Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz tanácsot adtam a húgomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz tanácsot adtam a húgomnak?

Figyelt kérdés

22 éves lesz, most fog majd végezni a főiskolával tavasszal. Van egy párja, akivel nagyon jól megvannak, együtt képzelik el a jövőt, szóba került már a gyerekvállalás is. Úgy tervezik, hogy lediplomázik, és amint meglesz a 365 napja, vállalnak babát. Nagyon örülök is nekik, de nem vagyok biztos benne, hogy jó tanácsot adtam-e neki.


Az volt a kérdés, hogy mi lenne, ha felhozná a srácnak, hogy költözzenek össze. Én azt mondtam, hogy amíg nem is dolgozik, addig ne, és még volt pár érvem. Tévedtem?

- a srác 36 éves, rendes, dolgozik, kb. havi 200ezret keres

- a húgomnak csak az ösztöndíja van, illetve, amit anyuéktól kap

- a srác az anyukájával lakik

a húgom kollégista


Albérletbe nem akarnak menni, ezt már megbeszélték, mert akkor nem tudnak félretenni. Igazam volt, hogy addig ne akarjon más nyakára odaköltözni, míg nincs saját keresete vagy túlreagáltam és én vagyok maradi?


2015. aug. 4. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolod, én sem szívesen költöznék össze a barátommal addig, amíg nincs bevételem.

20l

2015. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt én is így gondolom, a minimum h már dolgozzon, legyen keresete. eleinte legalább annyi h a saját számláit állni tudja.
2015. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ők tudják, az ő életük. Te elmondod a véleményed, a döntés az ő kezükben van.

Én még maradibb vagyok ezen a téren, én nem szeretek senki szülejével összeköltözni, nálam max. csak mindketten élünk ketten együtt, vagy maximum más fiatalokkal jöhet szóba. Máskülönben nem költözök.

29N

2015. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a kérdés amit ök tudnak leginkább. Kár beleszolni. (Még akkor is ha ök kérik!!)
2015. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az viszont tényleg alap, hogy dolgozzanak mindketten az összköltözéskor ha erre kérdeztél rá, akkor abszolút egyetértek veled! 29N
2015. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jó tanácsot adtál, viszont kicsit észhez téríteni sem ártana a húgodat.


Nem akarok hangulatromboló lenne, de ha valaki 36 évesen az édesanyjánál lakik, nem akar összeköltözni a társával, de gyereket akarna tőle az tipikus házirabszolga-kereső, aki csak kiszolgálásra vágyik, és egy gyerekkel ezt remekül be tudja biztosítani meg egy fiatal nővel, akinek szinte semmi lehetősége, semmi munkatapasztalata.


A húgod 1 év munkaviszony után friss diplomával, kisbabával nagyot koppanhat, ebbe nem érdemes belemenni.


Előbb össze kellene költözni (igen, ha már a húgod is keres, és nem, nem a szülőknél, hanem külön!!), megismerni egymást igazán, legalább 1-2 évet várni még, aztán gyereken gondolkodni, ha minden jól megy.

2015. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, erre! Köszönöm a válaszokat! :))
2015. aug. 4. 19:47
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát figyelj, ha a pasi (és gondolom, az anyukája) bevállalják, elfogadják ezt a helyzetet, akkor miért lenne gond?


Mármint, én lassan másfél éve élek együtt a párommal, ebből a másfél évből most van 1 hónapja, hogy van munkám, de én is egyetemre járok, eddig csak az ösztöndíjam meg a szüleim támogatása voltak az egyedüli anyagi forrásaim. Jó, mi albérletbe költöztünk, de azért az előtt még én is az anyukájánál csöveztem (mert addig ő is ott lakott), mert bár kollégiumban voltam előtte én is, azért onnan mihamarabb szerettem volna elkerülni. Mondjuk, ez nem is egy tudatos döntés volt részünkről, egyszerűen csak így alakult, így volt természetes nálunk.


De a páromnak nem volt, és most sincs vele problémája, hogy az anyagiak nagyobb részét ő szolgáltatja. Tisztában van vele, hogy amim van, azt mind beleadom a közösbe, tudja, hogy azért ez lesz több is idővel, nem is beszélve arról, hogy én mindezt próbálom azzal ellensúlyozni, hogy viszem a háztartást, főzök, mosok, satöbbi. Viszont annak sincs értelme, hogy évekig húzzuk egymás idejét (ami leginkább azért nála szempont, ő most márciusban lesz 30), aztán mikor már VÉGRE nekem is van normálisan fizető munkám, amit teljes állásban tudok vinni, nem csak egyetem mellett félig-meddig, összeköltözünk és kb a második héten meg tudjuk fojtani egymást. Érted a problémát, ugye. Nekünk ez így rendben van, mi ezzel teljesen ki vagyunk békülve, de ha a húgod párjának (anyjának) olyan (leginkább anyagi jellegű) elvárásai lennének felé, amit ő jelen helyzetben nem tud teljesíteni, akkor viszont igazad van.


Én úgy érzem, hogy ezt alapvetően nekik kell eldönteniük, ha nekik belefér, akkor hiába lehet neked objektíven igazad, mégis téves tanácsot adtál neki.

2015. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pont emiatt tettem fel a kérdést, amit írtál, utolsó!

Végülis így is heti 4 napot ott van, ott alszik, ha úgy van, főz vagy kitakarítja a srác szobáját. Az anyóssal is jóban van.

Csak ezt szerintem nem neki kellene felhozni a srácnak, nem? Mármint ez úgy hangzana, mintha ő akarna mindenáron a nyakukra költözni. Ezt tényleg inkább először a srácnak és az anyjának kellene megbeszélniük, és utána a srácnak felajánlani, nem? :/


Nem akarom, hogy megszólják, vagy konfliktus legyen belőle :)

2015. aug. 4. 19:51
 10/16 anonim ***** válasza:

"Végülis így is heti 4 napot ott van, ott alszik, ha úgy van, főz vagy kitakarítja a srác szobáját. Az anyóssal is jóban van.

Csak ezt szerintem nem neki kellene felhozni a srácnak, nem? Mármint ez úgy hangzana, mintha ő akarna mindenáron a nyakukra költözni. Ezt tényleg inkább először a srácnak és az anyjának kellene megbeszélniük, és utána a srácnak felajánlani, nem? :/ "


Ne haragudj, de ez NAGYON nem normális, hogy ő takarítja a srác szobáját és főz! Még ha együtt élnének, akkor is meg kellene osztani a házimunkát, de ez?? A srác van otthon, takarítson ő, és bizony lepje meg ő egy vacsival a barátnőjét a saját házában, ne fordítva! Te jó ég.

2015. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!