Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a kettős mérce, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a kettős mérce, ha erőszakról van szó?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__egyeb-ker..


Most gondoljatok bele, mit kapott volna a kérdező, ha a nemek fel lettek volna cserélve a kérdésben, és egy férfi pofozott volna fel egy nőt, mert azt mondta neki, hogy "Úgyis le fogunk feküdni, hisz te is akarod!"



2015. aug. 5. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A pofon az eredeti esetben sem volt indokolt. Én biztos nem tettem volna.


A különbség viszont az, hogy míg a férfi erőfölényéből adódva meg tudja erőszakolni a nőt, addig ez fordítva elég ritka. Persze előfordulhat, de azért az ilyen nagyon nagyon ritka. És erőszak esetén mindkettő pont annyira súlyos és büntetendő.


Tehát a különbség az erőviszonyból adódik.


Ha egy általános helyzetet veszünk, és egy veszekedés alkalmából a nő felpofozza a férfit, akkor az pont annyira helytelen mintha fordítva történt volna.

2015. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ugyanezt kapta volna. A kommentek elég vegyesek.. van, aki szerint verbális "erőszakra" szabad fizikai agresszióval felelni, azokat egy pofon esetén a férfira sem akadnak ki. Szerintem egyébként ilyen mélyre nem kellene lesüllyedni senkinek.
2015. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mumusan ***** válasza:
54%
Valahogy a köztudatban elfogadottabb ha egy gyenge nő ad pofont a férfinak, mint egy férfi egy nőnek.
2015. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Kettős mérce van. Rengeteg videó van a youtube-on, ahol szándékosan megjátsszák nyilvános helyen azt, amikor egy nő ütlegeli a barátját, akkor az emberek kiröhögik a srácot...de amikor megvédi magát és nem hagyja magát akkor meg a körülöttük lévő férfiak letámadják a srácot, erőszakkal is.


Szóval minden esetben a srác a hibás. Ha őt ütik, ha ő üt. Mindig.


Elképesztő, hogy ennyire ostobák az emberek és nem akarják észre venni a nyilvánvalót...

2015. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is elszörnyülködtem, az ottani válaszokon. Szánalmas dolog kezet emelni bárkire. Ha nő, ha férfi.
2015. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a szokásos.
2015. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy férfi nem férfi annyira, hogy a barátnője megbecsülje és tisztelje és ne viselkedjen vele tapló módon, akkor ott ette meg a fene.

Amúgy meg azért nagyon nem mindegy, hogy egy férfi vagy egy nő üt meg, sőt, sok férfit még fel is tüzelt régebben egy vérmes,pofozkodós menyecske.


Szóval, ha a pasi egy női pofon után nem képes egyszerűen megfogni a nő csuklóját, a szemébe nézni és pár szóval leállítani, az nem férfi hanem kislány, akár pofozkodhatnak is egymással.

2015. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg azért nagyon nem mindegy, hogy egy férfi vagy egy nő üt meg, sőt, sok férfit még fel is tüzelt régebben egy vérmes,pofozkodós menyecske."


Sok nőt is feltüzelt régebben ha jól elverték 2 főzés között és utána megdugta a szomszédság.

2015. aug. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es hozzászóló, ezt nézd meg, aztán hátha fel tudod fogni, hogy mi a valóság:


https://www.youtube.com/watch?t=73&v=XNrWuZV3jjw

2015. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!