Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A gumi rossz védekezési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gumi rossz védekezési módszer a férfiaknak hosszú távú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Férfiak komoly kapcsolatban mennyire zavar ez benneteket?
2015. aug. 12. 12:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem túl kényelmes, macerás is, illetve sokan panaszkodnak arra, hogy nem érzik rendesen a partnerüket. Nem szeretnél tablettát szedni?
2015. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
A szüleim több, mint 30 éves házasok, de csak így védekeznek már nagyon régóta, mert anyunak nem lehet másképp (a szervezete ellenkezett, próbálkoztak, aztán azt mondta az orvosa, hogy marad a gumi, ez van).
2015. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
11%

Én utáltam (kapcsolat elején), de van, akit nem zavar, embere válogatja. Az a legrosszabb, hogy amikor már pont jó benne van az ember, akkor kell elkezdeni pepecselni vele, ami tökéletesen megöli a pillanatot. Ráadásul az is rombolja bennem az intimitást, hogy egy gumihártya elválaszt tőle.

A tabletta szerintem jobb választás, persze akkor, ha nem okoz kellemetlen mellékhatásokat (elhízást amúgy nem okoz). Biztonságosabb, kulturáltabb és jobb úgy a szex.

2015. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Naná, hogy a férfiaknak a tabletta a legegyszerűbb. Neki az égvilágon semmi gondja vele, telelőheti az asszonykát, ha van mellékhatása, azt nem ő "élvezi", nem neki kell figyelni a szedésére...

Az a probléma, hogy a férfiak 90%-ának fogalma sincsen a fogamzásgátló tabletták VALÓDI előnyeiről és hátrányairól. Itt gyakorin tájékozódnak, és váltig állítják, hogy teljesen ártalmatlan, senkinek nem lehet tőle semmi baja, tökéletes megoldás. Na mindegy.


7 éve vagyunk együtt a párommal, egészségügyi ok miatt nálam semmilyen hormonos megoldás nem jön szóba. Próbáltunk egyéb módszereket (spermicidet, pesszáriumot), de a legegyszerűbb, legkényelmesebb még mindig az óvszer. Kb. 2 mp felrakni, ennyi idő alatt szerintem baromira nem vesz el semmit a pillanatból..

Barátom egyébként azt nyilatkozta, hogy gumi nélkül csak azért jobb egy kicsivel, mert más a tudat, de igazából érzésre nincs különbség. Én meg aztán pláne semmi különbséget nem érzek. Igen, jó lenne, ha gumi nélkül bennem tudna elmenni, de majd arra is sor kerül, ha babát szeretnénk majd. Legalább akkor is lesz valami új, valami izgalmas.


Szerintem egy normális kapcsolatban meg lehet beszélni a védekezést. Ha egy férfi annyira nem lenne hajlandó, hogy bármiféle kompromisszumot kössön, csak azt várná, hogy én szedjek tablettát, azzal nem tudnék együtt lenni.

2015. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
32%

Én nőként gyűlölöm a gumit. Igaz, szűk vagyok, tehát nagyon tudom érezni a partnerem, még a pénisze lüktetését is érzem magamban, ha nincs rajta gumi, anélkül, hogy megmozdulna. Gumi nélkül a legkisebb mozdulat is nagyon kellemes, az meg, amikor elmegy bennem, fantasztikus élmény.

Gumival csak az intenzív mozdulatokat érzem, nekem kb. 90%-ot vesz le az élményből.


Lehet, hogy vannak nők, akiknek a fentiek nem fontosak, vagy nem tudják élvezni, de én inkább sajnálom őket, mert a szexualitás pont a lényegét veszíti el ezáltal. Azt, hogy teljesen egyesülök azzal, akit szeretek, a testünk teljesen összeolvad, együtt lüktet, a legkisebb rezdülését is érezzük a másiknak. Belülről.

2015. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
#5 Elhiheted, mindenki így szeretné érezni a másikat, viszont a tabletta egyeseknél életveszélyes is lehet.
2015. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy kellemetlen, de egy nőnek sem jó, hogy ha 30 évig hormonokkal tömi a szervezetét. Viszont mivel még mindig ez a két leghatékonyabb védekezés, a partnerek igényeitől és gondolkozásától függően az egyiket érdemes bevállalni.
2015. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

# 6: Tizensok évig használtam hormonális fogamzásgátlót (először tablettát, még a régi, magasabb hormontartalmút is, majd alacsonyabb hormontartalmút, majd hüvelygyűrűt). Soha semmi bajom nem volt tőle, csak előnyeit tapasztaltam.


Most már a korom miatt nem ajánlott, ezért pesszáriumra váltottam. Semmivel sem macerásabb, mint az óvszer, sőt... ha több menet van egymás után, bent maradhat, sőt, bent is kell maradnia. Jóval a tervezett szex előtt fel lehet helyezni, így nincs illúzióromboló hatás.


Nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldást.

2015. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"még mindig ez a két leghatékonyabb védekezés"


Ez nem így van. A pesszárium Pearl-indexe jobb a gumiénál.

2015. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

#8 Én soha nem használtam, soha nem is szedhetek, mivel 16 évesen közölték, hogy semmivel nem szabad belepiszkálni a hormonrendszerembe. Elhiszem, hogy neked akármelyik jó volt, viszont nem egy olyan probléma van, ami teljesen kizárja, persze csak ha az embernek fontosabb az egészsége, mint a szex.


És ha nem "tervezett" a szex? Nem egyéjszakásra gondolok, hanem valami spontán dologra egy kapcsolatban. Akkor mi marad a gumin kívül?

2015. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!