsenek ilyen plusz infók akkor azt hiszem képtelen lennék lelökni akit szeretek. Viszont ennek ellenére beleőrülnék a gondolatba, hogy ha hagynám azt lezuhanni aki engem szeret de én iránta nem érzek ugyanúgy, akkor vajon milyen szörnyű lehet úgy meghalni hogy ezt tettem vele. Ha pl engem hagyna leesni akibe szerelmes vagyok, mert ő nem engem szeretne hanem egy másik lányt és őt mentené meg, akkor az életem utolsó néhány másodperce alatt az egész világ összedőlne, és biztos rettenetes ilyen érzésekkel meghalni. Az biztos hogy mindkét esetben a bűntudat ölne meg szépen lassan a hátralévő életem során, de szerencsére ez csak ilyen elméleti furcsaság és remélem sose kerülök ilyen döntés elé.

22/L

2015. júl. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!